Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Vakolás (http://epitkezes.forum.hu/vakolas/)
-   -   vakolatok közti különbségek (http://epitkezes.forum.hu/vakolas/940-vakolatok-kozti-kulonbsegek.html)

laci h 2012-10-01 15:00

vakolatok közti különbségek
 
Üdv
remélem tud valaki segíteni nekem. hőszigetelés előtt állunk egy családi háznál és a fal nem túl egyenletes. terméskő fal nincs vakolva. arra jutottunk, hogy így ez nem fog menni, sima fal kell, ezért csinálnák rá egy alapvakolatot, amivel az egyenetlenségeket megszüntetjük és akkor már sima ügy a szigetelés. de milyen vakolatot érdemes ilyen célra használni? mész vagy cementvakolat? és milyen keverési arány lenne a célszerű? vannak mészpótló adalékok pl a micropol. ezekkel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak? valóban tudja azt amit állítanak róla vagy a mészhidrát jobb megoldás?

előre is köszönöm a segítésget
laci

Zsuzsa 2012-10-03 08:51

re: vakolatok közti különbségek
 
Nagyon egyszerű alapvakolat megfelelő, a Terranova árusítja. 2 cm vast vastagságig hordható fel.Cementes vakolat tuti nem jó, mert lezárja a falazat légzését.

krisz1986 2012-10-03 11:59

re: vakolatok közti különbségek
 
Mondjuk én a Murexinel szeretek dolgozni. Egy hallas tavat építetünk vele anno egy nagyon jó cimborámal. Probáld ki. Ha esetleg más is eszembe jut megirom.

laci h 2012-10-03 12:20

re: vakolatok közti különbségek
 
köszönöm a válaszokat de én nem zsákos vakolatot keresnék mert elég nagy felületről van szó és így anyagilag a többszörsébe kerülne megcsinálni. idő van rá a kötségvetés pedig...véges :( ráadásul homok is cement is lenne hozzá bár amit Zsuzsa írt a cement jó lesz máshova.
Ha én keverem a vakolatot akkor milyen arányokat használjak ami egy ilyen vakoláshoz megfelelő és nem pazarlás?

Zsuzsa 2012-10-03 20:47

re: vakolatok közti különbségek
 
A falra először a gúzolás kerül:
homok 0,66 köbméter
cement 350 kspc 20= 0, 24 tonna
Víz:0, 76 köbméter

Erre én a külső vakolatra homlokzati mészhabarcsot tennék:

homok 1 köbméter
mész:0, 32 köbméter
cement 0, 073 tonna
víz:0, 64 köbméter


Ez fölé a simitó habarcs

homok 1,13 köbm
cement 0,432tonna
víz0,24 köbméter
és a mész:0,1 köbméter

A simitóból a mész, ha kimarad, a többi is elegendő, akkor cementes simitót kap.Ugyanaz a receptje, csak az egyikben mész is van.Ez a simitó a vakolat fölött nagyon vékony réteg.

A vakolatot érdemes több lépésben felhordani, hogy ott is maradjon, meg ne repedjen meg.Remélem tudja használni az információt.

laci h 2012-10-04 07:53

re: vakolatok közti különbségek
 
ez nekem éppen elég köszönöm szépen a segítséget:)

krisz1986 2012-10-04 09:25

re: vakolatok közti különbségek
 
Én mondjuk vennék egy kézi keveröt is. Mert lényegesen megkönyíti a munkádat.

laci h 2012-10-04 09:36

re: vakolatok közti különbségek
 
gépek vannak azzal nincs gond szerencsére

sbs 2012-10-05 21:24

re: vakolatok közti különbségek
 
Ha már úgyis olvasgatsz a vakolásról ezt a kettőt mindenképpen ajánlom figyelmedbe:

Korszerű vakolatok - Ezermester 2000/10
A habarcsmunka buktatói - A Mi Otthonunk

Amúgy az ezermester oldalát nagyon szeretem, irgalmatlan mennyiségú tudáshalmaz tárháza, csak meg kell találni a nekünk való cikket.

hyper 2013-01-28 21:51

re: vakolatok közti különbségek
 
Én is kérdeznék nem is tudom hogy írjam említsem olvastam 1 csodaszerről, azután böngésztem és rátaláltam 1 hivatali ellen "táborra" ami bebizonyította h nem rosz az a szer csak amit állítanak rólla nincs letesztelve alá támasztva vagyis lehet rá van írva hogy víztaszító de nem tesztelt :)
tehát én a kis felvizesedést akarom kijavítani a homlokzaton ez olyan 30-50 cm de kicsi felület! 1 símító vakolatot mindenképp rá tennék a homlokzatra de ezeket a vizes púpos részeket leverném és valami strapásabb habarcsot csinálnk, tudtok valami olyan adalékot ami biztos jó nem varázslat, amit esetleg már kipróbáltatok?


A pontos idő 18:47 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum