Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-07, 18:14   #22 (permalink)
CsalloA
Új tag
 
Csatlakozott: 17-08-07
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
CsalloA Van már jó hozzászólása
Válasz áthidaló csere, feljebb helyezés

Kedves István!

Vásároltunk, egy 1960-as építésű, részben felújított családi házat.
Az átalakítási munkák során, egy jelenleg a főfalon található terasz ajtót megszüntetünk, és a helyére ugyanabban a szélességben, de eltérő magasságban ablakokat teszünk
A csere végrehajtásához szükséges, hogy a jelenlegi áthidaló, azonos hosszúság mellett, 40 cm-el magasabbra kerüljön.
Tehát, egy földszintes, fafödémes házról van szó, ~34cm széles tömör tégla főfalról, 8m hosszú (3 helyen fallal alátámasztott) fagerendákkal.
A nyílás 260cm hosszú, az áthidaló 300cm. Eredetileg 205cm magasan található (padlószinttől),de 245 cm magasságba kerülne. Az áthidaló aljától a gerendák aljáig mért távolság, így 95cm-ről 55cmre csökkenne.
(Igyekeztem pontosan fogalmazni, remélem érthető voltam! )

Kértem kőműves segítségét, aki azt mondta, hogy különösebb alátámasztás nélkül, az új áthidalók két oldali bevésésével el tudja végezni a kért munkát.
Őszintén szólva némileg szkeptikus (és hozzá nem értő) vagyok, ezért döntöttem, úgy hogy kikérem más, hozzáértő szakember véleményét is.
Abban kérem a segítségét, hogy Ön milyen áthidalót javasolna beépítésre illetve, milyen módszert alkalmazna? Valóban biztonságosan megoldható lehet ez a munka külön alátámasztás nélkül?

Válaszát, tanácsát előre megköszönve:
Csalló Ádám

áthidaló.jpg

Utoljára módosítva: CsalloA által : 2017-08-07 18:17 Oka: Tördelés
CsalloA nem elérhető   Válaszol idézettel