Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-08-14, 13:31   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-14
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
10min Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Bitumenes hullámpala javítása

Sziasztok!
A tető bitumenes hullámlemezzel van megcsinálva. Ki kellett menni a tetőre javítási munkát végezni, és a hullámlemezen járkáltam ami megtört és berepedezett.
Mivel tudnám a réseket tartósan betölteni, hogy ne folyjon be a víz? Új hullámlemezt nem tudok tenni a helyére, a mostanit kellene valahogy megjavítani.
Mit lehet vele tenni?
10min nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 16:12   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

A hullámlemezekkel csak +5 C° és +25 C° közötti hőmérsékleten lehet dolgozni. Így a sérülést is csak ilyen időben próbáld javítani, mivel magas hőmérsékleten a felhevült lemezeken a festék megsérülhet, a lemez beszakadhat.

A kisebb méretű lyukakat kitöltheted rugalmas bitumenes tömítéssel, de bitumenes tömítő-anyaggal fedett csavart is tekerhetsz a lyukba.

Nagyobb lyukak, vagy szakadások esetén óvatosan húzd ki a szögeket a sérült hullámokból, majd vágj egy teljes hosszúságú, a lyukszélességnél két hullámmal szélesebb lapot. A lyuk mindkét oldalán egy-egy hullámnyi átfedéssel csúsztasd az új lapot a felső sor átfedése alá. Ezután szögeld a helyére. Csak így garantált a megfelelő vízzárás.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
10min (2012-08-14)
Régi 2012-08-14, 16:27   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-14
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
10min Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznos tanácsokat adtál!
Kb 2,5-3cm átmérőjű lyukról van szó. Nincsen teljesen betörve, csak megtört a rálépéstől. Ezt még elegendő tömítőanyaggal benyomni vagy új lemezt kell tenni?
10min nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 21:27   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Van esélyed hogy megcsináld egy lyuktömítéssel, ha alaposan nekikészülsz. Azonban bármilyen nem szakszerű javításnak az lehet a vége, hogy ha nem most, akkor 1-2 év múlva (téli fagyok és a nyári meleg miatti anyagmozgások miatt) újra be fogsz ázni, főleg egy nagy zivatar miatt, mivel elválnak az anyagok egymástól.

Próbálj meg utánajárni, egy kereskedésben (vagy ahol vetted) nincs-e sérült tábla (széle letörve, stb.) amit olcsóbban megkapsz (én annak idején vettem így féláron hullámpala lemezt), neked úgyis csak javításra kell. Igy a saját anyagával tudod kijavítani a hibát és ahogy írtam nem kell a teljes lemezt cserélni, a régi marad fenn, csak ráfekteted a javítócsíkot. Szerintem ez a biztos megoldás hosszú távra.

Sajnos a bitumenes hullámlemez nem tartozik azon tetőfedő anyagok közé amin lehet mozogni. Mindenképpen léceket kell fektetni rá és azon kell mozogni, de nem melegben!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-14, 22:46   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-14
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
10min Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Köszönöm a tanácsokat! Tudsz segíteni abban, hogy hogyan kellene nekikészülnöm a tömítésre?
10min nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-19, 07:49   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-14
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
10min Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Nincs ötleted? .
10min nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-19, 17:35   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Hát SBS elég elfoglalt ember! Én csak annyit fűznek hozzá ha esetleg érdeklődnél egy két tetőfedőnél is van e esetleg visszamaradt anyagjuk vagy építkezéseken körbenéznél meg van a lehetőségek sok változata. vagy átcsesznek vagy nem! Ez frankó! Én mondjuk ragasztóval próbálnám az új darabot a helyére rakni! Nem gagyi ragasztóra gondolok! Két komponensűre mondjuk. Én már használtam más esetekben és hegesztés nélkül a vas a helyén van! Jó mondjuk egy nagyon jó barátom és kollégám adta az ötletet és mutata a technikát de akkor is jó dolognak tartom és szerintem anyagilag nem ráz! De jótanács! Ne sajnáld most a pénzt mert utána majd csak pislogsz amikor a kárt jönnek felmérni a beázások miatt Remélem egy picit segítelek!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 21:03   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Idézet:
10min eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a tanácsokat! Tudsz segíteni abban, hogy hogyan kellene nekikészülnöm a tömítésre?
Sajnálatodra legyen mondva én még sosem csináltam. Apósoméknak van bitumenes hullámpala tetőborítása és Ő sokat tudna erről beszélni, de Ő meg egyáltalán nem internetképes ... De azt elárulom, hogy egyetlen gyári szöget sem vett, és a tömítő alátéteket is autógumi belsőből vágta ki egy sablonnal....

Az biztos hogy láttam már bitumenes javító anyagot, valami ilyesmi kéne neked kis kiszerelésben: Szigetelésinfo.hu - Botament Botazit B 98 L bitumenes kitt a kisebb lyukakhoz.

Ahhá, ez kell neked: Zsindely Ragaszt Tmt - Bitumenes felletek tmtsre, zsindely ragasztsra. Tetn lv hzagokba, vizes felletre is.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-08-25, 09:49   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-14
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
10min Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Rendben, köszönöm a választ! Azért megpróbálom hátha sikerül.
10min nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-02, 12:51   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-02
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
acsi65 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Bitumenes hullámpala javítása

Üdv. mindenkinek. segitségeteket kérem! nekem ez a bitumenes hullámlemez van fent kb. 6 éve, de már tavaly is láttam,hogy kopik. idén szinte teljesen a fele hiányzik a festésnek. ha nem teszek valamit, cserélhetem az egész tetőt. valakinek javaslata? festék réteg nélkül szinte azonnal szét megy.
acsi65 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
bitumenes lemez, bitumenlemez tető javítás, hullámpala, hullámpala javítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum