Téma: Óriáspuffer
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-04-05, 23:30   #46 (permalink)
papesz28
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Óriáspuffer

Egy kis hozzászólás

- Ahhoz hogy értelme legyen a "játéknak", ne kocka tartály legyen,hanem magas ( hogy henger, vagy "tégla állítva",az szinte mindegy) , mivel a rétegződés az egyik legfőbb haszna ezeknek a pufferoknak, hiszen ha a csonkozást úgy tudod alakítani, hogy mindenre jusson, főleg HMV-re
- nagyon nagy tartályt nem érdemes csinálni, mert minél magasabb benne a hőmérséklet
annál nagyobb a hőveszteség, és ez egy nagy tömegnél jobban érvényesül, hiszen sokkal tovább tud energiát leadni, mivel lassabban hűl, és a tartály falának két oldala közti delta T ezt igen befolyásolja nem érdemes magas hőmérsékleten tartani, hamarabb elveszted a tartalék hőmérsékleted , mint felhasználod
- én nem raknám tele minden fűtő ill. hőleadó hőcserélőkkel, hisz újabb hőveszteségekkel rakod tele a rendszert, törekednék az egy víz több rendszer módszerhez, (tapasztalat,hogy jó)
- napkollektor megint csak egy érdekes kérdés, a befektetett összeg és a használhatóság egyenesen arányos, minél több pénz ,annál több mindenre lesz elég, viszont nem szabad túlzásba esni, hisz nem biztos hogy nyáron jó a túl húzott rendszer, és amúgy sem megtérülő befektetés , egy okos vezérléssel,és némi tervezéssel elég jól kordában tartható
- nem szabad elfelejteni, hogy mi van ha pár napra elmész otthonról , vagy esetleg egy hétre, mire visszaérsz hideg minden a rendszert mire felfűtöd egy nap, hisz ez már nem olyan fürge , mint egy kis tároló

szóval a tapasztalat azt diktálja,hogy családi házban 1-1,5 m3-nél nagyobb pufit nem nagyon érdemes rakni, hisz az még vmennyire gyors, kezelhetőbb és egy jól szigetelt házban egy jól megtervezett felületfűtéssel megfelelő tud lenni, ill. HMV-t is készít

nem mondom hogy halott ügy a Te elképzelésed , de mielőtt egy nagyobb összeget belefektetnél , én azt mondom , hogy némi plusz komfortért nem reális az ár-érték arány

bocs hogy közbeszóltam ,de gondoltam így az éjszaka közepén egy- két gondolattal hozzájárulok a beszélgetéshez, aztán ha már nem csak félig lesz nyitva a szemem , még lehet,hogy jut még eszembe más is , és akkor jövök
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető   Válaszol idézettel