Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Tetőszerkezet (http://epitkezes.forum.hu/tetoszerkezet/)
-   -   Palatető felújítás zsindely fedéssel (http://epitkezes.forum.hu/tetoszerkezet/326-palateto-felujitas-zsindely-fedessel.html)

sbs 2010-11-20 08:04

Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
A minap bedobtak hozzám egy szórólapot, amit érdeklődéssel olvastam: Palatető felújítás zsindely fedéssel. Mivel a megoldás tetszik nekem, meg is oszom veletek.

Több megoldást is kínálnak:

1. felújítás bontással, azaz komplett leszedik az elöregedd palát és a tetőhélyazatot, majd OSB fedés után új zsindelyt kap a tető
- ebben nincs semmi érdekes

2. Pala tisztítás és festés speciális festékkel
- ez megnöveli a pala élettartamát, ez is rendben van

3.palatető bontás nélküli szigetelése bitumenes lemezzel és hódfarkú cserépmintázatú zsindellyel.
- na erről szeretnék beszélni

A mellélelt képek nagyon impozánsak és szépek. Pusztán az a kérdés merült fel bennem, mennyire birja a tető héjazat a rajta lévő pala mellett a komplett zsindely borítást még pluszban rajta???

Zsuzsa 2010-12-11 10:10

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
A zsindelynél elég komoly előírások vannak
zsindely alatti szigetelés-és a szellőzés összhangja
OSB lapvastagság, páraáteresztés, stb.
Az elöregedett pala többsége azbeszttartalmú, ez a mai tudásunk szerint veszélyes hulladék.A pala kétféleképpen van felhelyezve, vagy cseréptartó lécre, vagy borítódeszkára.Amikor nagyon átázik a pala az alatta lévő borítódeszka is korhadt, ha lécek vannak ezek elhajlott, sokszor törött, kiszálkásodott lécek.
A zsindelyre érkező, hó, szél, stb.kitettség áttevődik ezekre az elhasználódott elemekre, egyrészt, másrész hőtechnikai szempontból át kéne gondolni, hogy ez a megoldás jó-e, harmadrészt a zsindely-pala ragaszthatósága milyen hosszútávon?
Egyébként az ötlet jó, de a korhadt, elhasználódott részek majd lefelé szakadnak, ezt szem előtt kell tartani.

istvan62 2010-12-11 10:40

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
Nekem is a veszélyes hulladék vonatkozás szokott eszembe jutni. A bontott palát, mint azbesztes hulladékot csak erre szakosodott vállalkozó semmisítheti meg. Erre öt éve a legjobb ár, amit hallottam nettó 75 Ft/kg, telephelyi átvétellel, plusz a speciális szállítási előírások kielégítése. A ráragasztott zsindellyel ezt a súlyt megduplázzuk, és a bontásnál nem sok esélyt látok a "szétválogatásra", a környezetvédelmi előírások pedig általában csak szigorodni szoktak.

Gábor 2010-12-13 07:47

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
Hú ez nagyon durva szerintem. Véleményem szerint nem kéne, hogy a palát és a zsindelyt keverjük! Valljuk be az őszintét, mind a kettő veszélyes hulladék, ráadásul az azbeszt még káros is. Nem, hogy lefele szednénk, még el is takarjuk!

zsindelyes 2011-03-01 19:42

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
Idézet:

Gábor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 2640)
Hú ez nagyon durva szerintem. Véleményem szerint nem kéne, hogy a palát és a zsindelyt keverjük! Valljuk be az őszintét, mind a kettő veszélyes hulladék, ráadásul az azbeszt még káros is. Nem, hogy lefele szednénk, még el is takarjuk!

Tisztelettel megjegyezném hogy a zsindely NEM veszélyes hulladék!!!
Egyébként meg nincs mindenkinek 1 millió forintja hogy a palától megszabaduljon !!

sbs 2011-03-01 20:04

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
A zsindely természetes anyag. Kőolajszármazék és kőzuzalék keveréke ha le akarnám egyszerűsíteni az összetételét.
Zsindelyesnek igaza van, gondolni kell a kispénzűekre is, de változatlanul fenntartom a kételyem, hogy komolyan meg kell erősíteni a tetőszerkezetet egy ilyen plusz terhelés esetén. Most elő kénne vennem amúgy némi szakmai anyagot, hogy m2 súlyban hogyan viszonyulnak a tetőfedőanyagok. Az biztosra veszem, hogy a betoncserép a legnehezebb, aztán az agyagcserép, és után a zsindely. De a zsindely is nehéz tud ám lenni .....

istvan62 2011-03-01 20:16

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
De ha ráragasztjuk a palára akkor a környezetünkben ott marad az azbeszt, kitoljuk a probléma megoldását, és a végén vállalod a "szétválogatást" is?
A terhelést pedig nem onnan kell megközelíteni, hogy az egyes fedések egymáshoz viszonyított súlya. Mindenkor tudtak az emberek spórolni. Ha pala alá csinálták a tetőt, akkor ritkábban, vékonyabb szaruzatot építettek, és erre kerül a többlet súly.

zsindelyes 2011-03-01 21:10

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3739)
A zsindely természetes anyag. Kőolajszármazék és kőzuzalék keveréke ha le akarnám egyszerűsíteni az összetételét.
Zsindelyesnek igaza van, gondolni kell a kispénzűekre is, de változatlanul fenntartom a kételyem, hogy komolyan meg kell erősíteni a tetőszerkezetet egy ilyen plusz terhelés esetén. Most elő kénne vennem amúgy némi szakmai anyagot, hogy m2 súlyban hogyan viszonyulnak a tetőfedőanyagok. Az biztosra veszem, hogy a betoncserép a legnehezebb, aztán az agyagcserép, és után a zsindely. De a zsindely is nehéz tud ám lenni .....

A zsindely súlya 2Kg/Nm! Persze ez nem azt jelenti hogy a szerkezetnek ki is kell bírni azt a többlet súlyt amit pl(hó) okoz.
De annyit hozzáfűznék hogy 2005 óta foglalkozunk tekercses zsindely felrakásával és eddig még nem volt panasz a tető szerkezetekre .

pimpi31 2011-05-25 21:04

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
Mi a szakmában ugy hivjuk hogy guritos zsindely,láttam már tetöről hogy lefujta a szél,mert nem rendesen volt lemosva a pala.És nem ragadt oda rendesen a szigetelö lemez.

sbs 2011-05-25 23:10

re: Palatető felújítás zsindely fedéssel
 
De ez nem a technológia hibája hanem a kivitelező hanyagsága. Ez nem mindegy.... Szóval ez a gurítós zsindely tekercsben van és az egyik fele festett mintás ha jól értem.


A pontos idő 04:22 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum