Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Vakolás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2019-01-04, 10:16   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-01-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
blackpeti Van már jó hozzászólása
Kérdés gipszkarton fal eretnek glettelése?!! HELP!!!

Tiszteletem mindenkinek!

Egy elvetemült és sokak számára talán hajmeresztő dolgon gondolkozom gipszkartonnal, gletteléssel és festéssel kapcsolatban:
Generálban építtetett SAJÁT házam elérkezett abba az állapotba, hogy el lehet kezdeni az acélvázas könnyűszerkezetes épület belsejében a dupla rétegű gipszkartonnal (erősítés céljából néhol OSB és felső réteg gipszkarton) borított falak glettelését és a festés előkészítését. Sajnos még nem vagyok biztos abban, hogy hogyan csináljam, hogy a repedések megjelenését a minimálisra csökkentsem! Nem szeretném 1-2, vagy akár 5 év múlva sem a megjelenő repedéseket nézegetni, pláne nem javítgatni, mert szétvágna az ideg!A tetőszerkezet hossztoldott, szárított és kezelt kb. 5x 20-as élére állított tartókból (fenyőből), gyárban előre legyártott rácsos-tartós szerkezet Bramac cseréppel. Erre van függesztve a mennyezet. Tudom, hogy a ház mozogni fog, diletál...de szeretném a minimumra csökkenteni ennek a hatását!
Szóval az ötletem - több emberrel konzultálva- elég bizarr lehet némelyeknek:
Telibe hálózni dryvit hálóval az egészet, a falakat, a függesztett mennyezetet..., hálós élvédővel a pozitív sarkoknál, ablakoknál. Kérdés, hogy mibe ágyazzam a hálót?!!! A Rimano valamelyikébe, esetleg az EPS ragasztóba,ágyazójába? Csináljam-e meg ettől függetlenül a réskitöltést rigipsszel üvegfátyollal, öntapadós hálóval, ahogy azt elvileg kellene? Esetleg csak a réskitöltést simán gipsszel, majd rá a dryvit ágyazót a hálóval?
Túl vagyok már 4 sajátkezű házfelújításon, azoknál nem volt kérdés, hogy ágyazót kapott a repedezett mennyezet hálóval, majd a glett... nem is volt gond utána...Ezek stukatúros mennyezetek voltak, nem új gipszkarton...
Kérdeztem szakikat: volt aki "csak" normál fátylas/ hálós réskitöltést és glettelést javasolt és hülyeségnek tartotta az ötletem...(például, akik kartonoztak) volt festő, aki a sajátját dryvitba ágyazná telibe... biztos, ami biztos, csak egyszer kell megcsinálni!...
Sajnos nem találkoztam még olyannal, aki meg lett volna elégedve 100%-an a "hagyományos" szárazépítészeti technológiával, mindig volt egy de...itt azért megrepedt, amott is... és én is csak ilyeneket láttam...
Nem tudom, hogy a hanyag kivitelezés miatt voltak ezek, vagy más okaik voltak, sajna ezeket nem igazán tudtam visszanyomozni...

Szóval minden építő jellegű hozzászólást, érvelést, tapasztalatot nagyon szívesen vennék, mert a hétvégén döntenem kellene anyagbeszerzés ügyileg...
Köszönöm szépen annak, aki szán rá egy kis időt!!!!
Peti
U.i: A glettelést, festést, burkolást én csinálom, így egyeztem meg a kivitelezővel...jelentős pénzt spórolva...
blackpeti nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-04, 11:55   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: gipszkarton fal eretnek glettelése?!! HELP!!!

A kérdéseidre érdemi választ nem tudok adni, én csak a műszaki logika alapján arra hívom fel a figyelmedet, hogy a repedések az épület egyes elemeinek külön mozgása miatt jelennek meg. Ezeket a mozgásokat a felületre ragasztott hálóval megszüntetni nem tudod, legfeljebb a hatásuk jelentkezését tudod csökkenteni / eltolni. A tervezés során meghoztatok egy döntést a könnyűszerkezetes rendszerről, és ennek megvannak a jellemzői.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-06, 21:37   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-01-04
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
blackpeti Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gipszkarton fal eretnek glettelése?!! HELP!!!

Kedves István!
Igen, ezeket a dolgokat én is így látom... bombabiztos dolog nincs... a jó, illetve a vélhetően legjobb megoldás után kutakodom....
Köszönöm a válaszát !
blackpeti nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-07, 17:53   #4 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: gipszkarton fal eretnek glettelése?!! HELP!!!

Szép napot!
Mindennemű belső munkálatok előtt (Festés,burkolás) fűteni kell az épületet! Amíg a páratartalom túl magas,addig repedés biztos,hogy jelentkezik!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
dryvit, gipszkarton, glettelés, rigips, üvegszövet háló


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:47 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum