Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-12, 18:42   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás Árajánlat kérés, alkudozás

Érdekelne a véleményetek, hogy ki hogyan, milyen módon küld, ad árajánlatot ügyfeleinek. (részletes, egy összegű, kedvezményekkel megtűzdelt, írott, vagy telefon bemondott, stb)

Ki hogyan küzd a "mennyit enged a feléből" típusú alkudozókkal ?

Köszi a válaszokat.

Zoli
__________________
Mert mindenkinek kell egy otthon! Csigaterv
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-12, 20:12   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Erről is könyveket lehetne írni, és biztos, hogy sokat megírtak már. Egy biztos, a következőnek nem én leszek a szerzője.
Én a személyes kontaktust, és a bizalom elnyerését tartom fontosnak. Utána minden ügyfélnél más a nyerő, de hogy pontosan melyiknél mi, azt nehéz bemérni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-06-12, 21:41   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Egyiknek kinyalom a ...gét és még az is kevés a másikat elküldöm a 3,14csába és visszajön megcsináltatja a másik házát is. Hát légy pszichológus, de szerintem az is kevés.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 18:34   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Én is személyesen találkozok az ügyfélel mindenkor. Én ajánlom a részletes árajánlatott. Alku nincs. Részletes és gondos felmérés elözi meg mindig az ajánlatételt. Nagyon jó kalkulátor programok léteznek. De ha van saját céges pairod akkor arra elegánsan el tudod készíteni. Ne csicsázd túl. De legyen részletes de lényegre törő is.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-21, 23:37   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

"Ki hogyan küzd a "mennyit enged a feléből" típusú alkudozókkal?"

Én sehogy!

- Aki azzal kezdi hogy mennyibe kerül egy ablak ?

Annak első válsz: Mi mennyi?

- És mennyit enged a feléből?

Melyik feléből?
Mert az árnak az egyik fele ugye megmarad, a másik felét meg megduplázom és így adok egyben az egészre - 40%-ot.

Poént félretéve aki ígyjön üzletet kötni az nem a terméket és szolgáltatást akarja jó minőségben hanem csak gagyit, mutyi áron, amivel nem szolgálhatok.

Persze a gagyi árért ugyanolyan jót akar mint amit másnál látott és mutyi áron ugyanolyan jó minőségben.

Én lenni gonosz csúf szolgáltató de ha te kedves vevő engem agyon alkudozva magadévá teszel féláron én leszek neked gyönyörűséges csodálatos varázslólány, varázsolok neked kacsalábon forgó ablakot ....................
Hogy mi??? Csúnya lett meg nem működik, meg lötyög?
Hogy félárért nem lettem csak csúnyácska tenyeres talpas kolhoz munkás és tyúkól ablakot rittyentettem?
No de kedves vevő te még hiszel a mesékben?

Avagy
- „ Hatalmas mester a szükség, becset ad a silány dolgoknak is. ”
Shakespeare
- „ Ismerni a jót könnyebb, mint követni. ”
Kölcsey Ferenc
- " A jó az szinte sohasem olcsó, az olcsó szinte sohasem jó! "
Free
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 16:12   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Sőt mondok jobbat Free. Csoka telefonál. Vilanyzserelés kapcsoló csere stb. Kiszámolok egy árat egyből na nem lehetne felár. Mert ő legolcsobb kapcsoloba gondolkodik meg valami olcsó lámpatestben. Az is népszerü eset mikor a Vaterán kinézi a dolgokat és megveszi. Te meg a helyszinen döbensz rá miért nem jó a kapcsolás. Mindnet átmérsz stb. Hozzol újatt és láss csodát lönn világoság. És ilyenkor vastagon fog a cerka még nálam is. Meg ha szemétkedik az ügyfél akkor is. Ja meg,hogy nem kér számlát. Ez is ismerös. Sőt ha megveszed a jó minöségű Hajdú csapot ki van akadva miért ilyen drága? Az ilyen ügyfelekre miért nincs tüzparancs?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:09   #7 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Nállam a tételes költségvetés működik.Alkdozni viszont a piacon jeligéhez tartom magam .Ekkor jön ,hogy a másik ajánlat ,szinte a fele az enyémnek.A másik viszi a melót,és utánna jön a telefon,hogy abban az ajánlatlaban se ez se az nem volt benne!!!!!!!Ja és ha garanciális javításra hívod a nyertes (kivitelezőt) akkor éppen a hívott szám nem kapcsolható.Erre mit lépnél????? Tehát mi az olcsó?????? HuLJON A FÉRGRSE MIND KÉT OLDALRÓL!!!!!!!
Gagyi árárt korrekt munkát senki se várjon!!!!Jelmondat:korrekt munkáért korrekt ár és garancia.....!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:22   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Ja és tedd hozzá gagyi használt dolgokból. Ezt a tételes költségvetést viszont támogatom. Én speciel fel hivnám pár havert na gyerekek akkkor keritsük elő az úrat és rárugnám az ajtot. Ez az én meglátásom. Szerintem ha jó szakembert keres az ember akkor az tényleg tételes költségvetést készít rajzol,hogy nézz ki. És legalább 10 percen keresztül vázolja mi a jó az ügyfélnek. Hiába drága ha nem kell hozzányulni soha. A rejtet költségeket gondolom te ugyanugy pairon egyéb vagy tartalék költségnek hivod,hogy ne kerülj abba a helyzetbe,hogy ez meg az nem volt benne. Meg hát egynapos helyszini szemle mi pontos preciz sokat számít.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-22, 19:48   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Árajánlat kérés, alkudozás

Nállam a tételes költségvetés működik.Alkdozni viszont a piacon jeligéhez tartom magam .Ekkor jön ,hogy a másik ajánlat ,szinte a fele az enyémnek.A másik viszi a melót,és utánna jön a telefon,hogy abban az ajánlatlaban se ez se az nem volt benne!!!!!!!Ja és ha garanciális javításra hívod a nyertes (kivitelezőt) akkor éppen a hívott szám nem kapcsolható.Erre mit lépnél????? Tehát mi az olcsó?????? HuLJON A FÉRGRSE MIND KÉT OLDALRÓL!!!!!!!
Gagyi árárt korrekt munkát senki se várjon!!!!Jelmondat:korrekt munkáért korrekt ár és garancia.....!!!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ajánlat kérés, alkudozás, árajánlat


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum