Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Villanyszerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-26, 21:45   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás ujdonságok a villanyszerelésben

Tegnap voltunk egy építész konferencián, ahol többek közt a Legrand képviselője is tartott előadást a Celiane szerelvény családról. ha valakinek van pénze, fantasztikus megoldások léteznek.
Az csak az alap, hogy a szerelvény család részeként az eddigi elemeken túl a kapcsoló sorba szerelhető videó kamerától kezdve, a mozgás érzékelőn át, az egyáltalán nem antennának kinéző WIFI-ig minden beszerezhető. Mellesleg az egész intelligens ház rendszer egy 1,5", vagy egy 10" méretű érintő képernyőről vezérelhető, természetesen lehetőség van interneten keresztül is az irányításra. Mélyebben én nem mennék bele, akit érdekel nézze meg a honlapon: Céliane - a Legrand új szerelvénycsaládja - LEGRAND
csak két részlet az előadásból:
A cég az új termékeit az alkalmazottakkal tesztelteti, saját lakásukban felszerelve, így meg is ismerik, meg is tanulják. Az egyik alkalmazott csemetéje lusta volt felkelni az ágyból, tehát fogta a mobilját, rákapcsolódott a ház internet kapcsolatára, a saját szobájára, és lekapcsolta a villanyt.
A másik a kivitelezés szempontjából nagyon praktikus lehetőség. Sokszor előfordul, hogy bútorozás közben kiderül, hogy a házimozi, vagy a telefon máshol lenne ideális. Ebben az esetben jönnek a keresztbe-kasul futó kábelek. A rendszer viszont tudja azt, hogy a szobát (házat) telerakod USB (?) csatlakozókkal, ezeket egy központba vezeted, és utána tetszés szerint állítod a központban, hogy hova mit akarsz bedugni. A rendszer fejlettebb változata felismeri, hogy mit dugtál be, (TV, telefon, hangfal, ...) és ennek megfelelő kapcsolatot biztosít az aljzatra.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-10-27)
Régi 2010-10-26, 21:55   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Én két hete voltam egy építész kiállításon, ott a schneider cég csinált egy ilyen rendszert. A házban való telepítést az ötletet megvalósító egyetemisták telepítik, de a támogatók a schneider cég volt. Nagyon komoly volt és lenyűgözött a rendszert, ha majd új családi házba fogok költözni, szerintem nem fogom kihagyni a tervezésből.

Azt is megtudod vele csinálni, hog ya srácok írnak neked egy butított képernyős java progit, ráteszik a telódra és onnan ugyanazt látod, mint a házban található képernyődről. Engem teljesen lenyűgözött a dolog, mivel akár nyaralás közben állíthatom otthon a riasztót, megfigyelhetem a térfigyelőkamerákat, akár letilthatom a gázt, vagy megnézhetem, hogy nem-e hagytam úgy a villanyt. A cég képviselőjével is beszélgettem vagy fél órát és ha a rendszer mellé riasztót is kérek, elvileg biztosít róla, hogy úgy megbonyolítják a riasztó rendszert, hogy nem igazán akarnak majd betörni.

Örülök, hogy felhoztad a témát, már a srácokkal felvettem a kapcsolatot és remélem jövőévben már együtt tudjuk bekötni a saját rendszerem.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-26, 23:33   #3 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Az épületautomatizálás, intelligens ház kialakítására sok gyártó sokféle megoldása létezik.
De szerintem a megközelítés sokszor rossz.

Megnézünk egy rendszert és találgatjuk mi mindent tudnánk kezdeni véle az otthonunkban. Ezután jönnek a költségszámítások, mi maradjon ki, amíg az ár megfelelő lesz. Elkészül és rájövünk nem olyan, nem úgy működik, stb.

Én megfordítanám. Döntsük el mire lenne igényünk, mit tudjon, mennyit tudunk áldozni rá. Ennek alapján válasszuk ki melyik rendszerek a legalkalmasabbak erre a megoldásra, melyik a megbízhatóbb, stb.

A riasztóval kapcsolatban!
A riasztó szereléséhez manapság mindenki ért, mindenki tudja a frankót.
De a riasztószerelés nem csak a kábelek összekötéséből áll. Nem árt, ha az a szerelő egyben biztonságtechnikai szakember is, tisztában van a biztosítók elvárásaival, illetve az egyéb elvárásokkal.
A riasztót nem megbonyolítani kell, hanem szakszerűen telepíteni.

Még nem hallottam olyan riasztósról, aki össze akart volna kapcsolódni az épületautomatizálással.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-27, 09:23   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Hát igazából ezt a részt én sem értettem, lehet, hogy valami sufnituningos volt. Én személy szerint a megfigyelőrendszert és a riasztót rákötném egy titkosított csatornára, mivel szeretem tudni, hogy mi történik otthon.

De akkor most szerintem gondolkodjunk a hátrányáról is...

Ebben a számítógépes világban egy vírusfertőzés, vagy bármilyen szoftverhiba, akár a lakás felrobbantását is előidézhetné. (hú ez túl sarkosítva volta)
De ha most belegondolunk, akár ezt is elérhetjük. Ti mennyire féltek az ilyesmitől?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-28, 23:58   #5 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Ezeknek a rendszereknek többnyire saját érzékelőik vannak, mert nem csak riasztásra használják, hanem a rendszer része amikor inaktív a risztó funkció. Lekapcsolja a lámpát ha nincs mozgás, vagy éppen felkapcsolja. Az biztos hogy egy ilyen komplex rendszer egy kis lakás ára is lehet.
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-07, 16:14   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-07
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gondag Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Nem gondolom, hogy megfizethetetlenek manapság az ilyen rendszerek. Akár új akár meglévő házba a telepítési költség egy-egy kapcsolt áramkör esetében nem több egy kismegszakító áránál.
Bővebb infókat és árakat itt találsz: www.homematic.hu


Idézet:
szita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezeknek a rendszereknek többnyire saját érzékelőik vannak, mert nem csak riasztásra használják, hanem a rendszer része amikor inaktív a risztó funkció. Lekapcsolja a lámpát ha nincs mozgás, vagy éppen felkapcsolja. Az biztos hogy egy ilyen komplex rendszer egy kis lakás ára is lehet.
gondag nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-13, 17:48   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Ha már érzékelöknél tartunk a most meg nem mondom hányadik Construma kiálításon találkoztam egy kamional a Siemens-ével. Fantasztikus pozítiv élményben volt részem. Mintha csak egy teljesen más világba csöpentem volna. Hát az egy dolog,hogy ma már minden gépesítve van. Én nem félek az ilyesmítöl. Mire ezek felrobanak végleg azt mi már nem érjük meg. De ez mindig is költséges mulatság azért nem?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-25, 19:08   #8 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: ujdonságok a villanyszerelésben

Egy kis újdonságot mutatok be, nem kell újrahúzni a vezetékeket csillagpontosan, a kapcsolók mögé kell egy RF vevőt beépíteni, így megmarad a manuális kapcsoló használat. Egy kis hangfalba épített miniszerver pedig továbbítja az RF jeleket, amit telcsin küldünk belső, vagy külső hálózatról. Nézd meg a videót.

Lakás vezérlő androidról, weboldalról - YouTube
__________________
Szitányi Villanyszerelés
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-12-07)
Válaszol

Címkék
érdekességek, újdonságok, villanybekötés, villanyszerelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:28 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum