Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-08-11, 10:29   #12 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: 100 000 életveszélyes kémény, a tiéd közte lehet?

Na ezért is írtam, hogy lehet elgondolkodni a kémény nélküli gázkészülékekben ha csak a melegvíz előállításra kell.

Minden évben meghalnak jópáran és ez tényleg nagyom szomorú dolog, de hogy ilyen költsége legyen háztartásonként egy kémény gyorsfelújításnak az nonszensz. Annó az első házunkhoz megvettem az olcsó kémény alu flexibilis béléscsövet (tekercsben volt) amit a kémény átvétele előtt nem es egyszerűséggel kirángatott a kéményes és betette az Ő általa hozott méteres darabokból összeállított háromszor annyiba kerülő csövet (nem szigetelt csőről beszélek, csak egy mezei alu csőről).

Minek árulták már akkor is az olcsó és kifizethető csövet, ha úgysem jó? Szerintem egy kémény felújítása egy egyszerű csővel és szerelvényekkel kijöhetne 50e forintból, amit mindenki tudna fizetni és akkor talán nem halna meg annyi ember e miatt.

Nagyon durva és kiborító, ha elromlik a kazánod és cserélni kell, akkor kell szembesülni azzal hogy a kémény felújítása 3x annyiba kerül mint az új kazán. Csak mert ez egy "tuti" biznisz és nincs olcsó alternatívája.... na most kiborultam kicsit.... :-(
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető   Válaszol idézettel