Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Tetőfedő anyagok (http://epitkezes.forum.hu/tetofedo-anyagok/)
-   -   Beton vagy kerámia tetőcserép (http://epitkezes.forum.hu/tetofedo-anyagok/876-beton-vagy-keramia-tetocserep.html)

Johnnie 2012-08-01 07:54

Beton vagy kerámia tetőcserép
 
Két oldalt ajánlanék mindenki figyelmébe tetőfedő anyag témában.
Az egyik a tondach webáruház, ahol nem csak tetőcserepet, hanem mindenféle kiegészítőt is meg lehet találni, a tetőcserepek műszaki adataival együtt.

A másik a betoncserepek kedvelőinek a mediterrán tetőcserép bolt, ahol a mediterrán márkának a cserepei találhatók meg.
Mindkét oldalon össze vannak szedve az aktuális gyári akciók és műszaki információk.

sbs 2012-08-01 18:58

re: Beton vagy kerámia tetőcserép
 
A két oldal rendben, de ebből nem derül ki a címben feltett kérdésre a válasz...

Amúgy hasonló a kérdés mint a "Porotherm vagy Ytong téglát válasszak?" ahol szintén nem elsősorban a márkanév fontos mint gyártó, hanem a mögötte lévő falazási technológia. Sosem teszi fel senki a kérdést így: Égetett téglát, vagy gázbetont válasszak a falazáshoz?

Visszatérve az alapkérdésre, ez is inkább hagyomány, illetve a tervező elfogultsága, összeszőve az építtető kívánságával. Bár a harmadik tényezőt mondanám a leggyengébb láncszemnek, mivel egy-egy adott tetőszerkezetnél egy tervező megindokolhatja valamely típust, igy segítve vagy változtatva meg az építtető kívánsága.

Ilyen döntö tényező például
Persze van hogy egy forma fogja meg az embert, amelyet csak egy gyártó készít, ez esetben erre kell tervezni a tetőt.

Johnnie 2013-05-03 09:21

re: Beton vagy kerámia tetőcserép
 
"Kissé" megkésve reflektálnék SBS által felvetettekre, amikkel egyébként teljesen egyetértek. Viszont megint itt a tetőfedések szezonja, különös tekintettel a nagy viharokra, mint a tegnapi is, erről eszembe jutott a tetőfedés megint.

A kerámia vagy betoncserép vásárlás valóban eléggé szubjektív kérdés. A leggyakoribb, hogy valaki meglát egy tetőt, ami tetszik neki (akár az utcán járkálva), majd elkezd keresni ilyen cserepet, vagy elmondja a tervezőnek, kivitelezőnek, esetleg lefotózza és mutogatja a képeket, hogy márpedig neki ilyen kell. Olcsón. A kivitelező/tervező fejeket vakar (esetleg egymásét! :-), majd jobb esetben felveszi a kapcsolatot egy építőanyag teleppel, mint a ez is, és a szakértő kollégák korrekt anyagszámítása alapján ajánlatot ad, vagy rosszabb esetben jól megindokolja, hogy az miért nem lesz jó a megrendelő házára. (Kivitelezőknél előfordul, hogy valamelyik anyagot jobban preferálják, mert azzal jobban szeretnek dolgozni, akkor is, ha a megrendelő igényei alapján nem az a legjobb választás, így lebeszélik róla...)

Én (mivel nem vagyok sem tervező, sem pedig kivitelező) a saját házam építésénél személy szerint azt tudtam, hogy a Bramac betoncserép bejön nekem, mert megtetszett más házán. Ezért ezt kerestük, erre kértünk ajánlatot a feleségemmel. Ezek után eldöntöttem, hogy kitől veszem meg, kiszállították, felrakták, boldog vagyok vele (a feleségemmel is :-) azóta is.

Ennyit az agyag vagy betoncserép kérdésről. :-)


A pontos idő 04:46 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum