Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Vizszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-03-16, 11:55   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-03-16
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
haligali70 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Vízvezeték a válaszfalban

Kérem ha valaki tud tanácsot adni tegye meg fontos lenne, de nagyon.

A helyzet: egy kettő szobás, saját tulajdonú, harmadik emeleti tégla építésű bérlakásban lakom. Mellettem egy egy szobás önkormányzati kezelésű lakás van. Az én nagy szobám és a mellettem lévő lakás konyhája egymás mellett van. A válaszfal vastagságát nem tudom, de nem lehet oly vastag. A problémám az, hogy a szomszéd, a vízvezeték rendszerét ( csap, mosogató víz ) ami a konyhájában van, átépítette, vagy valaki valamikor az ingatlankezelő engedélyével vagy a nélkül az én szobámmal közös válaszfalba. Holott, mint ahogy írtam a harmadik emeleten lakom, minden lejjebbi szinten a konyha vízvezeték rendszere a saját fürdőszobája és konyha közötti falban van. Így van ez az alatta lévő három szinten végig.
Fel vagyok háborodva, mivel ha a falban véletlenül cső törés van, nem csupán az alatta lévőt áztatja el, hanem a mellette lévő lakás sort is. Nem beszélve még az illetlen időben végzett csap használat. Mivel vékonyak a válaszfalak, félek, hogy minden használatot hallani lehet lesz és akarva, akaratlanul zavarni fog.

A kérdésem az, hogy két külön álló lakás közös válaszfalába lehet-e vízvezetékrendszert beépíteni a fentiek alapján, nem ütközik-e valami jogszabályba. Kérem ha valaki jártas benne, vagy tudja, segítsen.
Ha lehetséges akkor lehetőleg jogszabályt is közöljön ami szerint be lehet azonosítani és tudok mire hivatkozni az illetékes hatóságnál. A válaszokat lehetőleg a következő e-mail címre küldje el.

haligali70@citromail.hu

Előre is köszönöm. Tisztelettel H. László Miskolcról.
haligali70 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-16, 13:09   #2 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Miért nem megy be az önkormányzat műszaki osztályára megbeszélni a kérdést?
A tulajdonos dönthet ilyen kérdésben.Jogszabályt nem ismerek ebben a kérdésben.

Azért is érdekes, hogy a nyomócső átkerült, mert hol folyik le a víz?A lefolyót is átrakta a vízhez a szomszéd?

Ha mégis ott marad a nyomócső érdemes hangszigetelni a falat.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-16, 13:28   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Az OTÉK 76§ (2) c) kimondja, hogy:
(2) Vízvezetéket nem szabad vezetni
...
c) önálló rendeltetési egységek közötti elválasztó falban, födémben, ha az huzamos tartózkodás céljára szolgáló helyiséget határol (pl. lakáselválasztó falban, ahol az lakószobával határos),
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-03-17)
Régi 2013-03-16, 14:57   #4 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Valami megnyugtató szabály.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-16, 17:36   #5 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Nem vagyok szkeptikus, de amikor a 200 m2 házat simán túl lehet építeni még 150m2-rel, 8 kocsi beállásos garázsért 100 Ft büntetés és az önkori tojik rá, vagy ami a legjobb volt az utóbbi időben 50 m2 fészer felújítása 570m2 3 szintes villává, a mögötte lévő kilátását elvéve 1,7 milla büntetésért, akkor nem hiszem hogy lenne erre, de bármire is jogorvoslat.
Sajnos!!
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-16, 21:09   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Az én konyhám egyik falán van a szomszéd wc-je és kádja, de nem igazán foglalkozom vele, annyira nem zavaró.
Laktam emeletes épületben, ott a egymás mellett lévő lakások vizes helyisége volt egy falon.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-17, 22:35   #7 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

A logikus gondolkodást megtartva, ha egy falban NEM volt épületgépészeti szerelvény az építéskor a tervek szerint, akkor később is kizárólag valamilyen tervek alapján kerülhet oda. Tervet pedig egyeztetni kell a lakóközösséggel, nem is beszélve a közvetlen szomszédokkal.

Az esetedben két dolgot említesz:
1. mi van ha csőtörés lesz? - ez elég kellemetlen, de a biztosító fizeti, feltéve ha van a lakástulajdonosnak, vagy a háznak felelősségbiztosítása.
2. zavaró hangok - ez esetben mindenképpen valamilyen hangszigetelési módot kellett volna alkalmazni.

És Zsuzsa jól mondja, ahol vízvezeték létesült, ott lefolyónak is kell most már lennie....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-18, 11:40   #8 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Egy jó tanács!
Ebben az esetben ,lehet keresni a pereskedés lehetőségét,de megéri?A javaslatom a következő: Ha hallani lehet a csaptelep működését,akkor nem a szomszéd a hibás,és nem kell egyből jelentgetni!Egy kis odafigyeléssel orvosolható a zaj megszűnése. Érddemes lenne megtekinteni a beépített sarok szelepeket,netán csapokat,valamint a beépített csaptelepet.Ha a sarokszelep ARCO akkor a zaj forrásáért a felelős.De lehet a zaj forrása az olcsó (gazdaságos csaptelep) hibája . A CE jelzéssel ellátott szerelvények megfelelnek a hangszigetelési előírásoknak,sajnos van néhány olcsó gyártó aki sza....rá.Javaslat : Érdemes előbb körülnézni,és utána jelentgetni,perelni.Minden Ce jelzésű csaptelep építhető válaszfalba,még akkor is ha az határoló fal!Az EU normatíva szerint minden (nem gagyi) csaptelep zajszintjét fel kell tüntetni,a csomagoláson.(Ne pereskedj,amíg nem tudod a hiba okát) Szerző ÉN!!)))))))))))))))))))
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-03-19, 09:44   #9 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vízvezeték a válaszfalban

Az occó csaptelep kimondottan jó vizi orgona is lehet. Nekem a mosdóban ilyen van! Zárás előtt 10 perccel estem be a nagy barkácsáruház egyikébe és vettem egy csaptelepet a készletből. Tudtam, hogy nem onnan kéne venni, de más lehetőségem nem volt a trehányságom miatt. A beépítéstől kezdve sípol és csak akkor hagyja abba ha egy bizonyos állásban van. Megtanultuk kezelni, de nem ez a jó megoldás.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
vízcső, vízszerelés, vízvezeték


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:05 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum