Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-06-21, 14:47   #1 (permalink)
Celithrandil
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Télikert, terasz hozzáépítés.

Üdv,

most tervezem, hogy a házunkhoz hozzáépítek 4x4m télikertet, majd ezt folytatván 4x4 teraszt. A jogi részeket átnéztem és minden szempontból megtehetem ha engedélyeztetem és meg is kell kapnom az engedélyt. JElen esetben itt a ház a földtől számítva 1 méter magasan áll egy zsalukő alapon, tehát ugyan így folytatjuk majd. A kérdés, hogy a régi és új alap közé elegendő XPS szigetelést betenni és "átdövni" rajta a vasalást, vagy valami tarhelhetőbb anyagban kellene gondolkoznom. (A szomszédnál most épített hozzá kőműves tereszt a házhoz mindennemű elszigetelés nélkül, kérdeztem, hogy miért építenek hőhidat a házhoz, de elmagyarázták, hogy a hő nem a lábazaton megy el a házakból hanem a tetőn )), de azért majd hőszigetelik a porotherm falakat, de a lábazatot nem. Mondtam, hogy okos ötlet hiszen a 30-as porotherm sokkal rosszabb hőszigetelő mint a beton :P ) Tehát az első kérdés, hogy a ház és téli kert lábazata közé miből és mennyit érdemes tenni + hogy a télikert és terasz között hogy és mivel kellene elválasztást tenni (alapjában 1 alapot szeretnék építeni értelemszerűen a két dolognak)
Előre is köszönöm a segítséget.
Celithrandil nem elérhető   Válaszol idézettel