Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Vízszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-02-21, 22:18   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vizedesedő közfalak

Sziasztok,

Ötleteket kérnék, hogy vajon milyen oka lehet a képen látható nedvesedésnek.



Csak a képen jelölt közfalakon látható ilyen jellegű vizesedés, a főfalaknál a sarkokon hőhíd miatti penészedés indul, de az szigeteléssel javítani fogom.
Az épület hivatalosan kisméretű téglából készült a 60-as évek végén, viszont fúrások alkalmával nekem salaktéglának tűnik.

A képen a zöld vonallal jelöltem, ahol a képet készítettem.Ott van egy plusz ajtó, ami nincs a rajzon.
Illetve az említett helyiség simított beton, a lamináltat már én raktam le, a szegő direkt nincs rajta, viszont október óta a vizesedés szintje nem változott.





Ami eddig történt:
- Csatornát elvben megkamerázták, nem találtak törést vagy repedést.
- A vízfogyasztásunk 3 éve stagnál, úgy, hogy közben költöztünk is.
- Páramentesítő készülékem van, napi 1-2 óra üzemmel 55% páratartalmat tart ( az ő mérőórája szerint ) 23 fokra tekert termosztáttal.
- Tudni kell, hogy Augusztusban költöztünk be, akkor látható volt bár sokkal kissebb mértékben.
- A ház legalább 6 hónapig nem volt lakott, 10 fokon teperálták a téli időszakban.
- Volt itt szaki, aki szerint csak páralecsapódás. A kihült alapozás hőhídként szolgál és körbehűti a közfalak alapját. Ezt kézrátétellel megállapította. Ajánlata szerint körbeásni a házat, kenhető bitumenes szigetelés + 2cm eps kültéren, bent pedig egy diszperziós festék megoldja a gondot.

Ötlet valakinek esetleg?

Köszönöm!
deakgyuri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-02-22, 11:57   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Ha csak az épület belső részein jelentkezik nedvesség, akkor nagyon ritkán, és csak nagyon speciális helyzetben lehet az ok a pára lecsapódás. Harminc évnyi tapasztalatomban egyetlen ilyen eset fordult elő. Az alap hűtő hatása nem valószínű, mert a válaszfalak alá szinte soha nem készítettek alapot (hiába van a metszeten, ilyet nem szoktunk tervezni - és megnézném azt a kivitelezőt, aki 90 cm mélyen kiás egy 20 cm széles sávalapot), és ha mégis az alap hatása lenne, akkor a homlokzat mentén sokkal erősebben jelentkezne, mivel ott (különösen a 80 cm kiemelés miatt) oldalról is erősen tud hűlni.
Én elsősorban a padlóban keresném a belső forrás lehetőségét. Vagy a fűtéscső / padlófűtés eresztése, vagy a betonozáskor , vagy egyéb okból az aljzatba került nedvesség, ami lefelé a vízszigetelés miatt nem tud kiszáradni.
Ez persze csak egy nagy okoskodás látatlanban
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-02-25, 13:16   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Köszönöm az ötleteket.

Ma elszedtem a korábban készített képpel szembeni sarokból a kanapét, az eredmény magáért beszél.



Valóban látható, hogy a külső alap felé haladva csökken a vizes terület mérete.

Jelen pillanatban csak arra tudok gondolni, hogy a csatorna szivárog. ( Eternit cső ) Viszont kérdésem lenne, hogy a vízmennyiség növekedésével arányosan magasabbra kellene-e jutnia a víznek vagy nem törvényszerű?
deakgyuri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-02-25, 15:31   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

A víz mennyisége tényleg az egyik befolyásoló tényező, de ahogy a kanapé esete is mutatja, ha a fal előtt valami gátolja a légmozgást (száradást), a víz magasabbra szívódik.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-03-03, 16:08   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Nem hagyott nyugodni a dolog, a vizes saroknál megbontottam a laminált parkettát, nem tapasztaltam a beton felől nedvesedést, poros volt a szigetelés alatt.

Megbontottam a fal túloldalán a padlót és azt hiszem rájöttem, mi okozhatja a problémámat.



A rétegrend érdekes: padlólap, csemperagasztó, régi cementlap / metlaki, vastag habarcs, szerelőbeton. ( fentről lefelé )
Illetve megtaláltam a közfal vízszigetelését, kátránypapír, ami a szerelőbeton és cementlap közötti habarcsréteg közepére esik. ( És a vízszigetelés alatt nem beton, hanem tégla található, vagyis valószínűleg néhány sor kisméretű az alap, és nincs kiásva 90 cm-re, ahogy valószínűsítetted. )



A kitermelt anyag, nem 100% száraz, de nem is vizes hatást kelt. Ami meglepő volt, hogy kátrány / gázolaj szag érződik belőle.


Utoljára módosítva: deakgyuri által : 2018-03-03 16:11 Oka: Hiányzó mondat, dőlt betűvel jelölve.
deakgyuri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-07-07, 11:07   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Elérkeztem a feltárás időszakba. Hát mit is mondjak, nem tudom, hogy mire gondolt a költő, de szerintem ő sem volt vele tisztában.

A mosogató bekötése, itt is látható szivárgás:


A fürdőszoba padlólap alatti falicsempe és az alatta lévő beton felverése után megtaláltam az alap vízszigetelését. Csak 12cm mélyen volt...


Van ötlet, hogy miként folytassam? Maradjon az alacsony padlószint vagy valami értelmes módon be lehet kötni a magasabb padlózat vízszigeteléséhez?
deakgyuri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-07-07, 13:06   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

A vízszigetelés szempontjából nem lényeges a 10-20 (vagy akár 50) cm szintkülönbség. A kulcsszó a felületfolytonosság, tehát az új vízszigetelést is úgy kell kialakítani, hogy megfelelő toldással csatlakozzon a környezetben lévő folytatáshoz. Amennyiben úgy érzed, sok hely marad fölötte, akkor szerencsés vagy. Ebben az esetben tudsz jobb hőszigetelést beépíteni, van hozzá hely, a gyakoribb eset, hogy hőszigetelni akarnak, és nincs megfelelő vastagság.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-07-07, 13:27   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-06
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
deakgyuri Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Szerintem probléma gyökere abban rejlik, hogy az alap és falak között van, de az aljzaton sehol sincs vízszigetelés, így folytonosság sem. Mivel a szennyvízcső ereszt(ett), így az nedves aljat egyszerűen átadta a nedvességet a falaknak, mivel 12 cm felülete volt erre.
Jó lehet az elképzelésem?
deakgyuri nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-07-07, 15:17   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vizedesedő közfalak

Tényleg nem szerencsés, hogy a helyiség alatt nincs vízszigetelés.

Egy korrekt rétegrend így néz ki:
  • burkolat
  • aljzatbeton 6 cm
  • hőszigetelés
  • vízszigetelés
  • aljzatbeton
  • kavicságy
  • talaj
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:20 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum