Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Tetőszerkezet (http://epitkezes.forum.hu/tetoszerkezet/)
-   -   Tetőtér beépítés megemelt fallal (http://epitkezes.forum.hu/tetoszerkezet/2114-tetoter-beepites-megemelt-fallal.html)

autos999 2019-09-22 11:46

Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Csatolások: 2
Üdvözletem Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy a házunkon lévő tetőszerkezetet ha lecserélnénk, akkor hogy lehetne megoldani az új betonkoszorút?

Az ilyen lenne képen lehetne látni, hogy a tetőtéri szoba fala nem a külső fal szintjénél kezd, hanem sokkal bentebb és volt egy terasz a szoba előtt. A tetőszerkezet közepén volt hosszában szoba-előtér-szoba kialakítás kb 4m szélességben a ház teljes hosszában.

Az új terv szerint a terasz megszünne és a szoba fala kimenne a külső falig teljesen. Meg kellene emelni a falat az ábra szerint. De a nagy kérdés, hogy a betonkoszorút hogy lehetne megoldani vagy valami hasonlót az új tető megtartásához? (Gondolom függőlegesen nem mehet a betonkoszorú.) Két szoba helyett 3,5 szoba kialakítása a cél. Bővült a kiscsaládunk.

A tűzfalat csak azért nem akartam megbontani, mert kb4 éve lett beszigetelve és színezve a ház. De ha úgy olcsóbb és könnyebben megoldható, ám legyen.
Remélem érthető a problémám.

Tisztelettel:
Záborszki Lóránt

istvan62 2019-09-22 13:13

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Sajnos a leírt adatok egy tervező számára csak annyi információt adnak, mintha most azt válaszolnám, hogy a koszorút úgy lehet megoldani, hogy zsaluzod, teszel bele vasszerelést, és bebetonozod.

Családi ház esetében ez a munka "egyszerű bejelentésre" kötelezett, minden szempontból meg kell tervezni. Javaslom fordulj tervezőhöz.

autos999 2019-09-22 13:17

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Ok, köszi a gyors választ.

autos999 2019-11-11 10:33

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Csatolások: 1
Szia!

Megpróbálnám mégegyszer!
A felső lenne a jelenlegi tető keresztmetszet.
A sátortető két széle betonkoszorúhoz van lefogatva.
Az lenne a kérdésem, hogy ha az egyik oldalt megemelném a tetőszerkezetet az alsó kép szerint, megoldható lenne új betonkoszorú nélkül? Kb 2,2m-t kellene emelni az egyik oldalon. (Új szobát szeretnénk kialakítani.) Betoncserép menne vissza. 4db szelemen láb van jelenleg. Esetleg több szelemen láb alkalmazásával megoldható az átlalkítás?

Ha új szobát akalítunk ki, ahhoz kell valami külön engedély? (lakhatási .....)

Lóránt

autos999 2019-11-11 10:44

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Csatolások: 1
Remélem sikerül csatolni a képet.

istvan62 2019-11-11 11:29

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Az sem kizárt, hogy az egész csak faszerkezetből megépülhessen, bár nem pont ezzel a vázzal, de ezt a formát eredményezve. Ha a megemelés falazva készül, akkor viszont én nem hagynám le a koszorút. (Nem értem, hogy miért pont a koszorú problémás)
Ez a munka bővítésnek minősül, ami családi ház esetében "egyszerű bejelentésre" kötelezett. Ez mindenképpen terveztetést jelent, de ettől függetlenül a szerkezet miatt is meg kell terveztetni.

autos999 2019-11-11 12:25

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
A falusi csok-ból szeretnénk megcsináltatni a tető átalakítást. (Az sem lenne baj, ha maradna egy kicsi az 5Mft-ból. Lenne még hová költeni.)
Nem tudom azt sem, hogy mennyibe lerülne a koszorú elkészítése. Időben szerintem plusz 3hét.

autos999 2019-11-11 13:08

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Esetleg kérhetek rajzot az említett példáról?

istvan62 2019-11-11 15:00

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Nem véletlenül írtam azt, hogy meg kellene tervezni. Ismerni kellene a ház összes adottságát, és az igényeket, és az alapján lehet kitalálni a megoldást.
Egyébként nem csak a koszorúnak lesz költsége, hanem a falnak, merevítő pilléreknek, ácsszerkezetnek, és minden egyébnek. Az egészet egyben kellene úgy kitalálni, és megvalósítani, hogy magától ne jöjjön le.

autos999 2019-11-11 19:27

re: Tetőtér beépítés megemelt fallal
 
Ok, rendben! Köszi! 2 hét múlva jön a tervező. Csak meg akartam tudni, hogy megoldható-e, vagy csak a komplett koszorú a járható út.
További jó munkát!
Üdv:
Lóránt


A pontos idő 04:35 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum