Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-04-20, 06:20   #3 (permalink)
400volt.hu
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Házat zsalukőből?

Tisztelt Idtvan62!

Víz, fűtés, villanyszerelés nagyrésze elkészíthető lenne az aljzatbetonban, csak a felálásokat kellene a konnektorokig vésni, padlófűtés. Világítási áramkörök kapcsolókból, fel a padlásra. Ezek a szakaszok csövezése előre berakhatók a zsalukőbe, így csak a dobozhelyeket kell kivésni.

A fal méretezése más kérdés, ebben vagyok tanácstalan, ha nem elég erős a 15cm zsalukő, esetleg 20cm-es, vagy 25cm elég lehet, még a 25 cm-es árával számolva, és kéttszer annyi kitöltő betonnal is jóval olcsóbb. Máshol azt is lehet, olvasni, hogy a betonház még erősebb akár melyik másik technikánál, tégla, ytong, könnyűszerkezet... Földrengésbiztos. Mikor zsalukő pincéket építenek az áthidalókat is megépítíik "házilag" zsaludeszkával alátámasztva, több betonvassal, Isotech-hez persze vegyük meg az áthidaló elemeket, és a koszorú elemeket, végzáró lapokat, ezek a kiegészítők minden rendszernél legalább annyiba kerülhetnek, mint maga a falazat. Így számolva még nagyobb árkülömbség jön ki. Precizen rakva a zsalukő belülről sem igényel vakolást, csak glettelést, mint az Isotech, de ugyan úgy ragaszthatunk rá gipszkartont is. Ekkor tehát a belső munkálatok a mindkét falazattal is közel azonosak. Akkor még mindíg nem értem, miért olyan drága az Isotech? 15+5cm hungarocelért elkérnek 12.000 Ft-os négyzetméter árat! Szerintem jelentősen túlárazták, akár mennyire is gyorsan építhető, azért ingyen azt se rakja össze senki. Félretéve a szubjektív érzéseket, drágán Isotechből nagyon jó a beton ház, olcsón zsalukőből nem??? A beton az beton eltekintve, hogy 15cm, 20cm, vagy 25cm vastag.
400volt.hu nem elérhető   Válaszol idézettel