Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-22, 21:55   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Statikai vizsgálat előkészítése

sziasztok , istvan véleményére nagyon várok persze gábor és sbs véleménye is érdekel, ha magot említem azonban mivel mostanában inkább olvasója, nem aktív szerkesztője vagyok az oldalnak lehet közben lett még pár illeékes mag alakító ember (remélem igy van )
tehát a kérdésem az az lenne
hogy hogyan lehet feltárni és mi az amit nekem előre el kell készítenem ahoz hogy 1 statikussal megnézessem a házam!
gondolok it arra hogy ki akarom deríteni mit bír az alap, egyáltalájn milyen alap van a házam alatt a fődémem jelen pillanatban meddig marad még fődém és a tetőszerkezetem még meddig álla a helyén! lehet e olyat ha a házam tégla alappal rendelkezik, akkor ezt valahogy megerősíteni utólagosan, a ház egészét felakarom újítani marad az eredeti elrendezés, +válasz ill akár teherhordó falat huzok fel 1-2 közfalat kiütök, ha kell a jelen fal sikjába 1-2-3-4 helyen képes lennék oszlopos megerősítésre ami a fődémet illeti majd késöbb, tehát ami most nagyon lényeges hogy az alapot lehet e utólag erősíteni és mivel kell előkészülnöm 1 statikusnak hogy bevizsgálja ezeket a dolgokat a ház körül...
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-22, 22:24   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Az én véleményem most itt nem lesz mérvadó, mivel nem vagyok statikus. De abban biztos vagyok, hogy ELŐSZÖR jöjjön ki a statikus szakember, és a helyszínen megmondja mit kell feltárni.

Bizony egy ilyen utólagos vizsgálat nem egyszerű sok esetben, de aki már sok 100 ilyen vizsgálaton van túl annak már rutinból megy, ne aggódj Hyper. Szóval ne kezdj el ásni lukat az alap mellett egyenlőre

Nem is tudom, lehet vannak már "csodamérőműszerek" az építőiparban is amik bontás nélkül is mérik a például a vastagságot (lásd a festékvastagság mérő az autókereskedőknél)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-22, 22:57   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Már többször mondtam, hogy sbs teljesen profi. először a statikus, aztán a feltárás. A helyszínen az épület alapján lehet eldönteni, hogy mit akarunk látni, de mellette azt is, hogy hol elvégezhető reálisan egy feltárás, úgy hogy azzal ne okozzunk kárt a szerkezetnek. Alapfeltárást például nem szeretek az eső csatorna levezetés közelében csináltatni. Vagy lehet, hogy két méterrel arrébb ásva azonos eredményt kapok, de nem kell akkora járdát törni.
Az alap megerősítésére vannak régóta bevett eljárások, de nem biztos, hogy csak a tégla anyag miatt hozzá kell nyúlni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-22, 23:03   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

értem
és van valami módszer az alap utólagos megerősítéséhez?
és mi van akkor ha az én statikusom nem vagy még gyerek cipőben jár az ilyen dolgok beazonosításánál, és menyibe kerülhet kedves istván ha kihívok 1 statikust 1 ilyen vizsgálatra?(tudom anyagias vagyok )
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-23, 08:15   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Az árban itt is nagy szórások vannak, 10 és 60 között hallottam árakat. Persze a 60 már olyan esetekben volt, amikor egy jól menő cég valamilyen ajánlattételhez tartotta szükségesnek az előzetes szemlét. A 20-30 körüli a valószínű.
Már az előző bejegyzésben is említettem, hogy régóta bevett alap megerősítési eljárások léteznek. Már a múlt század közepén is rendszeresített eljárás volt a szakaszos aláfalazás.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-23, 16:39   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

értem
köszönöm az infót
és egyúttal érdeklődnék is kedves istván hogyan tőrténik ez az útólagos alap megerősítés, ahogy említetted az aláfalazás, ha van valami irodalom, amit mint én 1 laikus felfog szívesen elolvasnám, mi ennek a menetek, hogyan kell kivitelezeni ezt pontosan, ha nekifognék, hol kezdjem ?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-23, 17:02   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Vagy keress rá a google keresőben: alapmegerősítés, szakaszos aláfalazás témákra, vagy ha kibírsz néhány napot, akkor épp készülök én is egy kis összefoglalást írni a saját oldalunkra. Szerintem hét végén meg lesz.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-25, 08:13   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Hyper!
Ha még érdekel a téma, olvasgasd ezt: Utólagos alap megerősítések | Tóth és Erdélyi építésziroda
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
hyper (2011-03-01), sbs (2011-02-27)
Régi 2011-02-27, 20:03   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Gratulálok István a fejlődő honlapodhoz! Javasolom a további érdekes cikkeket! Én is hasonlóan fogok nekiindulni a családi ház építős oldalamnak!

Én melléalapozást ajánlanék neked! Nem tudom, hogy mennyire törvényes, de egy kiborulástól már védett meg kisházat!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-27, 20:15   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

A melléalapozás is megszokott dolog, de nem minden esetben jó, sokkal korlátozottabbak a lehetőségei, és ott szerintem nem elég simán körbe menni az alapozással, össze is kell fogni, mint egy pántolásnál. Ennek megfelelő húzott vasalat beépítésével. Bár elismerem, hogy a gyakorlatban a megoldással még nem találkoztam, de az alapok működésével kapcsolatos ismereteim alapján erre következtetek.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
statika, statikai vizsgálat, statikus vizsgálat

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum