Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek > Víz-, gáz-, fűtésszerelő

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-07, 08:33   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Kazános helyiségek fűtése

Tisztelt Címzettek!

Családi házunkban Viessmann fali kondenzációs kazán biztosítja a fűtést.
A kazán a konyhában az ajtó oladli falon van felszerelve.
Fűtés nincs a konyhában (~6 m2), és a konyhába "becsatlakozik" a nappali: tehát nincs ajtó a két helyiség között, nyitott boltívvel kapcsolódik egymásba nappali és konyha (kb. 1,5-2 m ez a nyitott szakasz).
A nappaliban van egy radiátor: W- ban nem tudom mennyit "bír", de amolyan jókora forma. Ez a radiátor az ablak oldali falon, a konyhához közel eső szakaszon van.
Az a kérdésem, hogy szükség lehet- e akonyha kiegészítő fűtésére?
A konyhában ~ 30- 80 cm az a csőszakasz, ami a kazántól a padlóig vezet, amiben 60 C- os víz áramlik.
Ez tapasztalatok szerint elegendő lehet, illetve szerintetek hány fokig lehet ezzel "felfűteni" a konyhát?

Köszönöm!
Balovis nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-07, 14:46   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

... kiegészítés. A konyhában az ajtó felöli oldal falán... úgy értem a konyha a teraszra néz, ott van ajtó, de a konyha és a nappali találkozásánál csak a boltív van, tehát az a szakasz nyitott...
Balovis nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-08, 11:02   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Azzal kezdeném, hogy nem fűtésszerelő vagyok, csak már két házépítésen túl vagyok...

Mekkora az a nappali? Nekem gyanús hogy ahogy mondod "egy jókora" fűtőtest van benne. Mérd meg centivel (hossz/szél) illetve hány tagos?

Általában minden helységnek illik saját radiátorának lenni, ha ez nem így van az tervezési probléma. Pl ha lekapcsolom a fűtést nálunk a fürdőben (egy ajtó választja el a nappalitól) és csak a nappaliban fűtök, és kinyitva hagyom is a fürdő ajtaját, bizony hűvöske van (persze ilyenkor a hőérzet is csalóka módon játszik velünk.

Kérdésedre válaszolva szerintem nem árt egy kisebb radiátor a konyhába, az előbb leírtak alapján, azonban mindenképpen tudni kell a nappali+konyha légköbméterét, és a radiátorod adatait.

Bővebben itt beszéltünk már erről: http://epitkezes.forum.hu/futes-es-k...meretezes.html
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-09, 23:55   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Köszönöm a választ! A konyha 3x3,5x2,8, azaz 29,4 légköbméter. Ha ezt az értéket szorzom 30 W (hőleadás légköbméterenként) x 1,12 (túlméretezés) értékekkel, akkor elvileg ~ 1000 W- os radiátor kell a konyhába. A nappali 4,5x5.5x2,9, azaz 58,725 légköbméter. Ez sorozva a 30 W- al, illetve a túlméretezéssel, ~ 2000 W. Ha jól gondolom, akkor ahhoz, hogy a konyhát a nappaliban lévő radiátor be tudja fűteni, ahhoz a nappaliban lévő radiátornak 1000+2000 W- ot kellene tudnia együttesen. Az a baj, hogy nem ismert előttem a radiátor típusa, hossza, teljesítménye. Ezeket meg fogom természetesen nézni. De valahogy az az érzésem nekem is, hogy jó lett volna a konyhába azért, ha csak egy kisebbet, de egy radiátort tervezni.Valahogy az a sanda gyanúm, hogy a nappali radiátora nem tudja a 3000 W- ot... Közben annyinak sikerült utána járnom, hogy a radiátor kb. 1,5 m hosszú, 10 cm széles, két tagos. Szerintem ez egy Dunaferr dk22 a 600- as sorozatból. De amennyire én tudom, ezzel a másfél méteres hosszúsággal ez a típus meg éppen alatta van a 3000 W- nak... No tényleg az lesz a leghelyesebb, ha pontosan megmérem azt a radiátort. Jövő héten költözünk, és az a félelmem, hogy egyik helyiségben sem lesz így igazán az a hőfok, amit szeretnénk elérni, ami kellemes. Ráadásul így, hogy eleve nem elszeparált a konyha, megvalósíthatatlan, hogy a konyhában 17 C legyen, a nappaliban meg mondjuk 21 C nappal, és éjjel meg 14 a konyhában 18 a nappaliban. Megfordult az is a fejemben, hogy a boltív konyha és nappali felöli oldalán is egy- egy esztétikus függönyt helyezek fel: a két függöny közé szorult levegő pedig elszigetelné egymástól a helyiségeket. De akkor meg a konyhába így eleve kell egy kis radiátor. Bár én az útóbbit pártolnám a fázás, a rossz hőérzet helyett.
Balovis nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 14:19   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Kicsit alulkalkuláltam a dolgokat. Talán helyesebb a nappalinál így számolni 4,5mx5,5mx2,9mx35Wx1,12túlméretezés, azaz 2814 W. A konyhánál pedig 3mx3,5mx2.8mx35Wx1,12túlméretezés, azaz 1152 W. Így a két helyiség hőszükséglete együttesen: 3966 W.
Közben megszereztem a radiátor adatait, ez a Lemez radiátor Dunaferr Lux uni (dk22)/Dunaferr dk 22 900-as, 1000 mm hosszú. Az adatlapja szerint ennek a hőleadása 2423 W. Ahogy én látom tehát a nappaliban lévő radiátor nem tudja befűteni a konyhai szakaszt (is). De még alatta marad a nappali hőszükségletének is. Sőt, mivel a konyhai szakasz eleve hidegebb, így a nappaliból a konyhai helyiség felé szökik is a hő, és lehetséges, hogy a nappaliban így végül akár fázni is fogunk. Ez reálisan bekövetkezhet?
Balovis nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 21:08   #6 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Szép estét!Végig olvasva a sztorit,hát szaki legyen a talpán aki erre korrekt választ ad.Nekem az jön le,hogy bedobásra került egy rakás adat,se terv se semmi konkrét,csak a fantáziára bízva elmélkedhetünk.Tisztelt Balovis: Te ebből ,ki ezt olvassa ,mit szűrnél le?Pl: ettől jobbra ,attól balra,ennek háttal,stb!!!!! Képzeld magad a helyünkbe!!!!!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 21:31   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-13
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Balovis Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazános helyiségek fűtése

Pedig sajnos ettől konkrétabb nem nagyon tudok lenni. Nem tudok mást ide írni, mint a helyiségek alapterületét, belmagasságát, a helyiségekben fellelhető radiátor(ok) hőleadását. Azt, hogy a nappali nics elzárva a konyhától: a konyha és a nappalit elválasztó falban van egy nyitott boltív. Ésatöbbi, ahogy már korábban is írtam. Nem tudom, azért valakinek mégis sikerült válaszolnia...
De igazából nem nagy gond, ha nem születik szakitól válasz, nagyjából kezd összeállni a kép, neten is utána nézegettem. Komplett tervet, vagy terveket meg nem tudok csatolni, vagy itt megosztani bárkivel, egyrészt azért, mert azt még én is várom, másrészről azért, mert pl. be is szkennelhetném, és akkor látható is lenne, amiről beszélek, de nem tudok szkennelni, nincs hozzá eszközöm. De mondom, nem annyira gond, ha nem szaki válaszol. Mert, ismétlem, válasz azért született, amin elindultam, és, hogy nem szakitól az most éppen annyira nem zavar, a lényeg, hogy azért akadt, aki értett mit akarok, tőle pedig használható választ kaptam is.
Balovis nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fűtés, radiátor méretezés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:21 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum