Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Vizszerelés (http://epitkezes.forum.hu/vizszereles/)
-   -   Vízszerelés (http://epitkezes.forum.hu/vizszereles/217-vizszereles.html)

hyper 2010-08-10 20:57

Vízszerelés
 
legyünk hűek a topic fő címéhez és már most a szaki véleményét kérdezném
tehát utólagos víz szerelésbe kezdek a kád melegvízes csaprészéről valószínűleg 1 T elágazással a falban horgany vezetékkel elvezetem a mosdóig a meleg vizet, ahol, ugye alól 1 sarokszeleppel zárom és nyitom, eddig tiszta és világos, édesapám mindenképp a kenderkócos fagyús tömítési megldást javasolja, a teflont nem!
teflont miért nem érdemes a falban lévő víz vezetéshez használni? és miért jobb és erősebb a kenderkócos megoldás?
továbbá az én esetemben, hogy a mosdóm is hideg meleg vizes csap legyen jó e ez a gondolat(kádtól a csapig vezetni a vizet.)

hyper 2010-08-12 19:43

re: Vízszerelés
 
juj ezt mindenképp látntok kell, tátva maradt a szám, ez fantasztikus, ez már biztos víz biztos , nagyo frankó 5 percet megér ez a kis film;)
YouTube - SCHLUTER KERDI SHOWER

Mcclode 2010-11-19 21:17

re: Vízszerelés
 
Én víz szerelő vagyok de nem vagyok híve csak nagy dimenzioba a kendernek kisebb idomoknál a Loktite 55 re esküszök
gázkazán radiátor központi fűtés fűtés vízszerelés
Ill ha a kád melegvízes csövön nincs sok fogyasztó a kád elöt akkor semmi gond azzal a megoldással.

Monitor 2012-04-23 16:30

re: Vízszerelés
 
A kérdésem a vízszerelésnél alkalmazott anyagokra vonatkozik.
Szabad (érdemes) ivóvíz (hideg-meleg) vezetéket fűtéscsővel szerelni?
Engem nagyon zavar az, hogy a fűtéscső tulajdonképpen alumíniumból van.
Igaz, hogy van kívül-belül egy műanyag felület, elvileg az alumíniummal a víz nem érintkezik.
El is hiszem, hogy amikor beszerelik a csövet, az még jó. De mi lesz 20 év múlva?
A műanyag elöregszik, a víz meg folyik az alu csőben....

Wattocsak 2012-04-23 19:32

re: Vízszerelés
 
Idézet:

Monitor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6697)
A kérdésem a vízszerelésnél alkalmazott anyagokra vonatkozik.
Szabad (érdemes) ivóvíz (hideg-meleg) vezetéket fűtéscsővel szerelni?
Engem nagyon zavar az, hogy a fűtéscső tulajdonképpen alumíniumból van.
Igaz, hogy van kívül-belül egy műanyag felület, elvileg az alumíniummal a víz nem érintkezik.
El is hiszem, hogy amikor beszerelik a csövet, az még jó. De mi lesz 20 év múlva?
A műanyag elöregszik, a víz meg folyik az alu csőben....

A cső tulajdonképen ötrétegű. Ebből a legkisebb és legvékonyabb rétege az alu. Az alu az oxigéndiffúzió ellen van az ötrétegű csőben.
De ha ennyire zavar akkor lehet még horg acélcsőből, rézből, műanyagból, (amiben nincs alu) acélból is építeni vízvezetéket. Tehát széles a választék.

krisz1986 2012-04-23 19:37

re: Vízszerelés
 
Hát régen ez volt a terndi. Ma már ajánlot a müanyag vagy réz. De a müanyag gyorsabb és hasznosabb. Könyeben szerelhető. Én lecserélném. Normális szerelök a kész vizhálozatokat átmosák mielött elkezded használni. Az igénybevétel az évek során az más kategori. ha elöregszik mert minden elöregszik ki kell cserélni.

krisz1986 2012-04-23 19:37

re: Vízszerelés
 
Jó van egyszere válaszoltunk. :)

csab 2012-07-23 15:06

re: Vízszerelés
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Az alábbi problémában kérnék segítséget.
Családi ház pincéjében van egy Vaillant VIH CR 200/4 típusú 1 hőcserélős melegvíz tároló tartály. Ráépítve egy Grundfos UP15-14BU melegvíz keringető szivattyú.
Sajnos a cirkuláció valamiért nem működik. A rendszer a mellékelt kép szerint van bekötve.
http://kepfeltoltes.hu/120723/HMV2_w...toltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120723/HMV2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az alábbi dolgokat ellenőriztem.
- Szivattyú működik. Hallani is, de szétszedve is látszik, hogy forog a lapát, az imbolygó csapágyon. Szennyeződést nem tapasztaltam.
- szivattyú bekötése: a zöld nyíl irányába tolja a vizet
- 1-es ponton szétszedve és megnyitva a csapot áramlik a víz. Néhány másodperc után meleg. Tehát dugulás nincs.
- 2-es ponton szétszedve, megnyitva az alatta lévő csapot nem jön víz.(Nyomás alatt a rendszer) tehát a visszacsapó szelep is működik.
- Visszacsapó szelep a zöld nyíl irányába bekötve
- Visszacsapó szelep kiszerelve, szájjal megfújva mintkét irányból működik. Megfelelően zár illetve nyit.
A szint kölönbség az 1-es és 3-as pont között kb 70 cm. A 3-as pont van feljebb. A rendszer 20mm-es 5 rétegű műanyag csővel szerelt. Kb 10 m a cirkulációs vezeték hossza.
Ha szükséges, további képeket tudok csatolni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
Csaba

krisz1986 2012-07-23 17:15

re: Vízszerelés
 
Egy gyors kérdés ez új instaláció vagy már müködöt valameddig.

istvan62 2012-07-23 17:35

re: Vízszerelés
 
Előre bocsájtom, hogy a témában teljesen amatőr vagyok, viszont végig olvasva a listát, elméletileg kizárt, hogy hiba legyen.
Számomra mégis egy próba még hátravan: lezárod a hálózati nyomást, szétszeded a 2 pontot, és elindítod a szivattyút. Én ezt tartanám a rendszer teljes próbájának, mivel az ilyen eseteket általában valami teljesen vadító probléma szokta előidézni.


A pontos idő 20:09 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum