Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Vakolás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-19, 18:29   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 15
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
laci h Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás pur szigetelés homlokzati vakolása

üdv mindenkinek
segítséget szeretnék kérni. szigeteltettük a házunkat szórt pur habbal. elég egyenetlen felület volt ezért döntöttem e mellet az eljárás mellett. valamennyire lehetett korrigálni a hibákat de azért ez a felület közel sem sima. a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy milyen anyagot kell, vagy érdemes használni vakoláshoz? ez egy vízzáró réteg is egyben, ezért nem nedvszívó. arra gondoltam, hogy valami kontakt anyaggal kezelném és utána megállna rajta a habarcs. kb 3cm vastag vakolat fog kelleni, hogy szép, egyenletes legyen a felület. működhet ez a dolog? van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? vagy valami más ötletet is szívesen fogadok.
előre is köszönöm a segítséget
laci
laci h nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-19, 20:06   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Ha már fel van rakva ez a szigetelés, akkor csak sok szerencsét tudok kívánni hozzá.
Általános alapelv, hogy a homlokzati hőszigetelést rendszerként kell kezelni, csak úgy lesz rá gyártói garancia. Ez annyit jelent, hogy egy gyártónak egy adott hőszigetelő anyaghoz fejlesztett rendszer elemeit (ragasztó, háló, színező, rögzítés ...) kell használni. PUR habra felhordandó vakolatról nem tudok, a 3 cm vastagságút különösen nem tartom valószínűnek.
Az a PUR hab, amit én ismerek nagyon jól tárolja a vizet, és alpavetően nem vízzáró céllal használják. Létezik PUR alapú vízszigetelés, de az egészen máshogy néz ki, és nem ez a nagy térfogat növekedés jellemzi.
Régebben én is találkoztam hirdetésben, kiállításon hullámpala felújítására reklámozott PUR habbal, akkor nem jártam utána jobban. Nemrég viszont találkoztam PUR habbal "felújított" lapostető szigeteléssel, jobb nem beszélni a néhány év elteltével tapasztalható eredményről.
Egy éve részt vettem egy tervezésben, ahol az építtető rokona PUR hab szigeteléssel foglalkozott, és a pincét azzal akarta szigetelni, mondván hogy hőszigetel, és vízzáró. Elkértem a termék műbizonylatát. Tényleg volt ÉMI papírja, de abban egy árva szó nem volt vízzárásról, csak hőszigetelésről.
A lényeg, hogy ha egy falra mindenképpen PUR szigetelést kellene raknom, én biztosan szerelt homlokzatban gondolkodnék (tartóvázra rögzített burkolat), de még akkor is lennének kételyeim a páratechnikai viselkedéssel kapcsolatban.
Mindenesetre javaslom, hogy a kivitelezőtől szerezzetek be minden papírt a garanciához, és a termék műszaki adatlapját, teljesítmény nyilatkozatát.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-10, 13:16   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-10
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
marquez Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Sziasztok,

A kérdés sok félreértéssel és tisztázatlan körülményekkel teli témát vet fel a PUR hab alkalmazásával kapcsolatban. Ez részben annak köszönhető, hogy a PUR szigetelés alkalmazása itthon (még) nem annyira elterjedt, illetve annak, hogy ezen anyagnak millió típusa van, amelyek anyagszerkezete és tulajdonságai nagyban eltérnek egymástól. Ennek köszönhetően egyszerre lehet igaz az is, hogy a pur felveszi a vizet, vagy az, hogy vízzáró. (Itt teszem hozzá, hogy a témának utánaolvasva elég érdekes adatokat találtam a vízzáró szigeteleésként széleskörben alkalmazott XPS hosszútávú vízfelvételével kapcsolatban is...)

A legelterjedtebb PUR alkalmazás itthon, legalábbis ami az építkezéseket illeti, nyilvánvalóan az egykomponensű tömítő-szerelőhab, a nyílászárók beépítésének nélkülözhetetlen eszköze, illetve, a homlokzati hőszigetelésnél kiegészítőként alkalmazott 1k pur ragasztóhab. A legtöbb ember ennek alapján ítéli meg hazánkban a PUR tulajdonságait, csakhogy a szórt PUR, illetve táblásított PUR/PIR keményhabok 2 komponensű, és egészen más sűrűségű anyagok, amelyek 90-95%-ban zárt cellákat tartalmaznak. Node itt is nagy lehet a különbség gyártónként... Az tehát biztos, hogy csak az adott anyagra vonatkozó minőségi bizonyítvány/ÉMI/TÜV stb. tanusítvány adhat biztos támpontot.

Nekem 2k szórt purhab (λ=0,022 W/mK, 150 Kpa) lépésálló szigetelés került a szerelőbetonomra , amelynek gyártói minőségi bizonyítványa megvolt ugyan, de már nem emlékszem vízzáróságra vonatkozó adatra, már ha volt rajta egyáltalán. A kivitelező 101%-ra állította és hangsúlyozta a "teljes keresztmetszetében vízzáró" tulajdonságot. Nálam azért az aljzatbeton előtt a biztonság kedvéért nem lett kihagyva a párazáró fólia sem.

Egy biztos, alapvetően a PUR keményhabok esetében minden gyártó hangsúlyozza a vízzáró tulajdonságot, pl, BACHL:

"A Poliuretán (PIR) nagyszerű hőszigetelő-képességen kívül számos egyéb kedvező tulajdonságokkal rendelkezik:

- A poliuretán elemek 28 napos folyamatos vízbemerítés utáni nedvességfelvétele mindösszesen 1,3 tf%. Ezen vízfelvétel is a vágott éleken jelentkezik, mivel az PUR több mint 90 %-ban zártcellás."
(http://www.bachl.hu/termekek/bachl-pir-termekcsalad)
marquez nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-10, 13:27   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-01-10
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
marquez Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Idézet:
laci h eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
üdv mindenkinek
segítséget szeretnék kérni. szigeteltettük a házunkat szórt pur habbal. elég egyenetlen felület volt ezért döntöttem e mellet az eljárás mellett. valamennyire lehetett korrigálni a hibákat de azért ez a felület közel sem sima. a kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy milyen anyagot kell, vagy érdemes használni vakoláshoz? ez egy vízzáró réteg is egyben, ezért nem nedvszívó. arra gondoltam, hogy valami kontakt anyaggal kezelném és utána megállna rajta a habarcs. kb 3cm vastag vakolat fog kelleni, hogy szép, egyenletes legyen a felület. működhet ez a dolog? van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? vagy valami más ötletet is szívesen fogadok.
előre is köszönöm a segítséget
laci
Tisztelt laci h,

A kérdésednek utánanézve például ezt találtam:

MAPEI KeraFlex Maxi S1:

ALKALMAZÁSI TERÜLET
• Bármilyen (egyszer és kétszer égetett, gres, klinker,
terrakotta, stb.) kerámia burkolólap ragasztása
bel- és kültérben, egyenetlen padlóra és vakolatra
aljzatkiegyenlítés nélkül legfeljebb 15 mm
rétegvastagságú ragasztóhabarcs-ággyal.
• (Nedvességre nem érzékeny) kőanyagú burkolólap
ragasztása bel- és kültérben.
• Szigetelőanyagok, mint például expandált polisztirol
vagy expandált poliuretán táblák,
kőzet- és
üveggyapot, Eraclit
® cement-faforgács hő- és
hangszigetelő táblák, stb. pontszerű ragasztása.

Az árfekvésének, így gazdaságossági szempontoknak, illetve annak, hogy ez megfelelően tartós, stb. megoldás lehet-e Számodra - különös tekintettel a 3cm-es vastagságra - nem tudok nyilatkozni.
De számomra úgy tűnik, hogy a dryvit ragasztók általánosságban akár megfelelőek lehetnek PUR habra is, a gletteléses üveghálózásos módszerrel felvíve. Mindenesetre, javaslom, hogy festékboltban, vagy közvetlenül a gyártóknál, pl. Bachl, Baumit, Mapei, stb. kérdezz utána, valószínűleg tudnak segíteni a PUR glettelésére vonatkozóan.
marquez nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-06, 08:38   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-10-04
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Zabu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Látom már viszonylag régi a téma, de ajánlok egy profi céget, én velük dolgoztattam. biztosan tudnak segíteni ebben a témában: HABEX 2005 Kft.
profik nagyon, és segítőkészek.
Zabu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 10:41   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: pur szigetelés homlokzati vakolása

Lengyelországban jártam már egy párszor és ott elég elterjedt technika! Véleményem szerint, ha a víztől és az UV-től védve van, akkor baj nem lehet! Pl. Poliurea réteggel érdemes bevonni a szórt purhabot.
Mi jelenleg a Purhabos szigeteléssel szeretnénk bővíteni a tevékenységünket és tényleg millióféle anyag és eljárás van. Ez az egész nem csak arról szól, hogy fogom a szórópisztolyt és fújom, mivel ha már 1 másodperccel tovább tartom a felületen, akkor lehet, h több ezer Ft-t dobok ki az ablakon. És még nem beszéltem gépkarbantartásról, anyagkiválasztásról.

A főtémára visszatérve ha vízzáró habot alkalmazunk, akkor lehet hálózni és vakolni a felületet!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum