Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Víz-, gáz-, fűtésszerelő (http://epitkezes.forum.hu/viz-gaz-futesszerelo/)
-   -   Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése (http://epitkezes.forum.hu/viz-gaz-futesszerelo/972-gazvezetekek-menetes-szerelvenyeinek-tomitese.html)

Balovis 2012-11-13 22:54

Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Sziasztok!
Apósom az energetikában dolgozik, túlzás ugyan azt állítani, hogy mindenhez ért, mégis ő úgy gondolja. Persze ettől még jelen esetben igaza is lehet.
Történt ugyanis, hogy újonnan épült családi házunkban bekötöttem a gáztűzhelyet. Speciálisan gázbekötéshez alkalmas flexicsövet vásároltam 1- 1 szilikon tömítőgyűrűvel.
Amikor szereltem fel a felxicsövet mind a gázvezeték golyócsapjánál lévő menetet, mind a gáztűzhely menetét bekentem Gumiám G pasztával: vékonyan nem állt rajta az anyag, illetve a flexicső menetét is vékonyan bekentem. Úgy tudom/ tudtam, hogy ez biztosítja maradéktalanul a gáztömörséget, azaz így a legbiztonságosabb. Az apósom viszont azt mondta, hogy ez hülyeség, ezzel csak bajt csináltam, semmi szükség a gáz flexicső meneteinél tömítést használni, de ha már használok, akkor azt tegyem teflon szalaggal. Én viszont úgy tudtam, hogy a teflon szalag leginkább víz esetén biztonságos.
Kicsit tanácstalan vagyok, mert a GUMIÁMŸ G szilikon bázisú tömítőanyag a gyártó honlapja szerint is kifejezetten gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítőanyaga.
Abban a tudatban használtam, hogy jót teszek vele. DE akkor most mi az igazság?
Elsősorban szakemberek, gázszerelők etc. hozzászólásait várom. Illetve, ha valaki tud a témáról javasolni linkeket, ahol bővebben utána tudok nézni nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm a segítséget!

gázpityu 2012-11-14 16:22

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Szia! Az első gondolat ami fejembe jut:Ha un:sík tömítést használsz akkor miért is kell Gumián-G vagy más segéd anyag?Ha a sík tömítés nem tömör akkor teljesen mindegy mit tekersz a menetre,sohasem lesz stabilan szivárgás mentes.A flexi csöveknél és más hollandiknál CSAK A SÍK TÖMÍTÉS HASZNÁLHATÓ,ENNEK VAN CSAK SZEREPE. A többi csak felesleges rossz.Ha kicsit műszaki beállítottságú vagy ,és átgondolod a kérdésedet,akkor mi a te véleményed?

krisz1986 2012-11-14 19:08

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Én azt füzném hozzá a témához:
1.Van már tudtomal gázos teflonszalag is.
2.A Gumiám szerintem semm jó választás.
3.Loktime zsinor a tuti.
4.Vagy olcsobb megoldás a raffia és a szilikonzsir.
5.Pityu leirta tessék megfogadni.
6.A garanciád szerintem eluszot!

gázpityu 2012-11-14 20:00

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Álj!!Az említett kötés hollandi kötés,ebben az esetben két sík felület közé helyezett lapos tömítést használunk.Kérdem én minek a többi? Egy lapos tömítésnél mit keres loctite,teflon szalag,rafia,gumián,vagy netán sziloplaszt vagy akármi más?Egy sima klingerit,szilikon tömítésnek van csak helye.Minden más csak barkácsolás.Az ecet bázisú (mezei) sziloplasz meg igen korrozív hatású !

Balovis 2012-11-15 12:51

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Sziasztok!
Mindannyiótoknak köszönöm a hosszászólását. Megtisztítottam a meneteket a Gumiám G- től, illetve a szilikon tömítőgyűrűket is, és visszahelyeztem őket, majd összeszereltem ismét. Gondolom jó lesz, még próbát nem végeztünk, majd a napokban.
Köszönöm!

gázpityu 2012-11-15 19:30

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
A lapos tömítést nem kell sz.....á húzni,csak óvatosan.

krisz1986 2012-11-15 19:52

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Pista cimbora! Ebben te vagy az iparos. Amit az elején irtál azt is elovsatam és tanultam belöle. De azért van ez a forum,hogy az ilyen dolgokat kibeszéljük-:)

gázpityu 2012-11-15 20:37

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Krisz bácsi nem bántalak! csak kissé fáradt vagyok!! DD

gázpityu 2012-11-15 20:52

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Sokan kérnek sok információt ,de nem értem miért nem lehet visszajelzést adni,hogy bakker igazad volt,vagy bakker nincs igazad.

krisz1986 2012-11-16 18:11

re: Gázvezetékek menetes szerelvényeinek tömítése
 
Jó de te hajtasz egész héten. Azért van melotok böven.


A pontos idő 23:11 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum