Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-12-11, 06:04   #11 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Kevesebb, mint 200 új ház-lakás épült a megyénkben az elmult évben. Ez kevesebb mint az előző években, így írja az újság.A tavasszal ennél több hétvégi házat akartak lebontatni túlépítés miatt.Akkor most építsünk, vagy bontsunk? El kellene végre dönteni! Ma már egy téglát sem merek arrébb rakni, de egy szöget beverni sem a falba, de az építési osztályt is elkerülöm messzire! Igaz , bejött az "ÉTDR" elektrónikus rendszer az ügyvitelben, így nincs is rá szükségem.Állítólag az ügyintézés felgyorsult, az építési kedv meg alább adott.Az eladhatatlan ingatlanokról itt nem beszélve.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-12, 07:37   #12 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Nyíl re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Ez is " Rezsi ügy"! A tegnapi napon le lettem ellenőrizve teljes egészében!

1.,Ellenőrizték a szemétszállítás szüneteltetését, éppen összetalálkoztam az ellenőrrel az utcán. Rákérdeztem, hogy mi járatban errefelé, ráhibáztam.Minden rendben találtatott.
2.,Délutánra bejelentkezett a villany, és gáz óra leolvasó is. Éves egyszeri leolvasás, fényképészkedés. Az őszi gázóra csere óta 60 m3 fogyasztásom biztosan gyanakvásra fog okot adni.No az előző évben sem fogyott több a duplájánál a régi óra szerint sem. Most még jobban takarékoskodtam, és enyhébb volt eddig a tél is. Szigeteltük is a homlokzatot, meg lezártunk két szellőző nyílást is. No az utóbbit NEM ajánlom azoknak, akiknek nincs ehhez kellő ismeretük!!!Maradt még szellőző éppen elég!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-31, 20:42   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Egy szakmai fórumon azt olvastam, hogy az építtetők,felújítók jobban akarnak konfortosabb lakást maguknak, mint az építészek, tervezők. A hatóságoknál biztosan jobban akarják ezt, mert azok még le is bontatják a szigetelést alkalmasint, de még házakat is a kiskertekben, ha hibát találnak benne.Például kicsit nagyobb lett a kelleténél.Átnyúlik a hőszigetelés a szomszédba 5 cm-et!
A földmérői hibahatár mennyi is? 511m2-es telkünk a valóságban 504m2 kb., a 8 cm es hőszigetelés területigénye 10 m hosszban 0,8 m2. Akkor +, vagy minuszban vagyunk most ?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-15, 07:58   #14 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Sok hatósági ügynek lehetne elejét venni, ha a kötelező alaki, és tartalmi részét a hivatottak felülvizsgálnák, ésszerűsítenék. Értelmes " Söralátétre " gondolok én is.A földmérési, és hibahatár táblázatok mellékletében turkálódtam tegnap. A földhivatali eljárásokban a tartalmi követelmények között NEM láttam felsorolva a méret arány, és a legfontosabb dolgot: A megengedett HIBAHATÁRT sem! (Pontossági osztály megjelölésének szükségességét, számszakilag, %-ban, sehogy sem!NEM találtam egy igazságügyi szakértő munkájában sem erre utalást!!!Olyan is ez a munka 75 eFt -ért.El kell utasítsam ezt a szakvéleményt teljes egészében!
Lehet, hogy sok ember munkanélkülivé válna, de én hasznosabb munkát tudnék adni nekik! Megszünne a bíróságok leterheltsége is egyből!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-22, 07:34   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok hatósági ügynek lehetne elejét venni, ha a kötelező alaki, és tartalmi részét a hivatottak felülvizsgálnák, ésszerűsítenék. Értelmes " Söralátétre " gondolok én is.A földmérési, és hibahatár táblázatok mellékletében turkálódtam tegnap. A földhivatali eljárásokban a tartalmi követelmények között NEM láttam felsorolva a méret arány, és a legfontosabb dolgot: A megengedett HIBAHATÁRT sem! (Pontossági osztály megjelölésének szükségességét, számszakilag, %-ban, sehogy sem!NEM találtam egy igazságügyi szakértő munkájában sem erre utalást!!!Olyan is ez a munka 75 eFt -ért.El kell utasítsam ezt a szakvéleményt teljes egészében!
Lehet, hogy sok ember munkanélkülivé válna, de én hasznosabb munkát tudnék adni nekik! Megszünne a bíróságok leterheltsége is egyből!
A mezőgazdaságban, erdészetben sok szorgos kézre lenne szükség! Nem lehet mindent gépesíteni, vagy nem gazdaságos. " Munkahely termtés"!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-01, 06:09   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Vannak intézmények, hatóságok akik csodákra is képesek!A már lassan 2 éve folyó bontási ügyemben, még a 3. eljárásban is küldik az értesítést az elköltözött lakótársaknak, szomszédoknak, de a már több éve elhalálozott volt tulajdonosnak is.A megszünt vállalkozások sem maradnak ki a sorból.Az új tulajdonosok meg a régi címükre vannak címezve, pedig az már több éve megszünt.Végül is van munkája, munkahelye több embernek, ezek sem állástalanok, foglalkoztatottak! Mennyibe kerül ez?
A leginkább érintett fél külföldön él, a tengeren túl, az Operenciáson is túl.Hogy oda eljut-e a levél valaha?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-08-19, 13:31   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Újabb "BONTÁSI" ügy küszöbén állok!
Találtam egy tervezőt, aki érdeklődött a hatóságnál a Loggiáim beépítése tárgyában.Most az derült ki, hogy a közterület fölé nyúló loggiák azért nem építhetők be, mert az utcánk 18 m-nél szűkebb. A helyi építési rendelet szerint ez a korábban megvalósult épületünk, jelen formájában már nem lenne megépíthető!Őrüljek, ha nem bontatják le?Nálunk már több mindent le akartak bontatni, (bontási hatóság)!Érdekes mutatvány lenne az öt szint homlokzatról a loggiák leoperálása!Végül ez a módszer is lehetne akár Rezsi-csökkentés is, kérdés, hogy a R.biztosunk beleegyezne-e egy ilyen megol-dáshoz.A fokozott energia megtakarítási követelményeket ez a helyi rendelet figyelmen kívül hagyja teljes egészében. Így volt ez az oldalfal szigetelésem bontási határozatával is, amit most megszüntettek határozattal.Végre!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-25, 09:46   #18 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

10 050-en érdeklődnek a fórumon a" Loggiák beépítése ", télikertesítése, felújítása tárgyában. Panelfelújításkor mit újítanak a loggiákon fel, tudja valaki?A pályázatban én nem találok erre utalást semmit?Milyen hatósági eljárás szükségeltetik egy ilyen munkához? Tudja valaki? Írja meg, ne titkojuk!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-08-02, 08:07   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
10 050-en érdeklődnek a fórumon a" Loggiák beépítése ", télikertesítése, felújítása tárgyában. Panelfelújításkor mit újítanak a loggiákon fel, tudja valaki?A pályázatban én nem találok erre utalást semmit?Milyen hatósági eljárás szükségeltetik egy ilyen munkához? Tudja valaki? Írja meg, ne titkojuk!
Már 15158-an érdeklődnek a Logga beépítés felöl!Semmi újat nem mond az építész szakma! Hallgatnak, mint hal a vízben!A Főépítész iroda elfelejtett válaszolni eddig, a megkeresésemre! Itt " Szökik az energia !"
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-24, 15:02   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Nyíl re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már 15158-an érdeklődnek a Logga beépítés felöl!Semmi újat nem mond az építész szakma! Hallgatnak, mint hal a vízben!A Főépítész iroda elfelejtett válaszolni eddig, a megkeresésemre! Itt " Szökik az energia !"
Még mindig szökik az energia a loggiámon át a szabadba!18043-an szintén ez ügyben érdeklődnek, hogyan is foghatnák meg a szökevényt? Lásd "Loggiák beépítése" címszó alatt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hatósági ügy, problémás szomszéd


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:18 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum