Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-21, 17:08   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

Köszönöm válaszát kedves Zsuzsanna.
Kicsit már elkanyarodtunk a témától ugyan de meg szeretném kérdezni miért nem jó ha a fafödémre betonozok. A deszkázat vagy osb lemezre mit érdemes tenni ami hang szigetel is.Bár azon én is elgondolkodtam hogy ha lebetonozom ugye fóliát terítenék le meg ha egyes helyeken gipszkartont tennék mondjuk egy kevés gerenda közti szigeteléssel a hangelnyelés miatt akkor kéne párazáró fólia az alá .Vagyis két fólia közt lenne a fafödém hm sehol egy szellőzés.
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-21, 18:00   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

A hangszigetelés egy érdekes kérdés ebben az esetben, és az egy külön szakterület, amiről én csak pletykálok. Elsősorban azt kell tudni, hogy kétféle hanggal szembeni védelem kerülhet szóba. A léghang, és a kopogóhang elleni szigetelés. A léghang az, amikor a felső szinten beszélget két ember, vagy szól a rádió. A kopogóhang az, amikor az emeleten valaki tűsarkú cipőben tipeg, vagy a gyerek játékból fakalapáccsal püföli a padlót (szélsőséges példák). Attól tartok, hogy a második ellen egy réteg beton nem elegendő, általános esetben erre találták ki az úsztatott aljzatot, amit mindenhol alkalmazunk. Az úsztatott aljzatnak a könnyűszerkezetnél is használható változata a száraz aljzat, ami lényegében egy hanggátló szigetelő lemezre ragasztott panel. Ilyenek az Austrotherm szárazpadló, vagy a Rigidur szárazesztrich Egy időben többféle változatról is tudtam, voltak kőzetgyapotos változatok is, de elég ritkán alkalmazott szerkezetek, ezért lehet, hogy soknak a gyártásával leálltak.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-23, 08:26   #13 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

Idézet:
Zsigmond2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm válaszát kedves Zsuzsanna.
Kicsit már elkanyarodtunk a témától ugyan de meg szeretném kérdezni miért nem jó ha a fafödémre betonozok. A deszkázat vagy osb lemezre mit érdemes tenni ami hang szigetel is.Bár azon én is elgondolkodtam hogy ha lebetonozom ugye fóliát terítenék le meg ha egyes helyeken gipszkartont tennék mondjuk egy kevés gerenda közti szigeteléssel a hangelnyelés miatt akkor kéne párazáró fólia az alá .Vagyis két fólia közt lenne a fafödém hm sehol egy szellőzés.
Kedves Zsigmond!
Fafödémre beton azért nem jó, mert a betonban köbméterenként 150 liter víz van, ami a fába át tud menni, és gombásodást válthat ki.A fólia alatt befülled a fa.A fáról azt kell tudni,hogy élő anyag, ami a környzete páratartalmára elég kényesen reagál, felvesz és leadhat vizet, zsudorodik, vagy dagad.A tetőterek hőingadozása miatt is hőhidak alakulhatnak ki, aztán a végén csupa penész lesz minden, ami fából készül.Ennél drámaibban is leírhatom a dolgokat, de nem szándékom sokkolni az olvasókat.A wwwanyagvedelem.hu lapon a Tűzvédelmi centrum anyagairól olvashat elég sokat, egyébként.Üdvözlettel:Zsuzsa
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 19:03   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

Sokat beszélünk a favédőszerek fajtájáról mit válasszunk mire mi való de a helyes használatáról keveset tudni.Elmentem egy fakereskedésbe érdeklődni milyen faanyagvédőszer van náluk és azt a választ kaptam hogy ugyan ők el nem adnak de 6000 forint/m3 ért vállalnak lángmentesítést amit nem is sokallok csak mivel a faanyag már megvan Így nem szeretném utaztatni plusz kötségekért.Ő azt mondta ,hogy nem sokat ér az ha én kenegetem a faanyagot mert ők áztatással akár 45-60 percet is benne haggyák.Megértem a technológia ha megkívánja persze de aki már látott kötegben áztatott fákat az láthatta hogy a kötegben összefogott fa nem minden hol éri a faanyagvédőszer.Láttam építkezésen ahol fa kádban összeszegezve kifóliázva áztatták a fákat egyenként 3-5 percre szerben hagyva vagy árkot ásva és abba fóliát igazítva kezelték az épületfát.A kérdésem az lenne melyik a helyes megoldás égéskésleltetés rovar és gomba ellen ecsetelés, szórás permetezővel vagy áztatás persze az előírt vegyszermennyiség felvitele mellett.
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-05, 21:07   #15 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: égéskésleltetés

Van itt a Fórumon a faanyagvédelemnek egy egész külön szakasz, ahol is oldalakon át ezt a témát fejtegetem, kérem kis időt szánjon rá és olvassa el.

Az égéskésleletetéshez legalább 8-9- szeri permetezés szükséges, ha tisztességesen végzik el.

A Tetol RKB-ról külön írtam már egy fejezetet, nem akarom magam ismételni.

LE VANNAK ÍRVA A VÉDŐSZEREK.Javasolom a kiválasztását.
Gomba rovar elleni megelőző védőszer, de lehet égéskésleltető is.

A fa felhasználása, és a mennyisége függvényében ki lehet választani mit akarnak.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
égéskésleltetés, fafödém, födém, födémcsere, födémkészítés, osb lemez


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:43 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum