Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-01, 16:29   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

noh akkor fiuk, hát nagyon nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkoztok a témával, ez nekem nagyon sok segítség , még nekemse világos az amit istván mondott de most fogok neki látni olvasni van még fél órám hazamenetel elött és átnézem istván ajánlását, nekemis mint laikuzs az volt a tippem hogy körbe kell betonozni keret jellegűen a házat de az csak az oldal irányi problémátr oldaná m,eg és a függöleges terhelésre is kell megoldás, noh de ha elolvastam akkor ráfogok talán jönni mit is kell tennem nekem,

a statikusommal nem személyesen de a párjával beszéltem és mondta hogy semmivel csak jó sok kókuszgolyóval kell várjam, és a feltárást majd ő megmondja mit hol és hogyan, egyáltalán kell e...
noh akkor olvasom istván linkjét, és nagyon köszönöm üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-01, 16:47   #12 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

noh elolvastam a kis szakvéleményt, nagyon tetszett! én is laikus ként igy gondoltam , viszont ami jó dolog, amire nem gondoltam, hogy nem feltétlen az a jó megoldás ha folytatólagosan erősíted meg az alapot, ami az én aggodalmamat okozta, hogy a házról sztnte semmitse tudunk, mamámnak vették a szülei, és semmi infót nem kapott a mama rólla, semmi rajz, vagy építési terv nincs a birtokomban vagy bármi irányt mutató papír, a lényeg hogy ezt gondosan helyre rakom 1 építész statikussal, aki majd elmondja kell e egyáltalán alapot erősíteni ahoz amit én akarok a házzal kezdeni, fődém bontás erősítés, tetőszerkezet csere és erősítés, stb tehát elég erősen megfogom bolygatni a szerkezetet, de ez jótékony hatással lesz a kis házikóra, praktikus kialakítást, találtam ki, majdnem minden én fogok kivitelezni csak az idő enmgedje mert egyedül az idő az ami nagy ellenfél, munka mellett nehéz lesz de majd megoldjuk, amihez nagyon muszály hívok szakembert pl fűtésrendszer ha már itt vagyok és mc clode szegedi majd lehet ő lesz az én emberem! de még ráérünk erre
a lényeg hogy majd a statikus építész emberem megmondja mit kell és hogyan megerősíteni
köszönök mindenkinek minden tippet és trükköt üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-01, 17:16   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
n... hogy a házról sztnte semmitse tudunk, mamámnak vették a szülei, és semmi infót nem kapott a mama rólla, semmi rajz, vagy építési terv nincs a birtokomban vagy bármi irányt mutató papír, ...
Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy ha lenne bármilyen terved, akár hivatalos pecséttel, azzal sem lennél sokkal előrébb. Napjainkban sem dúl a tervhez ragaszkodás divatja, de ha csak 30-40 évet megyünk vissza az időben akkor egész szélsőséges tapasztalatokat szerezhetünk
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-01, 18:00   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Ha nem haragszol megkérdezem tényleg ennyire ráérsz?
Amit már eddig a különböző címek alatt megkérdeztél, azt első saccra 4-6fős brigádnak is több hónapnyi munka.
Az alapmegerősítés szigorúan kiásom és szinte azonnal visszabatonozom történet.
Ezzel én is próbálkoztam, hogy majd én megoldom meglátod beletörik a bicskád.
Gondolom mikor leszeded a tetőt mielőbb koszorú+ tető.
Addig ugye ki tudsz mindent költöztetni a házból?
Úgy értem van hova raknod, vagy hova költöznöd.
Bentlakásos felújítást az ellenségemnek sem kívánom, bármilyen kevés péznből is szeretnéd megcsinálni így lesz a legdrágább.
Én is így csinálom évek óta saját tapasztalatból beszélek.
A szerkezetet kivitelezni nem fogod tudni egyedül megoldani.
Sokszor még mérni sem egyszerű egyedül és ez csak teljesen alap dolog.
Mindenesetre kívánok sok sikert nameg mégtöbb kitartást.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-02, 16:33   #15 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

