Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Vizszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-28, 13:54   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Ez igen! Klúdi vízcsap szerelése

Azzal kezdem, hogy nem vagyok vízszerelő. Sőt a szomszédban lakik is egy, de hát mérnökember lévén, meg ugyebár csavarhúzóval dolgozom az informatikai világban úgy vagyok vele, hogy nehogymá' ezt nem tudom megcsinálni.

Az első vízcsapunk vagy úgy 5 évig bírta, az egy olasz, szép dizájnos csaptelep volt és persze egyforma típus volt a mosdónál és a fürdőkádnál, hogy meg legyen az egység és a harmónia. Amikor (szerkezetileg) tönkrement természetesen már nem volt kapható a típus.

Na gondoltam nem vacakolok elég a drága csaptelepekből és elmentem az OBI-ba ahol megvettem a legolcsóbban kapható 2.500.- Ft-os automata leeresztős csaptelepet. Hát a szerelés bizony eltartott vagy 4 órát, rémálom és borzalom! A csavarok nem illeszkedtek, a tömítéseknél eresztett, a mosdóba építhető lefolyó egység meg egyszerűen felrakhatatlan (műanyag) volt. Hiába húztam meg, itt eresztett ott eresztett. Hosszú kínlódás után azonban sikerrel jártam. Azonban amikor megnyitottam a vizet jött a második csapás: olyan hangja volt mint egy termelő törpevízműnek. Valószínűleg a benne lévő furatok gyenge kimunkálása okozta ezt a szörnyűen zavaró hangot. Este például amikor a többiek már aludtak, nem is mertem nagyon kinyitni, mert mindeki felébredt volna. De hát mit tegyek, az én hü...lyeségem, most ez van.

Fél évi cívodás után ma elmentem a Praktikerbe és a szomszédom jótanácsára:

- Te vizszerelő vagy, mond milyen csaptelepet vegyek ami nem túl drága és jó?
- Csakis KLÚDI! - jött a válasz


meg is vettem a KLÚDI csaptelepet (12.900.-) amit hazahozva, kissé bátortalanul kezdtem beszerelni. De jött a kellemes meglepetés: 20 perc alatt végeztem és elsőre szivárgás, csöpögés nélkül működött az automata leeresztős KLUDI csaptelepem!

1. Fémből van a lefolyó rész
2. 1 db 13-as anya fogja (a régit 2 db 10-es fogta, ami 2x annyi munka a beszereléskor és még szenvedni is kell vele...)
3. Tökéletes az egész, igényes azonnal működik!

Amit a csapszereléshez tudni kell a hozzá nem értőknek :

- nem kell levenni a mosdókagylót a helyéről
- KLÚDI esetében (ez enyémben) 13-as csőkulcs kell, e nélkül ne is szedjük le a régit
- egy normál csavarhúzó kellett még az automata rendszer huzaljainak összeerősítéshez
- egy franciaklucs a sarokszelep elzárásához és a vizbekötő flexicsövek meghúzásához.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-28, 20:01   #2 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

szia sbs
hehe amit te vettél anno az obiban az a sanomit névre hallgató SANOTECHNIK cég által forgalmazott, anno szürke ma már szines dobozban forgalmazott, kínai mérnökök által tervezett csaptelep

a búgás felettébb furcsa. a búgást jól beazonosítottad mivel a csaptelepek belső felét az olcsobb kategóriáknál nem figyelik, hogy sima és akadálymentes legyen a víz útja, de ez a hang a mosogató csaptelepeknél szokott elöjönni, mivel a víz útja jelentősen megnövekszik. a kis mosdó csaptelepeknél ez olyan minimális hogy nagyon kifogtad...

a 2 tőcsavar pedig nem baj, van olyan grohe is ami 2 tő csavaros, talán még kludi is van

Az előnyöket kiegészíteném a kludit illetően 5 teljes év gari!!!!!!!!!!!! tehát kopóelemekre is ami a csap betétet jelenti, rendelkezik ANTSZ engedélyel! ha gáz van vele, van ingyen szervíz száma, ingyen!!! amit felhívsz bemondod a tipust (szám alapján) és ha minden tuti számlád is megvan (ez kell) kimegy házhoz a szerelő (nekem ezt mondták) és kicseréli a kaki csaptelepet

de a kludi tényleg nívós!

anyit mondanék hogy nagy áruházakban csak akciósan érdemes vásárolni ilyesmit mert nagyon nagy árrésel dolgoznak
tehát ezt sbs nagyon nemjó helyen vetted! bár az ára kb ennyi...

+anyit igaz a flexi csövekben van gumi tömítés de én teflon szalagot azért szoktam rátenni biztonság kedvéért
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-29, 13:10   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
anyit mondanék hogy nagy áruházakban csak akciósan érdemes vásárolni ilyesmit mert nagyon nagy árrésel dolgoznak
tehát ezt sbs nagyon nemjó helyen vetted! bár az ára kb ennyi...
Köszi Hyper a biztatást :-) ... de mondom akcióban volt, ezért is vettem meg. Sajnos ma már olyan világban élünk, hogy ha valami (akár csaptelep) nincs leárazva, egyszerűen NEM KELL, mivel alőbb utóbb, valahol úgy is le lesz értékelve.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-13, 21:24   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Ma egy újabb gagyi pár ezer forintos csaptelep ment tönkre nálunk, de mivel kidobtam a számláját (nagy hiba volt) már vissza sem tudom vinni. Azt hiszen ez is a hires SANOMIX márka ....

Kérlek titeket NE VEGYETEK olcsó vizcsapot mert SZAR is (bocsánat de ezt most le kellett irnom). Fel vagyok háborodva hogy hogy árusíthatnak ilyen gagyi minőséget, hogy pár hónapot sem bir ki, és ugye egy vizcsap cseréje nem ugyanaz mint egy autóizzóé.... meg kell venni, szerszám kell hozzá, némi szakértelem sem árt és még sorolhatnám.

Szóval inkább lezártam a sarokszelepet, spórolok még egy kicsit és következő fizetéskor veszek megint egy Kludit.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 20:43   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Az őszintét megmondom, hogy az utóbbi egy évben nagyon figyelek arra, hogy a számláimat és a dobozokat megtartsam. MINDENBŐL

A Kludi az nem rossz, nekünk is az van. Már legalább 4-5 évesek és semmi bajuk. Elsőnek nekünk is valami kínai volt a fürdőben, de fél év után csere:S

Én amúgy most hasonlóképpen vagyok a tv-vel. Ezelőtt 10 évvel vettünk egy még az akkoriakhoz képest jó Sony tv-t. Most azt vettem észre, hogy problémák lesznek vele, meg jobb lenne már egy új és venni kéne egyet. (pirosabb, mint kéne, ha vmi pirosas az adás) Na szóval az a lényeg, hogy 150-200 ezerért nagyon meggondolom, hogy merjem-e megvenni, mivel nem tudom, hogy a gari lejárta után kell-e egy újra gyűjtenem...:S Igazából nem nagyon bízok a most gyártott termékekben:S
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-24, 13:28   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-24
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
lamarking01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Egyetértek hogy a Klúdi az egyik legjobb márka ilyen téren, de azét ne határolódjunk el a többi jó gyártótól sem, mint pl. a Mofém, Teka és Hopa.
Már minddel volt szerencsém találkozni és azt kell mondjam, vannak ezek is olyan minőségiek, mint a Klúdi és nagyjából egy árban is vannak vele. Itt többet is megtudhattok: http://www.csaptelepguru.hu
Válogassatok kedvetekre, szerintem mind nagyszerű ami itt van.
lamarking01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-27, 15:02   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Kludira egyébként nem véletlenül van 5 év garancia. Ez annyira hiteles szám, hogy kb. ennyi ideig bírja benne a betét. Ez után elkezd szivárogni valamelyik (hideg v. meleg) oldalon, vagy mind két helyen. Ekkora még lehet játszani picit, ha az ember ráhúz, talán kibírja fél évig. Ezután viszont szükség betétet cserélni, ami 3-4 ezer Ft.

Szóval drága a csaptelep, drága a betétcsere is. De..

- Az a gyártó, aki ilyen pontosan megmondja meddig bírja ki egy csaptelep, az nem semmi. Ráadásul nem azt mondja, hogy 3 év garancia, addig tuti jó lesz, de lehet, hogy 5 évig is bírja, hanem megadja az 5-öt, mert ennyire bízik a gyártásában
- 5-6 év után egy 3-4 ezer Ft-os betétcsere és újabb 5-6 év az igazán nem sok.

Bár sokan megveszik a 3-4 ezer Ft-os telepet, mert azt mondja, nehogymár egy betétért kifizessek ennyit, amikor ezért komplett csapot kapok.. Nos, itt a nagy hiba. És nem jönnek rá, hogy ha félévente vesze egy gagyi 3-4 ezer Ft-os csaptelepet, akkor sokkal többet költ, mintha 5 évente egy kludi betétet..

Tv-re térve, ha sonyt választasz, nem fogsz mellényúlni Ha plazma, akkor panasonic, ha lcd, led, akkor sony.

Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 16:40   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Én csak azt tudom nem emlékszem milyen tipusú csaptelepel lejártam a lábam,hogy valaki megmondja javítható e? Egy tizenakárhány ével ezelött. De valami egybe épített csoda volt ökelme. A gyerek elintézte nálunk a mosdó csapot. Az is kinai. Hallgatok rátok és nézek Kludit.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 18:01   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

Amúgy én azért is írtam (és vettem) a Klúdit, mert a többi jó márkáról is tudok természetesen, de azok már mintha nem a halandók pénztárcájának lennének kitalálva.

Amúgy ma voltam a Praktikerben és láttam egy zuhanykabint 86.000 helyett 26 000 ért kiárusítani. Kár hogy mindkét oldalt teljesen zárt volt beépített zuhanypanellel (nem semmi) mivel nálunk a zuhanykabin körbe van csempézve.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 16:26   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-27
Hely: Diósd (központ)
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Kludi Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Kludi részére
Alapbeállítás re: Klúdi vízcsap szerelése

A kerámiabetét élettartalmához fűznék néhány gondolatot.

A kerámia betétgyártó nem tudja és nem is célja az alkatrész élettartalmát 5 éves időszakra („… ennyit bír…”) tervezni, befolyásolni. A csapbetétek „tiszta” vízhez vannak tervezve, gyártva. Az esetek nagy részében, az alkalmanként bekövetkező csőtörés, gyakori vízelzárás, felújítás során a vezetékben bekerülő mechanikai szennyeződés okozhatja a kartus meghibásodását. Nem ritka, sőt gyakori a kerámia betét 15 – 20 éves hibátlan működése. Több gyártó termékeinél a garancia feltétele a vízszűrő használata, ennek hiányába a garancia nem érvényesíthető. A Kludi Kft. által gyártott, forgalmazott terméknél ilyen kitétel nincs, bár mindenképpen javasoljuk, hogy egy nagyobb felújításnál vagy egy újépítésű ingatlan esetében a szűrő tervezését, beépítését. A vízszűrést hasznos dolognak tartjuk, mivel a termék élettartalmát nagyságrenddel javíthatja. Termékeimre bizonyítottan jellemző a megbízhatóság, zajtalan működés.

További információval megkereshetőek vagyunk:
Skype, Facebook: KLUDIdesign
e-mail: info@kludi.hu
Kezdőoldal 0977 HU: www.kludi.com
Tel: 06-80/200-313





Idézet:
djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kludira egyébként nem véletlenül van 5 év garancia. Ez annyira hiteles szám, hogy kb. ennyi ideig bírja benne a betét. Ez után elkezd szivárogni valamelyik (hideg v. meleg) oldalon, vagy mind két helyen. Ekkora még lehet játszani picit, ha az ember ráhúz, talán kibírja fél évig. Ezután viszont szükség betétet cserélni, ami 3-4 ezer Ft.

Szóval drága a csaptelep, drága a betétcsere is. De..

- Az a gyártó, aki ilyen pontosan megmondja meddig bírja ki egy csaptelep, az nem semmi. Ráadásul nem azt mondja, hogy 3 év garancia, addig tuti jó lesz, de lehet, hogy 5 évig is bírja, hanem megadja az 5-öt, mert ennyire bízik a gyártásában
- 5-6 év után egy 3-4 ezer Ft-os betétcsere és újabb 5-6 év az igazán nem sok.

Bár sokan megveszik a 3-4 ezer Ft-os telepet, mert azt mondja, nehogymár egy betétért kifizessek ennyit, amikor ezért komplett csapot kapok.. Nos, itt a nagy hiba. És nem jönnek rá, hogy ha félévente vesze egy gagyi 3-4 ezer Ft-os csaptelepet, akkor sokkal többet költ, mintha 5 évente egy kludi betétet..

Tv-re térve, ha sonyt választasz, nem fogsz mellényúlni Ha plazma, akkor panasonic, ha lcd, led, akkor sony.

Arni
Kludi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
djarni (2012-09-12)
Válaszol

Címkék
csaptelep, kludi, vízszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:45 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum