Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2020-07-25, 14:46   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-07-25
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
chuck11 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Tetőszerkezet kérdés

Üdvözletem mindenkinek!

Tetőszerkezettel kapcsolatban szeretném a segìtségeteket kérni. Adva van egy nyeregtető, rajta pala. A tetőtérben lamberia, 190 centi magasan. Ezt lebontottam es jo lenne feljebb tenni, legalabb 230-ra. A lamberia a szarufak közötti vìzszintes gerendakhoz volt szegelve. A kérdés: at lehetne tenni magasabbra azeket a keresztgerendakat vagy felejtsem el? Csatolok 2 fenykepet, hogy lehessen latni mirol van szó. A szarufakhoz csak szegelve vannak, nem tűnik túl komolynak.

Előre is köszönöm.

[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
Csatolt képek
Fájl típus: jpg 20200725_120700.jpg (157 Byte, 14 letöltés)
Fájl típus: jpg 20200725_120730.jpg (157 Byte, 13 letöltés)

Utoljára módosítva: chuck11 által : 2020-07-25 15:16
chuck11 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-25, 17:14   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőszerkezet kérdés

Ha jól sejtem a tetőtér valamilyen szintű beépítésére, hasznosítására készülsz. A képeket látva javaslom, hogy egy hozzáértő emberrel egyeztesd a helyszínen a munka tartószerkezet, hőszigetelési, és páratechnikai vonzatait, durva csapdákra lehet számítani.

A vízszintes "gerendák" feljebb helyezését egyébként ennyi infó alapján nem lehet megítélni. Önmagában a feljebb rakásuk tartószerkezeti kérdés lenne, ahol fontosak a méretek, de a képek alapján nekem inkább deszkának tűnnek, aminek általában nem jellemző a szerkezeti szerep, de nem zárhatom ki, hogy egy teljesen szabálytalan kivitelezés mellet mégis van jelentőségük.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-25, 21:00   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-07-25
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
chuck11 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőszerkezet kérdés

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha jól sejtem a tetőtér valamilyen szintű beépítésére, hasznosítására készülsz. A képeket látva javaslom, hogy egy hozzáértő emberrel egyeztesd a helyszínen a munka tartószerkezet, hőszigetelési, és páratechnikai vonzatait, durva csapdákra lehet számítani.

A vízszintes "gerendák" feljebb helyezését egyébként ennyi infó alapján nem lehet megítélni. Önmagában a feljebb rakásuk tartószerkezeti kérdés lenne, ahol fontosak a méretek, de a képek alapján nekem inkább deszkának tűnnek, aminek általában nem jellemző a szerkezeti szerep, de nem zárhatom ki, hogy egy teljesen szabálytalan kivitelezés mellet mégis van jelentőségük.
Köszönöm a tanácsot. Igen, szigetelésre és beépítésre fog sor kerülni. Sajnos szakembert nagyon nehéz találni, aki egy felmérésre eljönne, illetve egy ilyen kis pár napig tartó munkát elvállalna.
chuck11 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-26, 08:09   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőszerkezet kérdés

Mérnök szintű tanácsadásra gondoltam. A tető szerkezeti kérdéseit egy ács még átláthatja, de a pártalecsapódással már nem nagyon tud mit kezdeni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:02 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum