Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Vízszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-02-28, 00:22   #61 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-28
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Bake Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Sziasztok! Aljzatszigetelésben kérném a tanácsotok. Lenne egy helyiségünk, ahol falakat fog a kőműves csinálni (fürdő, wc, spejz), de előtte meg kell csinálnunk az aljzatot. Régi téglaházról van szó, felújítás előtt. Elszeretnénk kerülni az extra munkákat, ezért az a kérdésem, hogy tekinthetem-e a járókő alatti betonréteget szerelőbetonnak? Majd a csövezés után rátennénk a vízszigetelést, polisztirolt, fóliát, aljzatbetont. A belmagasságból veszítünk, ezzel tisztában vagyok, csak érdekelne, hogy járható út ez így? Illetve a vízszigeteléshez csak bitumen lemez jó? Előre is köszönöm.
Bake nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-02, 20:50   #62 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Az aljzatszigetelés lényege hogy a talajból felfelé jutó nedvesség ne érje el a falakat és az aljzatburkolatot. A te esetedben nem erről van szó, mivel egy már kész házban alakítasz ki új belső teret. Azonban mivel nedves helységekről van szó lenne értelme, de ezt a kiviteleződdel, vagy egy szakemberrel akivel átbeszéled a munkát beszéld meg. Az aljzat viszszigetelés lényege továbbá, hogy az egész ház alapját védi a falazat külső szélességétől, nem csupán belülről.

Nem csak bitumen lemezzel lehet szigetelni, használhastsz erre több rétegű kátránypapírt (régebben ezt használták a köművesek) de a lemez az jobb mert eleve vastagabb.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-21, 19:59   #63 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-07-21
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Hegedűs Lajos Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Sziasztok!
Pontosan hogyan is néz ki ennek a bitumenes lemeznek a kihelyezése? Valami olyasmit olastam hogy rá kell olvasztani a felületre. Azt szeretném ha valaki leírná hogy ezt pontosan hogyan kell csinálni.
("Lángszóróm" van szerencsére.)

Egy szoba felújításáról lenne szó, aminek a padlója enyhén nedvesedik. Egyszerű betonból van a padló, szerintem az alapbetonból. Arra gondoltam hogy rakok rá valamilyen vízszigetelést (pl ilyen bitumenlemezt, ha ez ajánlott), és utána csak néhány centiméter betonnal lefedem és utána valamilyen puha burkolat a felszínére.
Ha jól láttam akkor a fal és az alap között van valamilyen fóliaszerűség vízszigetelésnek.
Hegedűs Lajos nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-21, 20:15   #64 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Ha már ekkora munkát végzel, ne hagyd ki a vízszigetelés tetejéről a hőszigetelést sem, komfortérzet miatt sem közömbös. (Régen 4-5 centit, ma már 10-15 centit is rakunk)

A vastaglemez szigetelés előtt a felületet pormentesíteni kell, ha nagyon laza, akkor a kellősítést ne hagyd ki. Hígított Bitugéllel kell átkenni, az megköti a felületet. A vastaglemezt úgy kell fektetni, hogy a lassú gurítás közben folyamatosan melegíted azt a felületet ami az aljzatra fog kerülni. A legjobb az eredmény, ha gurítás közben a guriga, és az aljzat találkozásánál mindig egy kevés folyós bitument látsz. Toldásnál minden irányban 10 cm átfedést kell biztosítani, azon a részen különösen ügyelni kell a megfelelő összemelegítésre.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Hegedűs Lajos (2016-07-21)
Régi 2016-07-21, 20:47   #65 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-07-21
Összes hozzászólás: 10
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Hegedűs Lajos Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Kb mennyi ideig kell melegíteni? Melegítés közben nem szállnak ki mérgező gőzök a dologból amire figyelni kell?
Hegedűs Lajos nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-07-21, 21:03   #66 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Időt nem lehet mondani, mert csak pillanatokról van szó, inkább folytonosságra, egyenletességre kell figyelni, mert ha valahol túl sokat melegítesz, akkor lefolyik róla az anyag.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-10-06, 17:53   #67 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-10-06
Hely: Budapest, Csepel
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Misi29 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés bitumen lemezzel

Üdv itt!

Én most készítem a házam utólagosan készült szerelőbeton szigetelését.

Arra ügyeltünk, hogy a szerelőbeton felső szintje lehetőleg mindenhol egybe essen az új szerelőbeton tetejével, hogy az új bitumenes lemezt hozzá lehessen dolgozni a meglévő szigeteléshez. Ezt úgy valósítottuk meg, hogy kivettük a szükségtelen homokot (nálam az volt, nálad lehet termett föld van) és kb 6~8cm kavicsággyal pótoltuk. Én szintbe is húztam, hogy a beton ne kerüljön kisebb vagyonba az esetleges egyenletlen vastagság miatt.. A betont meg is vasaltuk 15x15cm térhálóval.

Úgy tűnik beválik a módszer. A falak mentén macerás elhelyezni a bitumenes lemezeket, de...

1. gurítsd ki a lemezt
2. vágd méretre ráhagyással (később pontos méretre vágod)
3. illeszt a falhoz (vagy az előző lemezhez átfedéssel kb 10~15cm)
4. tekerd fel ismét
5. perzselővel melegítsd és egyenletesen tekerd bele a saját olvadékába

én PB gáz helyett 11kg propángázt használok (könnyebb vele mozogni) és a kb 40~50kW égőfejtől nem jön zavarba (0~4bar fix nyomáscsökkentő kell) - a gázkart ne húzd tövig mert begyújtod vele az alattunk lévő kínaiak talpát is

a lemez rövid részeken késsel is vágható, de vigyázz mert a lemez könnyen törik/szakad (a kés kukában fog landolni, olyat válassz..)

a kellősítő anyag rendkívül büdös és ragad, de megéri használni mert ha megszáradt (és kiszellőzött) pofon egyszerű leragasztani a bitumenes lemezeket.

szóval fentről lefelé a rétegrend:

padlóburkolat (akármi)
~6cm aljzatbeton
fólia (ne ázzon át a szigetelésed)
hőszigetelő (és/vagy hangszigetelő is..)
fólia (ezt is érdemes felhozni a fenti aljzatbeton fölé aztán majd leragasztod a szegélyléc alá)
~4mm GV 45 bitumenes lemez (üvegfátyollal erősített, finoman homokszórt)
Kellősítő anyag (oldószeres bitumen)
~6cm szerelőbeton
~6cm kavicságy
alatta kb 6000km Föld nevű bolygó

Bocsánat, de én nem vagyok szakértője a témának, szóval ha h.lyeséget írtam akkor SORRY
Misi29 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
aljzat szigetelés, bitumen lemez, gv35, gv45, vízszigetelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 23:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum