Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Vizszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-10-13, 15:42   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-12-14
Összes hozzászólás: 14
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Soldier8 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Átfolyós vízmelegítő csaptelep

Üdv!

A konyhámban egy 5 l-es vízmelegítő bojler adja a melegvizet. Gondolkozom azon, hogy hogyan tudnám elérni azt, hogy hosszabb ideig legyen melegvizem és ne kelljen sokáig várni mire újra felmelegít egy jó adagot. Nézelődtem és találtam egy ilyet:

Átfolyós vízmelegítő csaptelep - Delimano

Azt írják 5 mp alatt felmelegíti a vizet. Vajon mennyi ideig tudja folyamatos víz folyatásnál a forró vizet adni? Több percen át? Nincs semmi tárolója, én nem tudom elképzelni, hogy hosszú ideig képes lenne forró vizet adni, vagy csak a működési elvét nem értem teljesen, laikus vagyok.
Valaki tudna tanácsot adni? A lényeg az lenne, hogy hosszú ideig, legalább 3-4 percig tudjak forró vizet engedni, ne foggyon el a forró víz 20 mp után. Ez a csaptelep jó megoldás lehet erre?

Köszönöm
Soldier
Soldier8 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-10-13, 16:22   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Átfolyós vízmelegítő csaptelep

Bár ez gépészeti (és elektromos) kérdés, és a konkrét terméket sem ismerem, tapasztalati alapon az az érzésem, hogy sajnos rosszak a kérdések.
Ami nekünk volt átfolyós vízmelegítő, az folyamatosan tudta melegíteni a vizet, ennél sem fogy el 20 mp után. Az viszont nem biztos, hogy 20 mp alatt meg tudsz tölteni egy kisebb lábast forróvízzel. Minél melegebb vízre van szükséged, annál kisebb sugárban tudja folyatni. A gyártók nagy trükkje, hogy olyan perlátort tesznek a kifolyóra, ami nagyon beszűkíti a víz átfolyó keresztmetszetét, és ezáltal erősebbnek látszik a sugár. A fényképek alapján ennek a csapnak a "vastag" vízsugara is csak sok vékony sugár a palást mentén, a közepe üres.
A másik fontos kérdés csak a lista alján van elrejtve: a csap teljesítmény 3kW. Érzésem szerint ehhez már nem elég a 10 A-s biztosíték, és inkább 3 fázisnak tűnik.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
csaptelep, forróvíz, konyha, vízmelegítő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum