Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-15, 07:19   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-11-15
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
galico Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Építési engedély

Üdvözlöm!
Amit felvetnék,hogy miért kell egy építkezéshez egy tucat hatóság engedélye? Én külterületen szerettem volna építeni egy tárolót. Nem emberi tartózkodásra. Ez a külterület szántónak van nyilvántartva. A kis traktoromat a fünyíró traktort és ezeknek utánfutóit illetve tartozékait szerettem volna egy satupaddal megtoldva elhelyezni. Egy 5x8 méteres helységre gondolva. A lépések:1. kivonni a szántó alól az építési területet.2. Megterveztetni. 3 engedélyek amit néha az engedély kiadója is kérdőre vont, de a pénz kifizetése után kiadta. Ezek: hegybíró, környezetvédelem, vizügy, áramszolgáltató valami földszerkezeti vizsgáló csoport,geodéta aki kiméri a területet, Földhivatal. Jelzem külterület szántó! Esővíz elvezetéséről hogyan gondoskodom? Még egy pár kérdés ami felmerült ha 7 m-nél nagyobb akkor statikus számításai , ha 1m-nél nagyobb a lejtés akkor talajszelvény rajz.
A terület az enyém. Az építőanyag költségeket én állom, a kőműveseket is. A pénzemért miért kell ennyi mindenre még pénzt, időt mászkálásokra adnom?
Miért nincs az, hogy van egy törvény ami előírja: Távolság az úttól, a szomszédtól, egy kőműves vizsgával rendelkező (aki felel az anyagokért és a kivitelezésért.) A magasságot is előírhatják, de a köbméter - miért? Ha pincét teszek alá az miért számít bele a köbméterbe?

Én tisztelettel megköszönöm ha kérdéseimre valakitől kapnék választ.
galico nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 03:09 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum