Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-11-05, 09:43   #65 (permalink)
Sipres
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sipres Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saját költségkalkuláció

Köszi a választ!

Igazából van már egy érvényes építési engedélyünk,ami egy ház átépítésre vonatkozik. Ez időközben tárgytalanná vált. Amiről az előző kommentembe írtam, az az "új" házról való agyalás kb.

A meglévő tervvel mi is azt az utat szerettük volna választani, hogy árajánlatokat kérünk vállalkozóktól, de másfél hónapja nem érkezett semmi...
Egyedül egy tüzéptől kaptunk árakat (az ajánlat nem volt túl részletes, kb arra volt jó, hogy megtudjuk, hogy mekkora árréssel dolgoznak)

Mire az építészhez fordulok megint, addigra szeretném ha olyan elképzelésem,tervem lenne, amiről durván tudom, hogy mennyibe kerül és nem akkor derül ki, hogy túl lőttünk a költségvetésen, amikor már kifizettem a tervet.
(Az előző tervnél nem is említette az építész, hogy ilyen "részletes költségvetés kiírás" egyáltalán létezik)

A mostani tehát egyelőre egy elég képlékeny terv. Mivel laikus vagyok minél több információt szeretnék gyűjteni ami alapján alakítom a vágyaimat,elképzelésimet a lehetőségeimhez.
Írtad, hogy az előzetes becsléseknél megbecsülitek a m2 árat. Ezt hogyan csináljátok?

(Am. a keskeny telek miért költségnövelő tényező?)
Sipres nem elérhető   Válaszol idézettel