Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Gázszerelés (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/)
-   -   Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső? (http://epitkezes.forum.hu/gazszereles/1338-fozolap-sarokba-mennyire-hajlekony-bekotocso.html)

Jano80 2014-11-06 19:09

Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Kis panel konyhában a sarokban jön fentről lefelé a gázcső.
Ide a sarokba szeretnénk a gázfőzőlapot betenni. (Bosch 4151DH)
Kérdés, hogyha a főzőlapnak a jobb hátsó sarkában van a bekötő hely, akkor mennyi helyet kell minimum kihagyni a faltól, hogy a fentről jövő flexibilis (fémbordás) cső be tudjon fordulni a lefelé álló csonkra?

(Az alsó szekrénybe lesz egy elektromos sütő. A főzőlap a sütőhöz képest valószínűleg kicsit balra el fog tolódni a bekötés miatt.)

Jano80 2014-11-10 09:10

re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Megtaláltam ebben a doksiban: http://www.gebo.hu/pdf/zertifikaten/vario.pdf

..a megengedhető legkisebb hajlítási sugar nem lehet kisebb a cső KÜLSŐ átmérőjének kétszeresénél.

Igy ha 1/2-es gázcső ez 40mm ->
2x4 + a cső szélessége - (amennyivel a főzőlap alján beljebb van a bekötő cső - cső fele)
Nálam kb 10cm.

Loggi 2016-07-15 23:25

re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Idézet:

Jano80 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 12146)
Megtaláltam ebben a doksiban: http://www.gebo.hu/pdf/zertifikaten/vario.pdf

..a megengedhető legkisebb hajlítási sugar nem lehet kisebb a cső KÜLSŐ átmérőjének kétszeresénél.

Igy ha 1/2-es gázcső ez 40mm ->
2x4 + a cső szélessége - (amennyivel a főzőlap alján beljebb van a bekötő cső - cső fele)
Nálam kb 10cm.

Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!

Loggi 2016-07-18 23:54

re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13650)
Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!

Megnéztem az üzletben, ma hogy vannak kialakítva a tűzhely csatlakozások a bekötéshez! Megvan oldva gyárilag a könyök kérdés!!! Lefelé van fordítva a csatlakozó csonk, nem a fal felé merőlegesen van kialakítva!Lehet, hogy új tűzhelyet kell vásároljak emiatt????

Loggi 2016-08-17 16:31

re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13650)
Tűzhelynél is érdekes kérdés a flexibilis bekötő cső elhelyezése!Most cserélték le a régi bekötését a tűzhelynek a csappal együtt, és távolabb került a tűzhely az eddigi helyéről, a faltól a bekötö cső miatt! A falra merőlegesen pici ívben gyömöszölték a csövet a csempéig. Mindez a biztonsági felülvizsgálatra előkészítve ilyen formában.Szerintem rosszabb megodás, és veszélyes is az állandó terhelése a könyöknek.A tűzhely felső része megadja a távolságot a faltól, amibe a bekötő csőnek be kellene férnie
minden terhelés nélkül. Ehhez egy könyököt be kellett volna építeni! Előzőleg is volt könyök, csak nem gázra való volt. Létezik gázra való is??? Ez a 2 cm kb. a keskeny konyhánkban sokat jelent, és a bútorzatból is kilóg még jobban, mint eddig a tűzhely.
Ez az eset az, amikor rosszabb lesz valami, mint korábban, és veszélyesebb is! " GÁZ veszély"! Ahányszor kinyitják-csukják a sütütér ajtaját, annyi pofont kap a faltól a bekötő csőből hajlított könyök hátul.Még hátra van a fő--fő felülvizsgálat, vajon átmegy ez így???Várjuk meg az eredményt.Billegő tűzhelyekről most nem is beszélnék!

Átment símán a szakértői vizsgálaton a tűzhely bekötése a jelenlegi módon!Nem akartam vitatkozni egy szakértővel, Ő csinálja a biztonság jegyzőkönyvet!Csak egyszer már elkészüljön az, holnapra ígérte, hogy meglesz! Az előzetes hibafeltáró felülvizsgáló vállalkozóval már megbeszéltem az ügyet, ígéretet kaptam, hogy beépítik a vásárolt kb-s réz könyököt a gégecső csatlakozásához, így a régi helyére kerül a tűzhely is végre majd!

Loggi 2016-08-25 23:59

re: Főzőlap sarokba - mennyire hajlékony a bekötőcső?
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13725)
Átment símán a szakértői vizsgálaton a tűzhely bekötése a jelenlegi módon!Nem akartam vitatkozni egy szakértővel, Ő csinálja a biztonság jegyzőkönyvet!Csak egyszer már elkészüljön az, holnapra ígérte, hogy meglesz! Az előzetes hibafeltáró felülvizsgáló vállalkozóval már megbeszéltem az ügyet, ígéretet kaptam, hogy beépítik a vásárolt kb-s réz könyököt a gégecső csatlakozásához, így a régi helyére kerül a tűzhely is végre majd!

Miután elkészült a jegyzőkönyv, még alá is kellett írnom azt! Hogy minek írtam alá, még meg kell nézzem! Nem mindegy, hogy annak átvételének írtam-e alá, vagy én is részese vagyok a felülvizsgálatnak?
Ezt követően leadtak egy példányt a szolgáltató felé, ezután még aznap visszakapcsolták a gázt, miután kértem annak elvégzését, azaz a mérő felszerelését saját költségemre (8000Ft bekapcsolási díj!) Küldik rövidesen a csekket ismét!
A lakásba lépve szokatlan gázszagot éreztem, ami eddig nem volt jellemző.Igazából nem volt erős gázszag, mert nyár lévén szellőztettünk is friss levegőt beengedvén a lakásba.Amikor 2.-ik alkalommal is beléptem a lakásba, már gyanúm is keletkezett, hogy valami nincs itt rendben!Eszembe jutott a bekötő csővel való küzdelem- gyömöszölgetés-hajlítgatás ide-oda.Elzártam a tűzhely főcsapját, és jól kiszellőztettem a lakást. Megszűnt a szivárgás! A többit lásd!: GÁZ! Felülvizsgálat utáni állapotok. alatt!


A pontos idő 15:06 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum