Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Vízszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/vizszigeteles/)
-   -   Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért? (http://epitkezes.forum.hu/vizszigeteles/1020-utolagos-viszigeteles-ki-melyiket-javasolja-mi-realis-ar-egy-ilyen-muveletert.html)

hyper 2013-01-25 18:18

Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért?
 
sziasztok azért nyitottam ezt a topicot mert nagyon érdekel a téma és engem is bőven érint. beszéltem szakemberekkel ez ügyben azonban azért ,hogy senkit se befolyásoljak, direkt nem foglalok az elején álláspontot érdekes dolgokat tapasztaltam az egyik szaki ezt mondta a másik azt!
Ami nagyon érdekelne az én esetembe erre Istvántól vagy pont 1 fórumózó útólagos vízszigetelő szakitól várom a választ :D az pedig az lenne hogy nállam a falakat is szigetelni kel meg új padozat lesz, vagyis a padozatot teknő szerűen összeakarom kötni az útolagos fali vízszigeteléssel ennek mi a módja ha ez meg van milyen rétegrend következik a padozati bitumenlemezre(gondolok itt lépésálló nikecelre szerelő betonra ennek szerepére miért kell? és ami nagyon fontos mehetünk e rétegrendileg a fali vízszintes szigetelés fölé!?? )
üdv és remélem aktívak lesztek :) hyper

istvan62 2013-01-25 20:38

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
Hosszútávon én a rozsdamentes acéllemez beverésében, vagy a fal átvágásban bízom a legjobban, de ezekkel kapcsolatban kell leginkább megvizsgálni az épületet.
Az utólagos falszigetelés, és a padlószigetelés csatlakoztatása úgy működik, hogy a teljes keresztmetszeteben szigetelt fa felületén a szigetelés síkja fölé kell felvezetni a bitumenes lemezt.
A földszinti padló rétegrend:
  • burkolat
  • aljzatbeton 5-6 cm
  • technológiai szigetelő fólia
  • lépésszilárd hőszigetelés 8 cm
  • vízszigetelés
  • aljzatbeton
  • tömörített kavicságy
  • termett talaj

hyper 2013-01-26 12:52

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
István mi a véleményed az EP lemezes szigetelésről? jobb mint az acél lemezes mert ha nem a megfelelő acélemezt alkalmazzák 2év és kuka szó szerint ismerősőm tapasztalata!
viszon 2 szakemberrel is beszéltem telefonon mind a kettő az Ep lemezes technologiát említette!
ezt nem tudom mi kifejtenéd:"technológiai szigetelő fólia"
üdv hyper

istvan62 2013-01-26 12:58

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
minden technológiáról elmondható, hogy ha nem megfelelő anyagot használnak akkor kuka
A technológiai szigetelés egy egyszerű fólia, aminek az a szerepe, hogy az aljzat betonozásakor a cementlevet ne engedje befolyni a szigetelés közé.

hyper 2013-01-26 17:42

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
néztem 1 képet és eszembe jutottál István mert már tudom mi is az a fólia :D
ha a fólia nem elég nagy mivel kell a toldást rögzíteni, pl átfedéssel, és valami mondjuk az egyszerű barna ragasztó szalaggal, erre mehet a vasbeton és az 5-6 ajzatbeton

hyper 2013-01-27 21:53

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
Ami még dilemma de sejtem mi a válasz de kell a megerősítés
megvan az utólagos szigetelés és a padozat szigetelés is amit teknő szerűen összekötöttünk a fali szigeteléssel, a rétegrendet is betartottuk ahogy írtad, kérdés a következő: mehet e a rétegrend a fali utólagos szigetelés fölé? és be kell e tartani a 8cm lépésálló hőszigetelő hungarocelt vagy lehet ennél több is vagy nincs értelme többet odatenni?

istvan62 2013-01-28 05:14

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
Semmi akadálya, hogy a rétegrend a felhajtás fölé menjen, teljesen természetes állapot. (Normál esetben a vízszigetelés vízszintesen vágja át az épületet, tehát onnan kezdik építeni a rétegrendet)
Hőszigetelésből lehet többet tenni, de egyrészt ez az egyik legdrágább szigetelő anyag fajta, másrészt érdemes megtartani az egyensúlyt az egyes szerkezetek szigetelésének mértéke között.

hyper 2013-01-28 21:41

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
Az egyensúly alatt azt érted amit írtál az tökéletes harmóniában van kedves István?

istvan62 2013-01-29 06:41

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
Az egyensúly alatt azt értem, hogy a padlóba nem érdemes passzívház szintű hőszigetelést rakni, ha a fal épp csak hőszigetelt.

hyper 2013-01-29 10:47

re: Útólagos víszigetelés, ki melyiket javasolja, mi a reális ár egy ilyen műveletért
 
okč tiszta :)
egtčpkčnt a tčmŕt illetoen marad a szakaszos fal bontŕs mert ez a legjobb čs ha a padozati szigetelčst is megoldjŕtok ezt ajŕnlom mindenkinek hosszů tŕvon ez čri meg a tobbi varŕzslat lehet tobb be kerul (bocsi az čkezetek hiŕnyŕčrt) de som telefonon čs mester meghallgatŕsŕn vagyok tůl čn ezt az eljŕrŕst fogom alkalmazni ez mŕr fix


A pontos idő 07:20 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum