Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Vizszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-11-13, 21:34   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Hahaha WC vizbekötés gumitölcsérrel

Nem vagyok egy nagy vízszerelő, de pár dolgot már csináltam és mégtöbb mindennel találkoztam már e témában. Viszont valahogy kimaradt az életemből a WC vízbekötéséhez használatos fekete GUMITÖLCSÉR :-)))

Huhh, képet is alig találtam róla:

Történt ui. hogy az asszony azt mondja a lakásában csöpög a víz ha lehúzza a WC-t. Mikor megnéztem azt hittem ez valami tákolmány, azaz kétoldalt egy-egy AWA bilinccsel rögzített gumitölcsér a bekötöcső és a WC test között.

Na gondoltam mindent kicserélek.... Vettem is bekötőcsövet, meg a számomra normálisnak mondható gumi dugót. Azonban a szomszéd vízszerelő azt mondta mikor indultam, hogy kár volt, mivel a régi típusú lakótelepi WC-ket csak ezzel e gumitölcsérrel lehet bekötni, mert más erre nem alkalmas.

Vissza a Brico Store-ba (itt a legolcsóbbak most a vizszerelési anyagok, az OBI borzasztó és nincs is semmi, a Praktikerben van sok minden, de a Brico-ban jobbak az árak mostanság) 105 (!) Ft-ért megvettem az elrepedt tölcsér helyett az újat, holnap kicserélem.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-13, 23:01   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Ebben az lesz a legnagyobb élvezet, hogy emlékeim szerint ennek a cseréjéhez a teljes csészét fel kell emelni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 07:50   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebben az lesz a legnagyobb élvezet, hogy emlékeim szerint ennek a cseréjéhez a teljes csészét fel kell emelni.
Nem... ez hátul van nem alul. Itt megy be a viz a WC tartályból, ami szintén necces mint irtam, mert kb 1 m magasra van a wc-től és a bekötőcső vagy 3 darabból van összerakva :-((( viszont működik... csak randa.

Szóval nem kell felemelni....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 09:31   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Azzal tisztában voltam, hogy hátul van,csak azt feltételeztem, hogy az öblítőcső a falban jön le. Ebben az esetben azt nem lehet mozgatni, csak a csészét.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 20:47   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Én nem is tudtam, hogy van ilyen tölcsér Egyáltalán, hogy létezik. Már vittem be házba wc tartályt, meg már húztam is le egy párat , de nem szereltem még sosem.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-18, 21:18   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

szakmai tanacs ;
a regit vagdle aztan a kissebik fele legyen feled es probald meg rahuzni a csore eleg necces de szokott sikerilni[ nincs sok hely]johet az elso bilincs fogazsd a gumitolcsert ra a csore aztan a nagyobbik felet hozd magad fele es pattintzsd ra a wckagylo peremere johet a masodik bilincs es mar vegeztel is jo munkat udv ati
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-11-19)
Régi 2010-11-19, 09:00   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Azt akarod mondani, hogy a rövid végét kifordítva húzzam a vízcsőre, majd fordítsam át az egészet az eredeti állapotába? Izgalmasan hangzik....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-01-11, 10:23   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Én ajánlok hozzá egy segédeszközt. Kenöszapan. Vagy ha jól gondolom még a fagyu is meteszi. Én igy csinálom. Jó mondjuk én speciel kénytelen voltam blokot is cserélni. Mert elkapot az ideg és szétvertem.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-02, 19:26   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-01
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ZNándi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

Sziasztok!
Kicsit megkésve de mint csőszerelő elég sokat cseréltem és talán tudok segíteni.
A lényeg hogy a 32-es pvc cső kb egy centit érjen a csészébe, mert ha nagyon be van engedve az öblités nem megfelelő, és a szerelés is nehézkes.
A gumiharangot a bővebb felénél megfogva ráhuzzuk a 32-es csőre, majd mikor 2-3cm-re vagyunk végétől rátesszük az awab bilincset. Majd ujra a bővebb felét megfogjuk és magunk felé visszahuzzuk, igy a már fentlevő bilincs belülre kerül. Ennél a résznél én még ugy tanultam hogy gittel kitőltjük a gumiharang belsejét de ez nem szükséges.Tehát huzzuk magunk felé és a gumiharang bővebb felét kicsit visszább hajtjuk igy könnyebb megfogni és szinte magátol ráugrik a peremre.Igy nem kell csvarhúzozni és elbökni a kezünket meg kiszúrni a gumiharangot.Aztán jöhet az utolsó bilincs.Reméllem érthető volt és tudtam segíteni
ZNándi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-02, 20:08   #10 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: WC vizbekötés gumitölcsérrel

NÁNDI!
Mintha szakkönyvől olvasnám a leírást.
Végre ismét egy érthető leírás,amit a laikusoknak sem nehéz megérteni.
Le a kalappal a szerzőnek!!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gumitölcsér, vízszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum