Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-07-01, 21:37   #8 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Beépített bútorok

Sziasztok itt 1 olyan témát röppentettél fel ami engem is nagyon foglalkoztat, nem csak beépített szekrényekről fogok beszélni

de ha már beépíttet szekrény akkor nekem a padlástér jutott eszembe az én házam félnyeregtetős, és nagyon tetszik ez a régi forma, ne kérdezzétek miért nagyon tetszik és kész

tehát itt is lesz majd olyan rész ahova csak 1 zsák kacat fér el a térdfal és a tető találkozásakor, mivel van ez a felület, csak porfogó lenne ha a gyerek ágyát idetolnám lehet klausztrofóbiás lenne, vagy ha rémálmából felpattan egyből a gipszkartont fejeli le,

nekem az az ötletem támadt, úgyse fogok még 1 padlást kialakítani hisz már ez a felső rész is a tetőtér hasznos kialakításával, lesz kihasználva, inkább ezt a zeg-zug részt gipszkarton rendszerrel leválasztom a szobáról, és ez lehet a "lomos" vagyis ide tehetünk olyan dolgokat, amit még 1 lomtalanításnál se dobnánk ki , vagy az unokáknak tartogatjuk akármi, tehát lerekesztve ez a kis felület ahova tényleg csak 1-1 zsáknyi kacat fér el de ezzel a szobát kisebbé varázsoljuk, de letisztultabbá is, a kis "lopott" részeket kultúrált ajtókkal ellátni és kész is felhasználtuk azt a felületet is amit épp mások csak elburkolnak és üresen áll a helyükön

a másik a lépcsőm alá mindenépp szeretném elrejteni a tisztitószereket, porszívót, és 1 olyan polcrendszert kialakítani ahova be lehet tenni a finom befőtteket amit majd a kedvesem főz az udvarban levő szilvából és sárgabarackból +de rejteném a már meglévő fagyasztó ládát, és szekrényt is

igy a fürdőszoba mentesülne a felmosó vödör és egyébb tisztitószerektől, itthoni tapasztalat, nagyon csúffá varázsolja egy esetleg nem túl tündöklöen tiszta felmosó szett a fürdőt, a konyha pedig a sok fehér "doboztól" jobb is az ha csak 1 hűtő foglalja a teret, hogy nézne ki 2 fagyasztó+1 hűtő..

a lépcsőm könyűszerkezetes lesz, vagyis nem beton, hanem zártszelvény, amit majd gondosan mindenhol dűbelezni fogok a falba mivel az alatta lévő rész lesz beépítve és ezt szépen leburkolom gipszkartonnal , és a mászkálástól, nem örülnék ha repedezne ez a felület, tehát, ide is sok dolgot lehet rejteni

és amit mások is megemlítettek az a gardrób, és csak a kedvesem miatt fogok építeni de egyre jobban bekell vallanom hogy fantasztikus ötletnek gondolom jobbára a hölgyet fogja kiszolgálni, de nekem is jobb lesz ha nem a hálóban porosodik a szekrény, a nappaliban is több hely lesz! viszont a gardróbot ugy terveztem hogy a jelenlegi 1ik szoba amit kineveztem hálónak(vagyis majd ő lesz 4 év mulva a háló) kettévágom 1 fallal, vagyis kettéválasztom és 1ik része a gardób a másik amelyikre ablak megy az a háló és a gardrób mellet közvetlen a fürdő azonban ez nemis rosz ötlet, de erre nem gondoltam hogy nyissak 1 ajtó nyilást a fürdőből a gardrobba anyi ezzel csak a bajom hogy így emiatt kevesebb bútorzat fog beférni, nézem a méreteimet körülbelüli méreteim vannak de kiváncsi vagyok mi a véleményetek

ekkora gardób szerintetek elég e? 2x4m elég keskenyecske.. de ha plafonig beépítem pozdoriával akkor tuti, a párom toló ajtót szeretne ami kiváltaná a helyszűkét is

1 a bibim imádtam a tolóajtót amig megnem vettem maganak az első tolóajtós bútort műanyag görgő, műanyag sín és folyton kiugró, kipotyanó, ajtó és görgő, van valami fémből készült megoldás erre? ami maszív inkább adok 1000ftvel többet érte de normális legyen ne legyen az hogy beragadmikor huzom stb..

és hogy lezárjam a hosszas szövegem szerintem 1 fixen a helyére épített bútor a leghasznosabb lehet a házban csak előre olyan 40 évre gondolkozzon az ember szinben bútor felosztásban a fakkjait illetően, és nagyo megkönyíti a mindennapjait
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel