Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-26, 14:37   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-25
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hegeda Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Üdv!
Ha igy jobban érthetö akkor egyoldalra csapott. Nem kapcsolodik a mellette lévö házhoz és a közepén nem tudom alátámasztani és könnyü lemezzel szeretném lefedni.
hegeda nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-26, 15:05   #12 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

A fólia szerintem is ott lehet, az Impralit 1 liter 2600, kb.10 liter 26 000 FT, kb.
Az ajtókra való cuccot nem tudom.Max 40 000-ből ki kell, hogy jöjjön.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-04-27, 14:33   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-04-27
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sándor60 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Kedves Zsuzsa!

Én is kérdeznék.
Régebbi téglaépületet alakítok át kocsibeállónak.
Az épület 3 oldalról B30-as téglafallal van körülvéve.
Tetőszerkezete fa szelemenes, ca. 60nm, bátaszéki cseréppel fedve, északi fekvésű.
A bejárati nyílás 6,5m, ezt szeretném áthidalni egy gerendával úgy, hogy a két végéről alátámasztom, illetve a falakra is ráültetem.
Milyen keresztmetszetű gerendára van szükségem?

Segítségét köszönöm

üdv
sándor60
Sándor60 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-04-27, 19:14   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Kedves Sándor!

Erre a kérdésre inkább én válaszolnék (részben)
Nem teljesen értem a kérdés minden részletét, de úgy érzem, egy 6,5 méter széles nyílást kellene közbenső alátámasztás nélkül fagerendával áthidalni. (Az a része nem tiszta, hogy " illetve a falakra is ráültetem.") A lényeg, hogy faszerkezet esetén a 6,5 méter már az extrém méretek kategóriája. A faszerkezeteket általában úgy szoktuk tervezni, hogy minden elem max 4,0 méterenként meg legyen támasztva. Ennek nem csak a teherbírás szempontjából van jelentősége, hanem a faanyag tulajdonságai miatt is. A faanyag a beépítés után is képes változni, vetemedik, reped ...
Előfordul, hogy valami rákényszerít ilyen szélsőséges kialakításra, de ekkora nyílásnál már legalább 20*20 cm gerenda keresztmetszettel kell számolni, a pontos kialakítás függvényében ennél nagyobb is előfordulhat. A hosszútávú tartósság, repedésmentesség, és alaktartás érdekében lehet választani modernebb változatot is: ilyen a KVH gerenda, ami több réteg gyalult fenyőből van összeragasztva. Ennek megfelelően az ára is sokkal vaskosabb.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-19, 16:40   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-06-17
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
dzsonmclean Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Kedves Istvan62 !

Egy régi műhely épületet tetejét szeretném lecserélni/átalakítani.(eddig öntött beton volt rajta)
Mellékelek egy képet,amelyen talán értelmezhető az elképzelésem.A három kersztgerenda közül kettő a meglevő télafalon ülne (beton koszorún),a harmadik 4 lábon támaszkodna.(80 cm beton alap lett öntve)
A kérdésem: a gerenda méretezések megfelelőek ?
Illetve a középső keresztgerenda (10*15) igényel-e középen alátámasztást ?http://kepfeltoltes.hu/view/160619/t...toltes.hu_.jpg
dzsonmclean nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-19, 18:36   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Alapvetően faszerkezeteknél lehetőség szerint kerüljük a 4,0 méternél nagyobb támaszközöket, és itt pont a középfőtartó lenne ilyen. Teherbírás szempontjából a lehajlással probléma lehet, ezért vagy legalább egy oszlopot be kellene építeni alá, vagy a két végénél egy - egy alákönyökléssel csökkenteni a fesztávot.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 20:42   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Cserdi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Jó estét!
A segítségüket szeretném kérni. Szeretnék építeni egy teraszt. 3,2m*5m lenne. A 4 szélén 30*24es kocka zsalukövet betonoznék ki. A tetején 10mm vastag polikarbonátot, 10db 3.5m hosszú 7,5cm*15cm gerendára rögzíteném. Ahhoz kellene segítség, hogy mekkora gerenda kell az 5m hosszú távolságra, hogy elbírja a tetőszerkezetet és télen a havat? Nem szeretném sehol máshol alátámasztani és alákönyökölni. Úgy szeretném, hogy a 4 oszlop legyen csak. Segítségüket előre is köszönöm.
Cserdi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-09, 06:58   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Ismét azt tudom válaszolni, amit az előző bejegyzésben. Hagyományos faszerkezeteknél kerüljük a 4,0 méternél nagyobb fesztávokat. Ha mindenképpen az kell, akkor megoldható, de ahhoz vagy különleges, nagy keresztmetszet kell (pl 15/25 cm) esetleg kettőzött összeállításban, speciális összefogással, vagy ragasztott (KVH) gerenda.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-03-09, 21:15   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Cserdi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Köszönöm szépen a válaszát. Igen az előttem levő választ olvastam, de azért kérdeztem, mert nem szeretném egyáltalán alátámasztani. Akkor ha a 15*25-ös elbírja, azzal fogom készíteni.
Cserdi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-06-01, 04:17   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-06-01
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zoo84 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Gerenda méretezése

Üdvözlet!

Szeretnék egy 4X5 méteres félnyeregtetős melléképületet építeni.A rövidebbik oldallal párhuzamosan raknám fel a gerendákat, azaz az ,,athidalandó" fesztáv 4 méter lenne. Fentebb olvasható, hogy min. 10X10, vagy 10X15 gerenda lenne a jó. De nekem rendelkezésemre áll sok-sok 8X8-as gerenda. Ebből kéne valamit kihozni.
A kérdésem az az lenne, hogy ha 2 db 8X8 gerendát összecsavarozok, akkor számolhatok-e úgy vele, mint 8X16? A gerendázatra egyébként lindablemez kerülne.

Köszönöm!
Zoo84 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fa gerenda, gerenda, tetőgerenda, tetőszerkezet

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum