Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   Szuper energiatakarékos ház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/404-szuper-energiatakarekos-haz.html)

sbs 2011-01-30 21:41

Szuper energiatakarékos ház
 
Szándékosan nem passzívházról szeretnék beszélni, lesz itt fűtés meg minden. Szóval igy vasárnap délután azon kezdtem el merengeni, miből építenék házat (nem passzívházat) és mit tennék még bele, ha mindenből a mai leg- energiatakarékosabbat szeretném beépíteni. (pénz nem számít most....:D)

- Falazat: Porotherm HS (44-es)
- Hőszigetelő vakolat: Dryvit
- Műanyag ablak: Fenstherm Prémium, vagy Fa ablak: Hofstadter Prémium IV78
- Kémény: Schiedel Absolute
- Tető Bramac + Bramac Solar Naptető
- Fűtés: Bosch Kondenzációs Kazán

Elsőre ezeket szedtem össze. Nos, hogyan képzeled el a TE energiatakarékos házadat? Mi az amit még belevennél (viz megtakarítás, biókandalló, stb) hogy elmondhasd magadról, jó helyre tetted a pénzed, mert maximálisan takarékoskodsz az energiával és igy véded a környezetet is!Engedd most el a fantáziád és ne azt nézd mire nincs pénzed, hanem azt hogy mi az amit megvennél ha lenne ....

Mcclode 2011-01-30 23:09

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Én még beletennék egy hővisszanyerős szellőztetés,egy szolár rendszert 500l szolártárolóval,padló fűtéssel(alacsony fűtési hőmérséklet miatt) ill a napelemek.
Csak ez mind sok sok pénz lenne.:D

istvan62 2011-01-31 08:05

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Jó dolog álmodozni!

A falazattal én maradnék a Porotherm 30-nál (max 38)
Homlokzati hőszigetelés: kőzetgyapot (létezik már a Dryvit-nál is)
Ablakok: fa, háromrétegű üvegezés
Tetőfedés: Creaton kerámia cserép
Gépészeti rendszerekben hővisszanyerés
A homlokzaton a védett felületeken sok fa, egyéb helyeken nyerstégla díszítés.

A kiselemes szolár tetőfedésben egyenlőre nem bízom, az elemenként összekötött elektromos hálózat élettartama nem tudom mennyire összemérhető a cserépével. Inkább napelem, pl a Roto-nál láttam olyat ami a tetősík ablakhoz hasonlóan a felületbe épített. És természetesen napelem.

sbs 2011-01-31 08:24

re: Szuper energiatakarékos ház
 
A minap hallottam az energiatakarékos csapokról. Hamarosan utána nézek, de addíg is:

- energiatakarékos csap
- energiatakarékos wc tartály (ez a 2 nyomógombos)
- A energiaosztályú (és sok plusz mellé) hűtőszekrény, mosógép, mosogatógép.(bár ez nem építőanyag...)
- LED izzók minden lámpába

Ezekkel még kiegészíteném az inditó bejegyzésem.

Zsuzsa 2011-01-31 10:09

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Én évek óta járok Újpestre az Ufo kongresszusra, ahol a szabadenergiás kisérleteiket mutatják be olyan kutatók, akiket az Akadémia száműzött.
Csefkó Pali barátom kitalált olyan cserepeket amik napenergiát hasznosítanak, és még sok mást is.
2011.március 5-én az Újpesti Művházban 9-18 óra között kerül megrendezésre, és a kutatók akkor és ott számolnak be a fejlesztésekről.

istvan62 2011-01-31 18:07

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3239)
... pl a Roto-nál láttam olyat ami a tetősík ablakhoz hasonlóan a felületbe épített. És természetesen napelem.

Most látom, hogy elírtam. A Roto-é a napelem, és mellette napkollektor. De folytatom a sort:

A födém monolit vasbeton
Az ablakokon szúnyoghálós rejtett tokos redőny
Inteligens épület vezérlés

Sznoopy 2012-03-18 15:41

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Sziasztok,

Én most benne vagyok egy ilyen építkezésben, elég agyonszigetelt épület, 3 rétegű üvegezéssel.

alul 20cm lépésálló
tetőtérben 30cm RockWood-ot tervezek

hővisszanyerő szellőztető és egy levegő-levegő hőszivattyú
HMV-hez nyáron napkollektor, télen még nem tudom mi, de a tetőre szeretnék valami elérhető árú napelem rendszert ami visszatermelős

Természetesen a munka nagy részét és minden nemű segédmunkát én csinálok, villamos dolgokhoz van tehetségem és egy diplomám is, bár már a lapátolástól fáj a kezem :)

Mindent közelről szeretnék megvásárolni, kivéve amit Hollandiából jóval olcsóbban be lehet szerezni....

Valószínűleg folyamatosan lesznek kérdéseim majd itt a kivitelezést illetően :)

Péter

volks 2012-04-24 13:45

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Idézet:

Sznoopy eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6329)
Sziasztok,

Én most benne vagyok egy ilyen építkezésben, elég agyonszigetelt épület, 3 rétegű üvegezéssel.

alul 20cm lépésálló
tetőtérben 30cm RockWood-ot tervezek

hővisszanyerő szellőztető és egy levegő-levegő hőszivattyú
HMV-hez nyáron napkollektor, télen még nem tudom mi, de a tetőre szeretnék valami elérhető árú napelem rendszert ami visszatermelős

Természetesen a munka nagy részét és minden nemű segédmunkát én csinálok, villamos dolgokhoz van tehetségem és egy diplomám is, bár már a lapátolástól fáj a kezem :)

Mindent közelről szeretnék megvásárolni, kivéve amit Hollandiából jóval olcsóbban be lehet szerezni....

Valószínűleg folyamatosan lesznek kérdéseim majd itt a kivitelezést illetően :)

Péter

Üdv.

Nézzél szét ezen a weboldalon. A plusz épületek |

Ha tudok szívesen segítek.

sbs 2012-04-24 19:33

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Szia,

Ez egy nagyon jól és közérthetően felépített weboldal, nekem kifejezetten tetszik, gratulálok hozzá. Itt is írhatsz erről bővebbet nyugodtan :-)

TMónika 2012-04-24 20:33

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Szia Volks,
hasznos a weboldal, köszönjük! Te üzemelteted? Ha igen, merre vállaltok kivitelezéseket?
Üdv

sbs 2012-04-24 21:36

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Szia Mónika, neked is tetszett az oldal? Akkor már ketten vagyunk.... én is írtam nekik. Szerintem szegediek, de egy profi vállalkozó ma már mindenhol vállal munkát (az ésszerűség határain belül). Azaz pl biztos az építtetőnek kellene kifizetnie egy brigád Soproni szállását pár hónapra, de mivel nem csak az energiával, hanem az építési költséggel is ügyesen spórolnak, ez ugye plusz kiadás lenne :-)

Amúgy azon gondolkodom, hogy ha már van/lesz A+ ház, akkor hamarosan itt is lesz A++ és A+++ mint a hűtőszekrényeknél?

volks 2012-04-25 08:26

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Csatolások: 1
Idézet:

TMónika eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6714)
Szia Volks,
hasznos a weboldal, köszönjük! Te üzemelteted? Ha igen, merre vállaltok kivitelezéseket?
Üdv

Szia Mónika!

Először is köszönöm. Próbáltam úgy összerakni a weboldalt, hogy hasznos legyen azoknak akik a téma után érdeklődnek. Igen az én ötletem volt az oldal, de ehhez kellett egy szakember is, ezt elvállalta egy ismerősöm. A kapcsolat oldalon én vagyok elérhető. Munkát vállalunk az ország egész területén, de évente 4 háznál többet nem. Nem akarunk nagy cég lenni. Volt, hogy építettünk egy időben 8 házat is, és én csak rohangáltam egyik helyről a másikra. A végén kiszámoltam a munka mennyisége, idegeskedés stb. nem hozott több pénzt. Ráadásul a minőség rovására megy, ha nem tudsz mindenre odafigyelni. Ezért döntöttem úgy, hogy annyit vállalok amit kézben tudok tartani. Egy A+, vagy fokozott energiatakarékos épületnél meg tényleg nem mindegy, hogyan van összerakva. Kialakítottunk két típustervet. Az egyik 90-91 a másik 107-108 hasznos alapterületű. A nagyobbikról rakok fel alaprajzot és annak energetikai számítását. Ha erre az épületre feltennénk kb. 5 KW-os napelemet, már pozitív energiamérlegű lenne az épület. Ez azt jelenti, hogy pénzt kapunk vissza az áramszolgáltatótól. Gáz: nincs az épületben. Hőtechnikai számítás -15 fok külső hőmérsékletre lett számolva. Az épület energiaszükséglete 15KWh/nma alatt van. Ez a passzívház előírás. Ez nem passzív ház, és sose lesz az. Én nem vagyok passzívház párti.

Sajna nem engedi felrakni amit írtam, csak egy képet. SBS-től kérném rakja fel nekem. Elküldtem e-mailbe.

volks 2012-05-02 17:36

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Egy megoldás a finanszírozásra: Hogyan lehetséges egy házépítés finanszírozása állami és helyi pénzből? | Öngondoskodás Expo

rotkiv1 2013-01-05 14:25

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Sziasztok!
Sajnálom, hogy nem hamarabb jöttem fel erre a fórumra, nem csak most, amikor már a vége felé vagyunk az építkezésnek. Sok hasznos ajánlást láttam itt.
Én is mindenképpen az energiatakarékos irányba szerettem volna menni. Ezért kondenzációs kazán, valamint padló és fal fűtés került beépítésre. A véleményem mindkettőről szuper! A falfűtéses helyiségekben 29 fokos víz kering, észre sem lehet venni, hogy fűtés van,csak egyszerűen 22 fok van, nem érződik, hogy honnan jön, a falak is csak enyhén langyosak, alig érezhető a falon, hogy langyos. A padló 42 fokon megy, és kellemes langyos folyamatosan. Ha nagyobbra állítom, akkor nem olyan sűrűn kapcsol be, van ideje kihűlni, nem annyira jó. Ja és sehol sincs semmi fűtőtest, mindenhová lehet pakolni. Ha valaki gondolkodik, milyen fűtés legyen, akkor ezt ajánlom!!! Természetesen ehhez kell 10 cm hőszigetelés is, hogy ne az udvart fűtsük a falon keresztül. Van olyan nap, ezen az enyhe télen, mikor csak egyszer kapcsol be naponta (+ éjszaka.). A gipszkarton álmennyezetnél 15 cm légrés + 20 cm közetgyapot van, ez biztos szigetel. És természetesen nem hagytuk ki az energiatakarékos világítást sem. Már egy része led világítás, a beépíthető spot a nappaliban és a konyhában mind led változat. Itt van kapcsolgatva rendesen, és egy éve semmi bajuk, nagyon jó, meg vagyok elégedve, és kellően erős a fényük is. Kicsit túl terveztem, mert a nappaliba 8 db 5 wattos beépíthető spot került, amiket 2-essével lehet kapcsolni, és bizony a 4 db is elég szokott lenni, jó persze a 8 sem vakító, de elég erős a megvilágítás (kb 25m2). Igaz inkább több legyen. és lehessen még kapcsolni hozzá ha kell, mint kevés. Most a szobák vannak folyamatban. A hagyományos lámpákba kerül nemsokára szntén led. Minőségi, nagy fényerejű led izzók beszerzését terveztem, hiszen nem akarok bajlódni velük folyamatosan, mint az energiatakarékosokkal tettem (felkapcsoláskor alig világít, és mire bemelegszik, lehet, már le is oltom). Tehát elterveztem, ugyanonnan fokog ezeket az E27 led izzókat is beszerezni, ahonnan a beépíthetők vannak, hiszen nagyon jók a termékek is és a kiszolgálás is. Már meg is rendeltem a led izzó csomagot, remélem ezzel is meg leszek elégedve. Ez után már csak a nyári melegvíz ellátás lesz hátra u-pipe napkollektorral, meg persze télen napos időben fűtés rásegítés, de ehhez már sajnos gyűjtögetni kell egy kicsit. Meg még az udvar sincs készen.
Remélem tudtam hasznos infókat adni azoknak, akik még építkezés előtt állnak.

Zsuzsa 2013-01-06 08:54

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Kedves Rotkiv1!

Csak egy gondolat, amit leírnék, a padlófűtéshez kapcsolódik.A hálószobában az ágyak alatt semmilyen vízér, vízvezetékcső ne legyen, mert betegséget okozhat.Padlófűtés sem legyen.
Nagyon szép és jó a padlófűtés, de a csövek túl sűrűn vannak.A téma címe radiesztézia, vízerek, káros földsugárzások, stb.Nem a kedvét akartam elvenni, csak az egészség nagyon fontos.

Wattocsak 2013-01-06 09:23

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Ez nekem mindig magas volt. Mi a helyzet ott ahol ásónyomon van a talajvíz? Ott nem szabad házat építeni, a káros sugárzások miatt? Mivel lehet ezt mérni milyen műszerrel?

volks 2013-01-06 10:58

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Idézet:

Zsuzsa eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 8833)
Kedves Rotkiv1!

Csak egy gondolat, amit leírnék, a padlófűtéshez kapcsolódik.A hálószobában az ágyak alatt semmilyen vízér, vízvezetékcső ne legyen, mert betegséget okozhat.Padlófűtés sem legyen.
Nagyon szép és jó a padlófűtés, de a csövek túl sűrűn vannak.A téma címe radiesztézia, vízerek, káros földsugárzások, stb.Nem a kedvét akartam elvenni, csak az egészség nagyon fontos.

Én tudnék erre egy megoldást. Egy ismerősöm hívta fel rá a figyelmemet.
Gesundheit hat einen Namen

Zsuzsa 2013-01-06 11:17

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Kedves Wattocsak!

A ház több helyiségből áll.Ha awc-m alatt van vízsugár, nem fog zavarni.Kifejezetten akkor egészségkárosító, ha hosszú időket ülnek felette, ott alszanak.Hosszú távon sok betegség forrása lehet.Ha a telken van vízér, vagy vízér kereszteződés, ne oda tervezzék a hálószobát, vagy, ha már mégis belefutottak, legalább az ágy máshol legyen.

Zsuzsa 2013-01-06 11:22

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Kedves Vols!

A radiesztéziás méréseket úgy tudom, hogy erre kifejleszett műszerekkel ma már tudják mérni.Google keresőbe beütve kiad ilyen vállakozásokat.Régebben ingával, varázspálcával, stb.mérték.Béky László és Kovács András is a tv-ben sokat foglalkozott ezzel a kérdéssel.Nemcsak a vízér lehet káros, egyéb sugarak is mérhetők, de e padlófűtést én ezért tartom nagyon meggondolandónak.Én magamnak nem tennék ilyet a lakásomba.

Zsuzsa 2013-01-06 14:16

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Találtam egy cikket:SCHUMANN hullámok aföldsugárzások ellen.Szent György, Vortex hatása...Google keresőn

djarni 2013-01-08 09:35

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Nos, én igen egyszerű leszek.

Ha energiatakarékos ház, akkor legyen könnyűszerkezetes és csinálják ők:

kp.hu

Az oldalhoz / céghez semmilyen érdek nem fűz, egész egyszerűen meggyőzőek a munkájuk.

Egyébként nem tudom, egyesek miért ragaszkodnak még mindig a téglához. Szerintem 50-60 éve elavult módszernek számít, ráadásul költséghatékonyabb is a könnyűszerkezetes megoldás. Lépni kell az új és jobb technológiák felé. (vélemény)
Üdv.: Arni

Friss.: amit kihagytam:

Én a napkollektoros megoldásokat kerülném, mert nagyon rossz a megtérülése. Ellenben a (függőleges irányba lefúrt) geotermikus hősszivattyús rendszer nagy előnyt élvez számomra.

Wattocsak 2013-01-08 19:00

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Én is eccerű leszek:
A könnyűszerkezetes, kontra hagyományos, szerintem hit kérdése.

Ha a napkollektornak a megtérülését hosszúnak tartod, akkor nem értem a soha meg nem térülő szondát miért tartod előnyösebbnek?:-)

djarni 2013-01-11 13:13

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Ha nem is hit, de ízlés kérdése, lehet.

A szonda soha nem térül vissza? :) Mondjuk én soha nem számoltam ilyeneket ki, mindent számolni kéne. Mennyivel olcsóbban lehet fűteni - hűteni, melegvízet előállítani, és hány év alatt mennyit tudok ezen spórolni.

Ez vonatkozhat minden energiatakarékos megoldásra, legyen az kollektőr, vagy hőszivattyú.

Egyébként a ma energiatakarékosnak használt izzók is csak egy nagy üzlet ás átverés. Egyrészt lehet, hogy kevesebb áramot fogyaszt, de az előállítása, meg a szennyezése már nem takarékos, vagy környezetkímélő. Ráadásul elfelejtik azt a tényt, hogy nem szeretik a kapcsolgatást, így aki erre nem figyel oda, gyakran cserélnie kell, és akkor már jobban járna a 100w-os körtével, lehet..

Arni

papesz28 2013-03-29 13:11

re: Szuper energiatakarékos ház
 
A szondás és a levegős hőszivattyú között nincs akkora "teljesítmény" különbség , hogy érdemes legyen fúrási engedélyeket, tervezési díjakat, drágább rendszert és gépet kifizetni, hisz egy olyan házba teszed be , hogy 2-3 db. hajszárítóval kifűtöd (kis sarkítással, de van olyan ház is ), ott annyira sok a megtérülési idő (80-90) év , mivel nagyon kicsi az energia bevitel, hogy addigra kétszer veszel új gépet, és halmozódik megtérülési idő, szondás inkább közintézményekhez illik sztem.

A napkollektort sem éri meg mindenhova felrakni, attól a napelem gazdaságosabb lehet ( energia tárolás) de ha okosan van átgondolva , azért az 10 év körül meghozza az árát, persze ez az idő megint sok mindentől függ , amit most nem ecsetelnék


A pontos idő 20:32 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum