Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-11-21, 14:46   #3 (permalink)
Kekec
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-21
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Kekec Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Energetikai Tanúsítvány

Üdv, nekem úgy tűnik, hogy használt lakás, ház esetén a 176/2008 Kormányrendelet 10. paragrafusban 11.000 Ft-ra van beállítva a tanúsítás ára. Piaci ár inkább a lakásfelmérésen lesz, de ezt az ingatlanosok le fogják nyúlni. Megnéztem a gugliban az olcsó energetikai tanúsítvány szót, találtam egy érdekes oldalt : 11.000 Ft energetikai tanúsítvány energiatanúsítvány költségbecslés költségvetés Ezen van költségbecslés is, meg egy német példa. Németországban egy használt családi házra 25 euróért adnak tanúsítványt : Energiepass az interneten. Ez a tanúsítás nem tűnik nagy bulinak a mérnökök számára, nem kell beadni a földhivatalba, retorzió nincs. Amit elértem energetikai javaslat kereséssel, az mind soha meg nem térülő beruházás lesz. Egy alacsony hőmérsékletű kazán kéménnyel 1 milkó, és csak -5 C-ig jobb mint a mostani brutál. A gázos ablakok ára 100.000/m2 és legfeljebb 10% energia spórolható velük, na meg szétbombázzák a burkolatokat. Inverteres, hőszivattyús klímával fűteni ma kb. kétszer annyi, mint földgáz-kazán-víz-padlófűtés. A legnagyobb problémám : az eladó lakás tulajdonosának nem érdeke a tanúsítvány, inkább a vevőnek, ő fogja fizetni, mint az illetéket. Még egy észrevétel : a rendeletben szó van becslésről is, de eddig egy tanúsító sem mozdult rá, pedig nekem úgy tűnik, hogy a számítási módszer is tele van közelítéssel, becsléssel, tehát ez eredmények korrelálnak.
Kekec nem elérhető   Válaszol idézettel