Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   passzív ház tervezés (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/456-passziv-haz-tervezes.html)

zotya78 2011-03-21 11:28

passzív ház tervezés
 
Tudja valaki, hogy a passzív ház tervezéshez kell-e valami külön minősítés az építész jogosultságon felül?

Vagy elég a PHPP program ismerete és tanfolyamok, saját magam képzése?

Másik kérdés, hogy tud e valaki a közeljövőben ezzel a témával kapcsolatosan előadásról, konferenciáról?

Előre is köszi a válaszokat.

istvan62 2011-03-21 11:47

re: passzív ház tervezés
 
Úgy tudom, hogy ha Darmstadti minősítést akarsz az épületnek, akkor kell a tervezőnek is. Egyébként nem.
Minősítés ügyében erről az oldalról tudok: Passzívház Szaknévsor

zotya78 2011-03-21 12:13

re: passzív ház tervezés
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3914)
Úgy tudom, hogy ha Darmstadti minősítést akarsz az épületnek, akkor kell a tervezőnek is. Egyébként nem.
Minősítés ügyében erről az oldalról tudok: Passzívház Szaknévsor


Köszönöm a segítséget. Sok hasznos dolgot találtam ezen az oldalon. :)

sbs 2011-03-21 12:22

re: passzív ház tervezés
 
Múltkor már irtam a passzív ház fórumról, ami nagyon sok hasznos (tényleg) infót tartalmaz: Passziv.net Fórum - Powered by passziv.net

Érdemes átnézni, főleg a passzív ház rétegrendek nagyon érdekes olvasmány annak aki erre készül: Energiatakarékos házak adatlapjai - Passziv.net Fórum

papesz28 2011-03-21 12:26

re: passzív ház tervezés
 
Elég komoly oldal, csak ott a kivitelezőket vmiért nem szeretik:(
Én is regisztráltam, de vhogy nem találom az ott lévőkkel a közös hangsúlyt:(

sbs 2011-03-21 14:38

re: passzív ház tervezés
 
Igen, ott szinte csak magánépíttetők vannak, én is regisztráltam. De ne is törödj vele.... a "melósoknak" itt a helye nálunk:D

papesz28 2011-03-21 15:04

re: passzív ház tervezés
 
Azért is van itt már 101 hsz-m, ezzel 102:), ott meg csak ha jól rémlik 19:D

És a helyért megy egy népszerűségi pont is:) (nyali:))

hega 2012-01-16 13:53

re: passzív ház tervezés
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3914)
Úgy tudom, hogy ha Darmstadti minősítést akarsz az épületnek, akkor kell a tervezőnek is. Egyébként nem.
Minősítés ügyében erről az oldalról tudok: Passzívház Szaknévsor

Egy kis pontosítás: Nem kell a tervezőnek semmilyen extra minősítéssel rendelkeznie! A magyar tervezői számmal rendelkező tervező a tevékenységi körében meghatározott épületeket tervezhet, függetlenül attól, hogy azok megütik-e a PH szintet! Viszont ha az ember terveztet valamit, általában szereti olyanra bízni, aki ért is hozzá. Nagy valószínűséggel a Minősített Passzívház Tervező cím birtokosa valamivel jobban ért ehhez a ma itthon még új dologhoz, mint egy 'hétköznapi' építész.

A belinkelt Szaknévsor működési és nyilvántartási elveit nem ismerem, de az biztos, hogy ez egy tisztán itthoni kezdeményezés, amely független Darmstadti anyaintézménytől. (A tervezők nemzetközi adatbázisa elérhető a passivhausplaner.eu oldalon, és ott külön a magyar illetőségűekre is rá lehet keresni)

JKH Újenergia 2012-04-10 11:09

re: passzív ház tervezés
 
Üdvözöljük,

Cégünk profilja a megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos, konzultáció, elemzés, szakmai és pályázati tanácsadás a következő területeken: Napelemek, Kollektorok, Szélgenerátorok, Hőszivattyúk, Világítástechnika, Fűtéstechnika és Szigetelés technika.

A Nap-Szél-Föld Tanácsadó irodánk profilja e mellett a kezdeti konzultáción túl, a pályázatokban való támogatás, a kivitelezéshez és üzemeltetéshez kapcsolódó folyamatok koordinálása.

A megújuló energiaforrások komplex kiaknázáshoz a szaktudásunk mellett, a legmodernebb műszaki megoldásokat vesszük segítségül piacvezető partnereinken keresztül.

Legújabb 2 termékünk, rendszerünk:
1. LOGITEX
– Napelemes bojler - „Vízmelegítés és áramtermelés napelemmel”
2. HOFATEX - „Természetes hő- és hangszigetelés fagyapottal”

Cégünk, a JKH Nagyker Kft kiállítóként részt vesz a 2012-es Construma 31. Nemzetközi építőipari szakkiállítás ENEO részlegén.
Örömmel vennénk, ha felkeresne bennünket a D-pavilon 301A standján, ahol prezentáljuk a 2 új rendszert.

Ha felkeltettük érdeklődését és szeretné megtekinteni termékeinket, emailes jelentkezése esetén 1 db ingyen meghívót küldünk Önnek a Construma szakkiállításra, mely 2012. április 18-22 között lesz.

Kérjük forduljon hozzánk kérdéseivel:

JKH Nagyker Kft Megújuló Energiák Divízió
ujenergia@jkh.hu
www.jkh.hu


A pontos idő 02:18 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum