Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-10-06, 16:53   #67 (permalink)
Misi29
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-06
Hely: Budapest, Csepel
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Misi29 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Üdv itt!

Én most készítem a házam utólagosan készült szerelőbeton szigetelését.

Arra ügyeltünk, hogy a szerelőbeton felső szintje lehetőleg mindenhol egybe essen az új szerelőbeton tetejével, hogy az új bitumenes lemezt hozzá lehessen dolgozni a meglévő szigeteléshez. Ezt úgy valósítottuk meg, hogy kivettük a szükségtelen homokot (nálam az volt, nálad lehet termett föld van) és kb 6~8cm kavicsággyal pótoltuk. Én szintbe is húztam, hogy a beton ne kerüljön kisebb vagyonba az esetleges egyenletlen vastagság miatt.. A betont meg is vasaltuk 15x15cm térhálóval.

Úgy tűnik beválik a módszer. A falak mentén macerás elhelyezni a bitumenes lemezeket, de...

1. gurítsd ki a lemezt
2. vágd méretre ráhagyással (később pontos méretre vágod)
3. illeszt a falhoz (vagy az előző lemezhez átfedéssel kb 10~15cm)
4. tekerd fel ismét
5. perzselővel melegítsd és egyenletesen tekerd bele a saját olvadékába

én PB gáz helyett 11kg propángázt használok (könnyebb vele mozogni) és a kb 40~50kW égőfejtől nem jön zavarba (0~4bar fix nyomáscsökkentő kell) - a gázkart ne húzd tövig mert begyújtod vele az alattunk lévő kínaiak talpát is

a lemez rövid részeken késsel is vágható, de vigyázz mert a lemez könnyen törik/szakad (a kés kukában fog landolni, olyat válassz..)

a kellősítő anyag rendkívül büdös és ragad, de megéri használni mert ha megszáradt (és kiszellőzött) pofon egyszerű leragasztani a bitumenes lemezeket.

szóval fentről lefelé a rétegrend:

padlóburkolat (akármi)
~6cm aljzatbeton
fólia (ne ázzon át a szigetelésed)
hőszigetelő (és/vagy hangszigetelő is..)
fólia (ezt is érdemes felhozni a fenti aljzatbeton fölé aztán majd leragasztod a szegélyléc alá)
~4mm GV 45 bitumenes lemez (üvegfátyollal erősített, finoman homokszórt)
Kellősítő anyag (oldószeres bitumen)
~6cm szerelőbeton
~6cm kavicságy
alatta kb 6000km Föld nevű bolygó

Bocsánat, de én nem vagyok szakértője a témának, szóval ha h.lyeséget írtam akkor SORRY
Misi29 nem elérhető   Válaszol idézettel