Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-29, 21:57   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Nyíl Construma 2012

Hamarosan itt az idei Construma kiállítás:

Szakmai napok: április 18-19. Közönségnapok: április 20-22.

ONLINE JEGYÉRTÉKESÍTÉS
A közönségnapokra kedvezményesen már a honlapon keresztül is megvásárolhatod a belépőt.

VASÁRNAPI KEDVEZMÉNY - a CONSTRUMA zárónapjára (április 22. - vasárnap) kedvező áron vehető meg a belépő: a közönségnapi 1900 Ft helyett a vasárnapi online jegy csak 1000 Ft!

HÁROM KIÁLLÍTÁS - EGY BELÉPŐJEGY
A CONSTRUMA kiállítással egy idejű rendezvények:
OTTHONDesign Otthonteremtési szakvásár (G pavilon) minden, ami a lakásbelső kialakításhoz szükséges
URB:ICON Város-és településfejlesztési szakkiállítás (B pavilon – április 18-20.) önkományzatok, projektirodák, befektetők, vállalkozások szakmai fóruma.

Nos ez az ide kínálat. Én elsősorban a hagyományos építőanyagok újdonságait fogom megnézni, hol tart és merre megy a piac, a "mezei" építtetők részére.

Az az igazság, hogy már tavaly sem hoztak lázba a speciális technológiák, mivel azok ritkán terjednek el. És a tavalyi "világújdonságok" sem iszem hogy taroltak az évben, szóval én az új téglákra (pl. LeierPlan), cserepekre és hőszigetelő anyagokra vagyok kíváncsi a már jól ismert gyártóktól.

Nem rejtem véka alá, hogy a Schiedel és a Leier Kémény pavilonjait fogom első körben megnézni...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
papesz28 (2012-04-05)
Régi 2012-04-20, 15:05   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Construma 2012

El kell, hogy keserítselek sbs! Sem a Schiedel, sem a Leier nincs kinn. A Construma vészesen zsugorodik. Eltekintve a társkiállításoktól, amelyek amúgyis inkább az építkezéshez, otthon teremtéshez kapcsolódnak, mint az építőiparhoz, a Construma gyakorlatilag az "A" pavilon. Egyik felében Frontál néven a nyílászárósok, másik felében Inter-Isola, Dach-tech néven jellemzően az építőanyag kereskedők. A gyártók, főleg a nagyok teljesen elmaradtak.
Ami számomra szakmai újdonság volt:
  • A Wienerberger itthon is kezdi terjeszteni a Porotherm 44 T tégláját, ami kiegészítő homlokzati hőszigetelés nélkül tud 0,17-et
  • A Steico alternatívájaként megjelent a Hofatex fa hőszigetelő rendszer
  • A Bachl alternatívájaként megjelent az Isotec szarufa feletti PUR habos hőszigetelő panel rendszer
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-04-21)
Régi 2012-04-20, 22:31   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Construma 2012

Egy érdekes részlet:
Az új Széchenyi tervet önálló standon népszerűsítik. A rendelkezésre álló információs szóróanyag: új Széchenyi terv emblémás papír szatyor, benne új Széchenyi terv emblémás mappa, benne új Széchenyi terv emblémás jegyzettömb, hozzá új Széchenyi terv emblémás golyóstoll. Egyéb infó anyagot nem kaptak.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-21, 18:07   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Construma 2012

Én is végignéztem elsősorban az A pavilont. Volt jópár nyílászáró gyártó, és sokan voltak a hazaiak közül aminek örültem (pl. Hofstadter). A független építőanyag forgalmazók között pedig az Új Ház Centrum standja volt a legimpozánsabb.

Sajnos a kéményeseket és sem találtam, de nemcsak a nagyokat nem, a kisebbek sem voltak kint akiket már-már megszoktam a Construmán. És hol volt a Porotherm? Mert én nem találtam.... viszont megfogdostam a Leier új LeierPlan névre keresztelt termékeit.

Nagyon sok építőipari és építész szövetség volt viszont kint, pici standokkal. Nekem ennyi jött le a rövid 2 órás kinn tartózkodásom alatt. Ja és mindenki az email címemet akarta....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-21, 18:20   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Construma 2012

A Wienerbergernek egy ~ 1 m2-es asztala volt a passzázs elején baloldalt, két hosztesszel. Az asztalon volt egy pár db szórólap. Ennyi az egész de ez is fejlődés, az előző két évben csak viszonteladóikon keresztül voltak kint. A Porotherm 44 T-t én is véletlenül az Új Ház Centrum standján vettem észre, teljesen véletlenül.
Tervezőként én nem szeretek a kereskedőkhöz, viszonteladókhoz menni, úgy érzem a gyártótól kaphatom meg a legautentikusabb információt. Sajnos ez a rész kiveszik a Construmából, viszont a tényleg nagyok már keményen dolgoznak a másik irányon. Ők komolyan veszik a különböző szakember csoportok számára optimalizált továbbképzéseket, tanfolyamokat, konferenciákat.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-21, 20:31   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Construma 2012

Épületgépész részről volt valaki?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
bnv, construma, construma 2012, építőipar, kiállítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum