Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Vakolás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-24, 19:43   #1 (permalink)
Támogató
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 125
Kiosztott köszönetek: 30
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
Isutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenniIsutam Már kezd közkedvelt lenni
Alapbeállítás Kevert malter vagy zacskós malter

Mivel egyre több szakember, és rutinos építkező van a fórumon, szeretném a véleményeteket kérni!
Ki mit szeret használni, és miért.
Az én időmben a kész vakolat az valami "úri huncuttság" volt.
__________________
Napi cikkek, napi hírek
Isutam nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 21:07   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Jelenleg már egyre elterjedtebb a zsákos anyag, melyet én is szeretek alkalmazni. Az ára miatt szerintem már nem sok különbség van, ráadás olyan adalékok vannak benne, amelyek jobb tulajdonságot adnak az anyagnak. Véleményem szerint a zsákos keverési arányát nehezen lehet eltolni, mivel csak a por hígítási arányát kell eltalálnia a segédmunkásnak és kész. A régi meszes módszernél néha eltudta tolni az egyszerű kezdő segédmunkás. Szerintem vitatkozzunk, ki mit szeret...!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-24, 21:44   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Kisebb munkáknál nem is kérdéses a zsákos anyag előnye. Nem kell betárazni homokból, cementből, mészből. Valóban drágábbra jön ki, de egyszerűbb vele dolgozni.
Függhet ez a kőművestől is. Öreg szaki nem szereti az ilyet. Ők csukottt szemmel csuklóból keverik az anyagot :-)
Én, ha most építkeznék biztos a zsákos módszert - azaz a kész habarcsok és vakolatok - választanám már, persze kikérve a véleményeteket melyik a "legjobb" a legoptimálisabb áron.

Ha már itt tartunk, kik itt a piaci szereplők gyártásban? Nekem ami mond valamit az a Knauf, a többit nem ismerem. Ha valamelyikőtök - csak pár szóban - megemlitené, melyikeket ÉRDEMES a kocsiba rakni bevásárláskor megköszönném.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-25, 06:21   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Én két anyagot ajánlok nagyon, mert nekem beváltak:

Baumit, melyről itt lehet olvasni és az LB-Knauf, amiről meg itt lehet többet olvasni!

Az LB-vel egyszer próbáltam közvetlen szerződést kötni és nagyon nehéz, évente több tonna anyagot kell ehhez megvenni. Megértem őket, de ez akkor is sokkal másabb mint a konkurenciájuké. Legalább lehet látni, hogy miért vannak a piacon már ennyi éve.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 22:15   #5 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 4 köszönetet 4 hozzászólással
jatekos1977 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

A vezető zsákos "szürke termék" gyártók: Baumit, LB-Knauf és a jó öreg Terranowa (ami most Weber névre hallgat).

A 3 piacvezető mellett több kisebb gyártóval is találkozatsz még. (pl. Sakret)

A barkácsáruházakban talált márkákat is ezek a gyártók gyártják a barkácsáruházak részére más néven.
jatekos1977 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 22:18   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Nincs már Terranova márkanév???? Csak nem eladták a céget? Na igy már esélyem se lesz ugyanazt a színt megvenni ha javítani kell a falon....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 22:19   #7 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Összes hozzászólás: 28
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 4 köszönetet 4 hozzászólással
jatekos1977 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az LB-vel egyszer próbáltam közvetlen szerződést kötni és nagyon nehéz, évente több tonna anyagot kell ehhez megvenni. Megértem őket, de ez akkor is sokkal másabb mint a konkurenciájuké. Legalább lehet látni, hogy miért vannak a piacon már ennyi éve.
Bocs Gábor, de ezt nem értem....

Ha elmondod, lehet, hogy tudok segíteni, de nem vágom mit értesz ez alatt... mi másabb?
jatekos1977 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 21:48   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

most apró kivitelezéseket fogok csinálni minimális vakolás, és falazás, igy ennek tudatában vásároltam olcsó sakretes(ha jólemlékszem) falazó és vakoló habarcsot
nem lenne értelme kb a falazás amit megkell oldjak 3-4 max 5 m2 ennek amire bekeverném a falazó habarcsot arról nemsi beszélve hgy akkor betnkeverőt is invesztálni kellene sok koszal járna, mig fogom a fúrógépet bele halyítom a keverőszárat kis viz amilyen arányban irja+ az érzés majdnem mintha sütihez keverném a krémet, és kész is lehet dolgozni vele, áramot, időt, és pénzt is megspóróltam vele, természetesen ha nagyobb felületről van szó, evidens betonkeverővel többet lehet kisajtolni
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 23:13   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Idézet:
jatekos1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Bocs Gábor, de ezt nem értem....

Ha elmondod, lehet, hogy tudok segíteni, de nem vágom mit értesz ez alatt... mi másabb?
Azt értettem, hogy nehéz az LB-vel szerződést kötni, hogy te mint kivitelező olcsóbban kapd az építőanyagot. Vannak olyan gyártók, akik már az autójukban 20%-ot osztanak. De az LB esküszik az anyagukra, vagyis jó minőségű. Nem fognak minden jöttmentnek százalékot adni, ez pedig már üzletpolitika is.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-03, 03:15   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-17
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mbaker Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kevert malter vagy zacskós malter

Érdeklődnék,hogy melyik lenne az olcsóbb illetve a jobb,igaz nem én dolgozok majd vele.Lenne 36 m2 falfelületem amit vakolni kellene.Ajánlották a zsákost(baumit 899ft/25 kg) és mások a régi keverést!Segítségüket kérném!Köszönöm!
mbaker nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
készmalter, kevert malter, malter, vakolat, zsákos malter, zsákos vakolat

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:42 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum