Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-09-20, 09:15   #3 (permalink)
donsony
Új tag
 
Csatlakozott: 13-09-19
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
donsony Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Új szabálymódosítások

istvan62
Köszönöm szépen a válaszodat.

E szerint esetemben te a :
"8.
Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, bővítése, melynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 50 m3 térfogatot és 3,0 m gerincmagasságot." ra gondolsz.

Viszont én a :
"21.
Kerítés, kerti építmény, tereplépcső, járda és lejtő, háztartási célú kemence, húsfüstölő, jégverem, valamint zöldségverem építése, építménynek minősülő növénytámasz, növényt felfuttató rács építése, meglévő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, bővítése." - rol beszélek ahol a kerti épitmény definiciója:

"az építési telken belül pihenés, játék, szórakozás, kikapcsolódás céljára szolgáló műtárgy [pl. hinta, csúszda, homokozó, lugas, szökőkút, kerti tó, kerti grill, kerti pavilon, terasz, kerti víz- és fürdőmedence, kerti épített tűzrakóhely, kerti zuhanyozó, kerti napkollektor, legfeljebb 20 m2 vízszintes vetülettel kialakított kerti tető, kerti szabadlépcső (tereplépcső) és lejtő]."

Ahol én naiv 2m2 vel tuléptem a megengedett méretet.

Ez már lehet nem időszerü de ezekszerint a szabályok gyorsabb űtemben változnak mint ahogyan azt az ember elolvasná...


költségek: faanyag+csavarok kb26Eft+kétkezi munkám

Terv, engedély ,hajcihőre lehet nem lenne elég a 100Eft sem


Útólag már csak egyetlen kérdésem lenne:
van-e olyan hogy méltányoság, és irok egy kérelmet egy legfelsőbb szintre, melyben hagyományörző modon való épitésre, egyszemélyes kétkezi munkára hivatkozva és arra hogy kb 2m2 el nagyobb iletve kb 70 cm el magassab "épitményre" kérek egy jóváhagyást a legfelsőbb hivatalos szervtől??

Nem EU-s támogatást kérnék rá , csak azt hogy ha adni nem tudnak és nem akarnak, legalább elvenni ne akarjanak.

Ha van ilyen lehetőségem akkor szeretnék élni vele, tudsz adni egy olyan cimet ahol ezt a kérelmet esetleg humánus modon engedélyezheti nekem valaki méltányosságból?

Jelzem a területileg illetékes szerv kirőhőgőtt mikor a méltányosságról kérdeztem, és azt mondta ilyen már nincs.

Szerintem meg valahol de lennie kell még méltányosságnak, humánusságnak eben a szép új világban is....

Utoljára módosítva: donsony által : 2013-09-20 09:37
donsony nem elérhető   Válaszol idézettel