kedves Norbi
hát bár lenne enyi időm, ezt már énis bőven felfogtam, hogy ez nem 1 egyszerű művelet lesz, azonban ha édesapám addigra nyugdijas lesz, és egészséget és erőt kívánok neki, eddig is sok dologban segített! és ezután is fog, lehet ilyen komolyabb szerkezeti dolgot for example: alap megerősítés, és pl még az ács munkát se vállalnám, se a fűtés szerelést, de az áramot, a vizes dolgokat a burkolást, a kartonozást, a lépcsőt, a falazást, a födém bontást építést és sorolhatnám simán vállalom és szeretném is mivel pénzem nincs mesterekre, a bentlakást illetően, pl az alap megerősítés szerintem még nem igényli a kiköltözést, amint bontok: tető fődém, evidens hogy ki kell költözni , ekkor jön az hogy édesanyámékhoz, az elkészülés idejéig, vagyis kb fél 3/4 év és remélhetőleg enyi idő elég lesz hogy helyére kerüljenek a szerkezeti elemek
azonban időm nekem is annyi mint másnak, csupán 1 csipetnyivel többet fordítok a szabadidőmből arra hogy apró dolgokat megtegyek, így sokkal látványosabban haladok mint más
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 17:31   #16 (permalink)
opz
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-02
Hely: baranya
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
opz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

sziasztok ! nem tudom mennyire megfelelő a hely de inkább ide írom mint egy új topikot nyitnék.
van nekem egy kis házikóm egy amolyan hétvégi ház jellegű dolog de később majd több lesz mint hétvégi ház. ezt már jó régen építhették lehet van már 50 éves is és sárba rakott kisméretű téglának latom a főfalakat ami méregetve vakolattal együtt kb 28 29 cm vastag . belmagassága 2.4 m a födém egy vasalt kb 12cm es beton lap a gerendák amiből 3 van ,eléggé brutális valamik gondolom ami volt "okosba" anno . egy válaszfal van bent ami nagyméretű tégla hosszában rakva habarcsba a végén egy falazott 25x25 ös pillér .

az épület domboldalban van (remek kilátással) ennek lejtése nem nagy de lejtés van azért. ahogy én nézegettem a repedéseket az épület valamikor mozgott "szánkózhatott" pár centit biztosan de lehet 5 is van . a falakon voltak repedések kopogós helyek lejavítottuk ott jó is . most télen megjelentek hajszálrepedések főleg a kandalló környékén a főfalon ott a vakolat is kopog . valamikor egy lapos tetős épület volt és később egy beton koszorút tettek rá ami eléggé erősek tűnik aztán talpszelemen és egy nyeregtetőt kapott . nem tudom statikailag mennyire megfelelő egy a falazat ill. menyire képes a tetőt tartani . a tetőt most készülök majd lecserélni lindab tetőre és egy pici padlásszobát szeretnék fent mindent fából könnyű anyagból ! a két utólag falazott b30 as futóra rakott tűzfalat bontanám és oda is fából szeretnék falat tenni mind két végére ablakokkal ajtóval . lehet kell egy statikus szakvéleménye ?
opz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 18:56   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Én javaslom, hogy nézesd meg statikussal, de építészre is szükséged lesz, mert a tetőcsere építési engedély köteles.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 19:07   #18 (permalink)
opz
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-02
Hely: baranya
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
opz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én javaslom, hogy nézesd meg statikussal, de építészre is szükséged lesz, mert a tetőcsere építési engedély köteles.

köszönöm a válaszod !

a tető formailag nem változna maradna a nyeregtető ez is engedélyköteles?
baranya megyében hol találok statikust ? fogalmam nincsen hol keresgéljek .én mohácson lakom ....
opz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 20:37   #19 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

A szarufa szerkezetnek minősül, ezért egy db szarufa cseréje is hivatalosan engedély köteles.
Statikus névjegyzékben itt tudsz keresni: http://mmk.hu/nevjegyzek.php?no_cache=1
A szakterületnél a Tartószerkezeti tervezőt (T-T) keresd
De ha nekifutsz az engedélyeztetésnek, akkor indulhatsz innen is: Magyar Építész Kamara - Névjegyzék
Itt az építész tervezőt keresd, az építész kollégáknak általában van valamilyen statikus kapcsolatuk is.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 21:33   #20 (permalink)
opz
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-02
Hely: baranya
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
opz Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Statikai vizsgálat előkészítése

értékes infók ! nagyon köszönöm !
opz nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
statika, statikai vizsgálat, statikus vizsgálat

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 04:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum