Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gázszerelés (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/)
-   -   Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !! (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/1437-buderus-logamax-plus-gb042-22k-6a-hibakod-kalvariaja.html)

hápé 2015-08-25 08:53

Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !!
 
Sziasztok !3 éves Buderus Logamax plus GB042-22K kondenzációs kazán hibájával (6A HIBAKÓD ) kapcsolatban kérném segítségeteket !
A problémák tavaly a téli beüzemelés előtti generál után keletkeztek . A gázszerelőnk átnézte kitisztította készüléket, szokásos procedúra ,előtte a kazán hibátlanul működött.Sajnos csak a feleségem volt otthon mivel csak általános karbantartásra gondoltunk.Ahogy a szerelő végzett és kilépett az ajtónkon a kazán folyamatosan kiesett 6A -hibakód használati melegvízre és fűtésre is.A szaki azóta folyamatos visszatérő vendégünk, elmondása szerint : 1-alkalom: gázmennyiséget állított mivel szerinte a hálózat nyomás alacsony;
2-alkalom :észrevette hogy generál közben hogy az égőre menő flexibilis csövet megtört állapotban szerelte össze;
3-alkalom :légtér elemzővel mérve túl sok szénmodoxid tartalom miatt álligatott valamit ;
4-alkalom :közben végetéert a fűtési szezon, a kazán csak a használati melegvízre esett ki -kisavazta a hőcserélőt.
5- alkalom : csökkentette a kazán teljesítményét.

Most úgy állunk hogy a mester nem igazán akkar hozzánk kijönni . A kazán továbbra is kiesik főleg zuhanyzáskor ...

gázpityu 2015-08-25 14:10

re: Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !!
 
Szia!

Hibalehetőségek:
A modulációs tartomány helytelen beállítása. 20-90% közötti tartomány.
Preszosztát hiba vagy a füstcsőben lévő mérőcsonk dugulása.
ionizációs elektróda,vagy annak kábelei hibája
A gázszelep motorjának hibája.

attilaka 2015-12-08 16:39

re: Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !!
 
Sziasztok!

Nekem is GB042-22K kazánom van. Tavaly elkezdte azt játszani, hogy a délutáni felfűtés helyett folyamatosan a tartályt forralta (termikus fertőtlenítés ki van kapcsolva). Ekkot egy kihúz-bedug kombináció után normálisan elkezdett fűteni. Jeleztem a márkaszervíznek a hibát, akik kis értetlenkedés után a vezérlőpanel cseréje mellett döntöttek. Egy ideig semmi gondunk nem volt, de múlt hét óta ismét produkálja ugyanezt a hibát. Képtelen vagyok rájönni, hogy mi okozhatja ezt a hibát. Ja, és furcsaság, hogy a hét elején jön mindig elő a probléma, jellemzően keddi napon! A beállításoknál böngésztem, de erre a napra is ugyanaz a beállítás érvényes, mint bármelyik hétköznapra.
Van esetleg valakinek valami ötlete?

yrag 2017-10-16 09:25

re: Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !!
 
Szia!

Én is hasonló problémával küzdök a Buderus Logomax plus GB042-22K kazánnal. Ha sikerült valami információt kapni légy szíves megosztani velem.
Üdv.:_ yrag

Kontárka 2018-09-24 20:52

re: Buderus Logamax Plus GB042-22K 6A hibakód kálváriája !!
 
Sziasztok!

Én is takarítást követően kaptam pár napja 6a hibakódot egy Buderus U102 k24-es cirkón. Ma a fiam azt kérdezte, hogy ez miért 6a, miért nem ba mint Batterie? Elemcsere óta eltűnt a hibakód.:o Remélem nem találkozunk vele a közeljövőben. :)


A pontos idő 13:52 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum