Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-10, 11:38   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Sarkallatos pont hogy MILYEN minőségű faanyagból dolgozik majd az ács a tetőszerkezet kivitelezésekor. Amennyiben ránk marad a faanyagok beszerzése az anyagkiirás után, bizony nincs könnyű dolgunk.

Mire kell elsősorban figyelnünk a faanyagok kiválasztásakor, és milyen védelemmel ajánlatos ellátni azokat. Ezekre keressük a választ.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-12, 12:22   #2 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Nem egyszerű a vásárlás, a telepen nézzük meg mennyire ázik a faanyag, laza, vagy tömör a rakat, a laza rakatnál esély van szellőzésre, kiszáradásra.Ha a vizes faanyag érintkezik hosszabb ideig elkékül, penészes lesz. Utána a bogarak könnyebben bele tudnak telepedni. A penészek is többfélék lehetnek , fekete penészek a leggyakoribbak, a fekete az Aspergillus niger, vizes falon is megjelenik.
A gerendákon kéreg és kéregmaradvány ne legyen. A bogarak ez alá tudnak petéket tenni.Rengeteg féle fajta bogár tud megtelepedni a rakodókon, fatelepeken, ezek utána súlyos károkat okozhatnak. A beépített faanyagok legveszélyesebb károsítója a házicincér, ez 5-10 évig is képes rágni a faanyagot.

Bogárra jellemző tünetek:kerek, vagy ovális kirepülési nyílások, hosszanti irányú járatok.
Sajnos a parkettákban is szokott lenni piros csuklyás bogár és szíjácsbogár is.

A bogarak,gombák ellen megelőző védőkezelést szoktunk alkalmazni, ma már nagyon sok védőszer kapható, eltérő árakon. Sok gyártó van a hazai piacon, igen nagy a választék.
Kaphatók fában rögzülő rézvegyületek, lehet bórtartalmú vegyszer, és egyebek.Konkrét kérdésekre szívesen válaszolok.
Megelőzésre a Basilit B Flüssig nevű védőszer jó árfekvésű.
NEM javasolom a tetol FB-t, mert drága és nem jó gyakorlatilag semmire.
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-12-12)
Régi 2011-09-01, 12:16   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-01
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ceruza Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Még márcisban vásároltam deszka anyagot a padlásfödémnek, és stafnit és tetőlécet a gipszkartonozáshoz. Az anyagot favédelemmel ellátva kértem. A árút száraz pincében tároltam, minden egyes sor közé léceket tettem, hogy tudjon a faanyag szellőzni.
Most szeretném az anyagot felhasználni. Minden megpenészedett! Fekete koromszerű bevonat jelent meg az anyagon. Kérdésem az, hogy ezzel az anyaggal lehet-e kezdeni valamit, vagy mindenképpen el kell dobni?
A tetőléceket meggyalultam (3 -3 mm mélységben), de a fekete elszineződést "nyomtalanul" nem sikerült eltávolítani. Szabad ezt így felhasználni?
A deszkaanyagot is gyaluljam meg, jó lesz az úgy?
ceruza nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-01, 22:19   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Sajnos a két dolog közül az egyik nem teljesült:
- vagy a pince volt nedves (én ezt gyanítom)
- vagy a kezelőanyag nedvessége miatt volt a penészedés.

Ceruza ezt olvasd át: http://www.ezermester.hu/forum/viewt...=1&t=447#p2549

Zsuzsa mit javasolnál?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-02, 09:01   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-01
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ceruza Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Az én meglátásom szerint a pince száraz.
Az ezermester-es linket köszönöm. Nálam azért kicsit más a történet.
Az, hogy kicsit "csúnya" a faanyag, az nem látszik, hiszen be lesz építve, el lesz takarva, ezért nem zavar. Festeni nem is szándékozom. Az említett cikkben ha a kerítés szétrohad, azt könnyű kicserélni. Nyilvánvaló az is, hogy asztalosmunkát nem szabad penészes fából készíteni.
A deszka nálam tetőtér födém, illetve padlás aljzat lenne. Elvileg vízet nem fog kapni, kivéve persze, ha beázik a tető... A tetőléc meg gipszkarton alá menne. Vannak 5x5 ös (illetve már csak 4,5 x 4,5-ös ) stafni anyagaim is, amiknek a felületén látok vöröses , kékes elszineződést is. A gyalult felületen még szép is. Nem túl erősek ezek a színek, csak foltok. Tudom, ezek is gombák miatt vannak, és veszélyesek.
De mivel belső térben lesz beépítve, ha újra előjönne a penész az nem lenne túl egészséges. Nagyon sajnálnám, ha ki kellene dobnom a faanyagot, mert nem volt olcsó. De ha meg 1-2 év múlva leszakad a gipszkarton, vagy megbetegszünk a penésztől, az még rosszabb lenne. Ezért lenne jó, ha egy szakértő tudna mondani valamit az ügyben.

Utoljára módosítva: ceruza által : 2011-09-02 09:06
ceruza nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-05, 08:34   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Én visszamennék a tüzéptelepre, nekik is van szakértőjük, aki kiszáll és megnézi a faanyagot, ha védőkezeltként adták el, akkor fekete penész sem telepedhetne rá.

Rézgálic 10 %-os vizes oldata alaklmas a penész megszüntetésére, alapos drótkefézés után, egyébként meg cserélje ki a tüzép.Ez még bőven belefér a reklamációs időbe.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-09-05)
Régi 2011-09-06, 08:59   #7 (permalink)
pet
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-06
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Sziasztok,
Szlovákiából vettem faanyagot fafödémhez és tetőhöz. Szállítás előtt még fütyültek rajta a rigók...
Korábban úgy gondolkoztam, hogy nem kezelem le semmivel, hiszen azt mondták, hogy egy kezelés kb. 4 évig tart csak, max. addig leszek kisegítve, meg fölösleges, stb.

Azóta találtam meg ezt a fórumot, most már csak remélem, hogy nem lesz baj a "friss" fával, mert sem idő a szárításra, sem másikat nem fogok tudni venni.
Zsuzsa, illetve más szakértők, a véleményetek szeretném kérni:
Mivel kezelnétek a födémet? Rövidesen alulról gipszkarton lesz rajta, felülről gyapot, plusz deszka (persze fóliákkal), szóval be lesz csomagolva és emiatt nem érek rá később kezelgetni és nem is szeretnék sem mennyezetet bontani, sem gyapotot tekergetni... Rövidesen szeretnénk beköltözni, tehát semmiképpen olyan vegyszer nem jöhet szóba, ami káros.
Hogy csak megelőzésre van-e szükség, vagy esetleg már most is lehetnek bogarak a fában, azt nem tudom, ehhez nem értek.
Bochemit-et hallottam valahol, de nem értek hozzá. Mit javasoltok? Ár-érték arányban mi a legjobb?
Üdv.,
Péter
pet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-07, 12:02   #8 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Én az Impralit CCO-t ismerem és javasolom.
Ez berögzül a fába 6 hét alatt és nem mosodik ki, ha víz éri , egy életre véd gomba rovar ellen, ÜLLő, Pesti út 198 alatt kapható.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
pet (2011-09-08)
Régi 2011-09-08, 10:39   #9 (permalink)
pet
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-06
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Idézet:
Zsuzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én az Impralit CCO-t ismerem és javasolom.
Ez berögzül a fába 6 hét alatt és nem mosodik ki, ha víz éri , egy életre véd gomba rovar ellen, ÜLLő, Pesti út 198 alatt kapható.
Nem értek a témához, ezért is kérek segítséget, de ha jól látom itt:
Faanyagvédelem: KIZÁRÓLAG MEGELŐZÉSRE ALKALMAS FAANYAGVÉDŐ SZEREK - hogy ne is legyen fertőzőtt a fa*:*Tűzvédelem! Tűzvédelmi Centrum.Tűzvédelem.

akkor a javasolt szer kizárólag megelőzésre alkalmas. Nem tudom, hogy az anyagom nem bogaras-e már most is.
pet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-08, 11:49   #10 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Faanyagok megfelelő és helyes kiválasztása a tetőszerkezethez.

Pet így én sem tudom fertőzött a faanyag vagy sem, de tételezzük fel, hogy nem adnak el fertőzött fát.Ha mégis akkor könnyen észreveszi, ha
1.furatliszt hullik a fából kis sárga faforgácsnál finomabb anyag
2.kerek, vagy ovális kirepülési nyilásokat lát
3.kérget le kell szedni, mert alatta sok bogár lehet
4.bogarak járatai:kanyargós fél cm, vagy kisebb járatok a fában
5.rágási hangokat hall afarakás mellett
6.bogarak repkednek, kicsi fekete hengeres 1 mm nagyságú, vagy cincérszerű bogarak, sajnos sok a fadarázs mostanában, az anyagvédelem .hu lapon láthatja a bogarakat és a rágási képüket.
Ha fertőzött fát vett, ez reklamációs tétel és kicserélik.
Legyünk optimisták és bízzunk a szerncsében is, hogy elegendő a megelőzés jelen esetben.Akinek írtam, hogy más a megelőzés, mint a megszüntetés, ott konkrét bogárfertőzés már felmerült.
Minden jót kívánok, sok sikert.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
pet (2011-09-09)
Válaszol

Címkék
faanyag, faanyag védelem, favédelem, gerenda, penész, penészes fa, tetőléc, védőszer

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:44 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum