Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-05-13, 21:22   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Vigyázz, ha jön a pára a fenyő ablakoknál

Gondoltam elmesélem az egyik történetem okulásképpen.

Télbe csúszott át az első házunk építése. Bent voltak már az egyedi, asztalossal készítetett (ez volt akkor a legolcsóbb megoldás) fa nyílászárók, és bent volt a házban a hidegviz. A konyhában a hideg-meleg kiállás össze volt kötve egy gégecsővel, hogy nyomás alatt legyen minden.
Nos ez a cső elfagyott, szétrepedt és 2 napig dőlt a viz a házból, ami az erkélyajtók alatt távozott, mert akkor az még csak téglákon állt, csak oldalt és felül voltak elvakolva.

Az egész házban rohadt nagy pára volt már amikor megérkeztünk, én azelső felindulásomban, kinyitottam az ablakokat hogy kimenjen a pára.

Azonban néhányat már NEM TUDTAM BECSUKNI, hiszen a 2 napos párában megdagadt a fa... :-((((

Nagyon gáz volt a helyzet... sokat kínlódtunk hogy újra befaragjuk Őket.... volt olyan ablak ami 1 év múlva egyszerűen szétesett darabjaira....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel