Téma: új fődém
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-12-04, 19:14   #16 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: új fődém

noh és megjelenek itt ahol majdnem első alkalommal
sokat évelődtem és rájöttem hogy a fődémemet fából készíteném 1 a ház állapotát falakat , alapot, és a körülbelüli korát ismervén 1 betongerendás fődém, lehet csak több kárt tenne mint hasznot a jhelenlegi állapotot 1 csrépléc a pafonra rögzitésével vagyis bepárnafázásával és azt a legvékonyabb 7.5mm vastag gipszkartonnal enyhítettem és szépítettem, a födémet megtartanám, mivel ennek a bontása már egyenlő lenne a ház lerombolásával! tehát késöbb max fémszerkezetes gipszkartonos megoldással orvosolnám a menyezet deformáltságát, a jelenlegi födémet közetgyapottal szigetelném 1 duplakoszorúval 1 újabb fa födémes áthidalással zárnáma szigetelőanyagot (vagyis 1 ujabb födém lenne a jelenlegi födémen, ami már jelenetősen erősebb teherbíró szereppel rendelkezne a jelenlegi saras cseréplécessel szemben, majd erre itong válasz falakkal oldanám meg a válaszfalak építését, teljesen új tetőszerkezet és cserép +tetőtéri szigetelés hát ez nem kevés pénz azonban hoszútávon úgyérzem ez a megoldás röpke 200+évet jelentene a háznak! Gondoltam megosztom veetek mire jutottam, ha már a saját projectem csinálném, és a pénzügyeim úgy alakulnának akkor mrá elkezdeném holnap de egyenlőre még sehogyse állok
(ami késik nem múlik)
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel