Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-04, 23:12   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Tetőzsindely

Mindkét házunkhoz tetőzsindelyt választottunk. Ennek alapvetően az volt az oka, hogy jobban tettszett a cserépnél. Ráadásul az első házhoz kék tetőt szeretett volna a feleségem, az meg ugye szóba sem jöhetett a cserépnél. Látott már valaki kék cserepet 15 évvel ezelőtt ???
Ha bármi kérdésetek van a zsindelyezéssel kapcsolatban kérdezzetek nyugodtan.
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-13, 08:57   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-12
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
hőszigetelés Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

egy n betű lemaradt a topic címéből
hőszigetelés nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-05-25)
Régi 2010-08-10, 21:53   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

zsindely, ne érts félre kedves sbs de nekem nem szinpatikus, menyire tartós a zsindely? a szomszédságban látok zsindelyes tetőt, nagyon nagyon mutatós szép ez tény
de a zsindely is ilyen kátrányszerű anyagból áll ha jól sejtem
noh és jön 1 saját eset a teraszon a kis előtetőt kátrányos hullámpalával készítettük el kb 10 és alatt a nap lyukasra szívta!
egy zsindely esetében menyi az életartam?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 22:51   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Az élettartalmat én sem tudom és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Magunknak is zsindelyt akarok, mivel biztos anyagnak tartom, ráadás sztem kopogásmentes. Mostanság nagyon elterjedt a lindab, de nekem nem tetszenek ezek a mű tetők... Mindig templomtetőkre emlékeztet.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-11, 06:57   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Az átlagos minőségű zsindelyek élettartama 20 év körül mozog ha jól emlékszem. De itt is választható akár 50 év élettartamú is, ami minőségtől és ártól függ.

Ez nem azt jelenti hogy ez után garantáltan tönkremegy, á dehogy. Ez a garancia időtartama szokott lenni az anyagra.

A zsindelynél is ami komoly kárt tud okozni a szélsőséges időjárás és a vihar, ami az első évben izgalmas.

A zsindely úgy működik hogy az első nyáron "összeér" azaz az egész tető teljesen vizzáró lesz azáltal , hogy a lemezek összetapadnak egymáshoz.

Mivel a felületüket nagyszirárdságú szemcsék boritják (olyan ez mint a nagyon apró murva) ez adja a fizikai védelmet.

Mindkét házunk zsindelytetős, az első 11 éve épült és mindennap látom, nyoma sincs semmi hibának.

(mindezt egy Poznan-i hotelból mondom nektek...)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-11, 08:25   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...saját eset a teraszon a kis előtetőt kátrányos hullámpalával készítettük el kb 10 és alatt a nap lyukasra szívta!
...
Alapvetően én sem vagyok bitumenes zsindely párti, de azért tegyünk különbséget a zsindely, és a bitumenes hullámlemez között. Szerintem az utóbbi egy nagyon félresikerült ötlet. Egy lágy, sőt hőre lágyuló anyagnak kell a felületfolytonos alátámasztás. Én is sokfelé látom ezt a hullámlemezt, és tényleg a tíz év körüliek már a lécezés között is behajlanak, rettenetesek.
Ha már valaki bitumenes zsindelyt választ, azt ne az ára miatt tegye, vegyen meg egy normális minőséget,ami tartós.
A témához egy érdekes újdonság: a cserepesek mellett a zsindelyesek is piacra dobták az energia termelő tetőfedést: Tegola Ungarese :: Termékek :: Energiatermelő zsindelyek
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-11, 08:53   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Tetőben nem akarok spórolni, csak azt nézem, hogy milyen lesz a vége. egyszerűen tetszik a zsindely tető...Ez az energiatermelő zsindelynem is hülyeség...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-11, 21:08   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

sbs ha Lengyelországban nyaralsz, akkor pihenj
és amint hazaértél, ha már így beválaltad, akkor vagy 1 linket, ahol levan írva, vagy valami infót, hogyan kell elképzelni a zsindejes tetőfedést, és mi a különbség, ár, tartóság, melyik mellett érdemes dönteni tartoság , masszivitás és biztonság terén..
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 19:57   #9 (permalink)
Új tag
 
SHINGLAS avatarja
 
Csatlakozott: 10-11-14
Hely: Országos
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
SHINGLAS Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Szép napot !

Szeretnék hozzászólni a témához, mert itt félreértések vannak:

Kedves sbs! Ne keverjétek össze a garanciát és a termék élettartamát mert az nem ugyan az !

50 év garancia nincs a zsindelyre, nem más mint marketing. A jelenlegi EU jogszabályok értelmében a zsindelyre kötelező min. 5 év gari (teljes)

ezen felül lehet adni korlátozott garanciát (10-től ...(!)

A teljes körű maximálisan adható garancia mértéke is jogszabályba van meghatározva a zsindelyekre (... most ezt nem írom le)

by
SHINGLAS nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-14, 23:03   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Tetőzsindely

Üdvözöllek Shinglas a fórumon! Ahogy látom zsindely kereskedelemmel foglalkoztok, úgyhogy biztosra veszem, hogy jobban értesz a témához mint én, aki pusztán felhasználója ennek a tetőfedő anyagnak.

Valamikor én A NINIVE-nél vásároltam és bizony komoly évszámokra emlékszem garancia tekintetében egyes típusoknál. De most rögtön után ajártam és látam most is vannak 50 év garanciás termékek:

"Landmark Atlantic Blue- kék - 87654-03
Kiváló minőségű rétegelt, 3 dimenziós hatású amerikai zsindely.50 év Garancia."


De vajon miról is szól a garancia egy zsindely esetében? Nem megy szét idő előtt az anyag? Ez mondjuk érdekelne, mivel örülnék ha nem kéne 20 év múlva újrafednem a tetőt, hozzáteszem, hogy az általam használt zsindely az alsó-közép árkategóriában volt.....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
tetőzsindely, zsindely

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:36 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum