Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Vakolás (http://epitkezes.forum.hu/vakolas/)
-   -   kőporozás (http://epitkezes.forum.hu/vakolas/254-koporozas.html)

mega360 2010-09-19 10:22

kőporozás
 
Sziasztok.Engem a fröcskölt kőporozás keverési aránya érdekelne.
Mien arányban,( kőpor,mész,fehércement.)keverjem.
Egyszerre keverjem be vagy csak egy falravalót
Én azt szeretném,hogy kemény legyen ne lehessen a nagyobb szemcséket kitörni a falrol.

istvan62 2010-09-19 12:19

re: kőporozás
 
Ha esetleg valamelyik kőmívelő szakember gyakorlat alapján nem mondana jobbat akkor ide mellékelek egy táblázatot dr Balázs György Építőanyag praktikumából:
kőpor

mega360 2010-09-19 14:11

re: kőporozás
 
A kőszakik mifelénk csak ugy tudnak nyilatkozni,hogy (kb 1gy talicska meg egy lapát).
Namost eböl van kissebb nagyobb.Kilora semeik nem tudta megmondani,mindegyik megérzésre csinálja

istvan62 2010-09-19 14:46

re: kőporozás
 
Igen, ez a nagy különbség az elmélet és a "gyakorlat" között. Anno nekünk először azt verték a fejünkbe, hogy cementet csak kilóra, mert egy tömörödő poranyag térfogatra mérve nagyon nagy eltéréseket tud mutatni.

sbs 2010-09-19 20:11

re: kőporozás
 
Sikerült előbányásznom egy régebbi gyakorlati szakkönyvet... nézzük mit ir a kőporozásról (ma már a nemesvakolatok korában a kőporozás kissé háttérbe került)

Anyagszükséglet 1 m3 anyaghoz:

Kőporos habarcs fröcsköléshez
Meszelt alapra seprűvel felhordva, esetleg szinezve
mész: 0,40 m3 pép
cement: 100kg 500-as
adalékanyag: 0-25 mm-es kőpor + kb 2kg festék

Kőporos habarcs dörzsöléshez
Javitott homlokzati vakoló mészhabarcsból készült alapra.
mész: 0,33 m3 pép
cement: 100kg 500-as
adalékanyag: 0-5 mm-es kőpor + kb 2kg festék, a kivánt hatásnak megfelelően rostálva.

A külső felületképző habarcsok kötőanyaga a mészpép, illetve mészhidrát és az 500-as minőségű cement. A mészpép legalább 6 héttel, a felhasználás előtt leoltott és vermelt legyen. Adalékanyagul a felhordási módtól (fröcskölt, vagy dörzsölt, stb.) függő legnagyobb szemnagyságú
kőport használnak. A festék napfénynek ellenálló legyen és a habarcs szilárdságát ne csökkentse.

Kőporból vagy kőőrleményből készített homlokzati fröcskölést és vakolóréteget a munka megszakítása nélkül, illetve az előre kiosztott munkahézagig folyamatosan kell felhordani. A kőporrétegeknek nem szabad gyorsan kiszáradniok.

Hát ez az elmélet....a kőpor/mész aránya a képzési módtól függően igy már kiszámítható.

mega360 2010-09-20 17:12

re: kőporozás
 
Köszönöm,hogy utánanéztél még az érdekelne hogy előre bekavarjam mindet,vagy csak egy falravalót.Pontosan kimérve mint a patikába?

Gábor 2010-09-20 20:03

re: kőporozás
 
Én sűrűség szerint nézem... Bár évek óta csak vedreset használunk, nem is tudom, hogy mikor használtam zsákosat. Majd talán most fogok, mert nagymamámnak lehúzom a házát.

Emi 2010-09-30 16:30

re: kőporozás
 
Sziasztok!
Mega 360, szerintem ha nem nagy felületről van szó akkor ajánlanám,hogy egyben bekeverd. De ha nem is de legalább falanként legyen elég az anyag. De a tapasztalat azt tanitotta (nekem), hogy bármennyire igyekszik az ember, meg pontosan mér, úgysem lehet két egyforma szint bekeverni. Utólag másképp szárad, egy picivel több a szinezék stb...


A pontos idő 19:07 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum