Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Általános beszélgetés (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/)
-   -   Construma 2012 (http://epitkezes.forum.hu/altalanos-beszelgetes/753-construma-2012-a.html)

sbs 2012-03-29 20:57

Construma 2012
 
Hamarosan itt az idei Construma kiállítás:

Szakmai napok: április 18-19. Közönségnapok: április 20-22.

ONLINE JEGYÉRTÉKESÍTÉS
A közönségnapokra kedvezményesen már a honlapon keresztül is megvásárolhatod a belépőt.

VASÁRNAPI KEDVEZMÉNY - a CONSTRUMA zárónapjára (április 22. - vasárnap) kedvező áron vehető meg a belépő: a közönségnapi 1900 Ft helyett a vasárnapi online jegy csak 1000 Ft!

HÁROM KIÁLLÍTÁS - EGY BELÉPŐJEGY
A CONSTRUMA kiállítással egy idejű rendezvények:
OTTHONDesign Otthonteremtési szakvásár (G pavilon) minden, ami a lakásbelső kialakításhoz szükséges
URB:ICON Város-és településfejlesztési szakkiállítás (B pavilon – április 18-20.) önkományzatok, projektirodák, befektetők, vállalkozások szakmai fóruma.

Nos ez az ide kínálat. Én elsősorban a hagyományos építőanyagok újdonságait fogom megnézni, hol tart és merre megy a piac, a "mezei" építtetők részére.

Az az igazság, hogy már tavaly sem hoztak lázba a speciális technológiák, mivel azok ritkán terjednek el. És a tavalyi "világújdonságok" sem iszem hogy taroltak az évben, szóval én az új téglákra (pl. LeierPlan), cserepekre és hőszigetelő anyagokra vagyok kíváncsi a már jól ismert gyártóktól.

Nem rejtem véka alá, hogy a Schiedel és a Leier Kémény pavilonjait fogom első körben megnézni...

istvan62 2012-04-20 14:05

re: Construma 2012
 
El kell, hogy keserítselek sbs! Sem a Schiedel, sem a Leier nincs kinn. A Construma vészesen zsugorodik. Eltekintve a társkiállításoktól, amelyek amúgyis inkább az építkezéshez, otthon teremtéshez kapcsolódnak, mint az építőiparhoz, a Construma gyakorlatilag az "A" pavilon. Egyik felében Frontál néven a nyílászárósok, másik felében Inter-Isola, Dach-tech néven jellemzően az építőanyag kereskedők. A gyártók, főleg a nagyok teljesen elmaradtak.
Ami számomra szakmai újdonság volt:
  • A Wienerberger itthon is kezdi terjeszteni a Porotherm 44 T tégláját, ami kiegészítő homlokzati hőszigetelés nélkül tud 0,17-et
  • A Steico alternatívájaként megjelent a Hofatex fa hőszigetelő rendszer
  • A Bachl alternatívájaként megjelent az Isotec szarufa feletti PUR habos hőszigetelő panel rendszer

istvan62 2012-04-20 21:31

re: Construma 2012
 
Egy érdekes részlet:
Az új Széchenyi tervet önálló standon népszerűsítik. A rendelkezésre álló információs szóróanyag: új Széchenyi terv emblémás papír szatyor, benne új Széchenyi terv emblémás mappa, benne új Széchenyi terv emblémás jegyzettömb, hozzá új Széchenyi terv emblémás golyóstoll. Egyéb infó anyagot nem kaptak.

sbs 2012-04-21 17:07

re: Construma 2012
 
Én is végignéztem elsősorban az A pavilont. Volt jópár nyílászáró gyártó, és sokan voltak a hazaiak közül aminek örültem (pl. Hofstadter). A független építőanyag forgalmazók között pedig az Új Ház Centrum standja volt a legimpozánsabb.

Sajnos a kéményeseket és sem találtam, de nemcsak a nagyokat nem, a kisebbek sem voltak kint akiket már-már megszoktam a Construmán. És hol volt a Porotherm? Mert én nem találtam.... viszont megfogdostam a Leier új LeierPlan névre keresztelt termékeit.

Nagyon sok építőipari és építész szövetség volt viszont kint, pici standokkal. Nekem ennyi jött le a rövid 2 órás kinn tartózkodásom alatt. Ja és mindenki az email címemet akarta....

istvan62 2012-04-21 17:20

re: Construma 2012
 
A Wienerbergernek egy ~ 1 m2-es asztala volt a passzázs elején baloldalt, két hosztesszel. Az asztalon volt egy pár db szórólap. Ennyi az egész de ez is fejlődés, az előző két évben csak viszonteladóikon keresztül voltak kint. A Porotherm 44 T-t én is véletlenül az Új Ház Centrum standján vettem észre, teljesen véletlenül.
Tervezőként én nem szeretek a kereskedőkhöz, viszonteladókhoz menni, úgy érzem a gyártótól kaphatom meg a legautentikusabb információt. Sajnos ez a rész kiveszik a Construmából, viszont a tényleg nagyok már keményen dolgoznak a másik irányon. Ők komolyan veszik a különböző szakember csoportok számára optimalizált továbbképzéseket, tanfolyamokat, konferenciákat.

krisz1986 2012-04-21 19:31

re: Construma 2012
 
Épületgépész részről volt valaki?


A pontos idő 15:23 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum