Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-04, 14:28   #21 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Oldjátok meg ... jellemző a felsőoktatásunkra. Fogadni mernék, szóba sem került milyen rendeletek alapján kell dolgozni. Ráadásul az építménymagasságot egy éve eltörölték (igaz, egyelőre az összes helyi szabályzat azt tartalmazza ) A jelenlegi rendelet csak az épület magasság fogalmát tartalmazza, a kettő egyébként csak részleteiben különbözik.
A megoldás két irány lehet. Tetőtér beépítéses két szint esetén a 4,50 építménymagasságba még normális lábazati fal is belefér, és akkor lehet a felső szint kontúrja az alsóval megegyező. A másik variáció, ha a felső szint mondjuk fele alapterületű az alsónak. Ebben az esetben a felső szint lehet normál emelet kialakítású, és így is belefér a 4,50-be, de ez már csak a pontos kialakítás függvényében részletes számítás alapján ellenőrizhető.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Levi (2014-04-04)
Régi 2014-04-04, 16:54   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-04-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Levi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Igen jellemző sajnos.
Gondoltam én is arra a megoldásra, hogy a felső szint alapterülete körülbelül fele mint a földszinté, és akkor fent csak a szobák lesznek.
Segítségként csak egy képletet kaptam, hogyan számolom ki.
Kellenek a külső felületek m2-ben és ezeknek az összegét osztom a kerülettel.
Itt viszont nem tudom pontosan, hogy akkor mennyivel is számoljak.
Két részre bontom a házat. Alsó szint 4 oldalának a felületére és a felső szint 4 oldalának a felületére. Ezt összegzem. Kerületben viszont csak a földszinti nagy alaprajzot kell figyelembe venni? vagy még az alsóhoz hozzáadni azt a hosszt amennyire lecsökkent a teljes házhosszhoz képest? Kerestem interneten szabályzatokat, és ha jól olvastam , lapostető esetén az attika falat nem kell beleszámolni . Köszönöm a segítséget!
Levi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 17:29   #23 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

No igen, itt a rendelet oktatásának hiánya. Ráadásul a rendeletben sem egy helyen van minden szempont.
A kerület az lényegében a földszinti kerület. A felületnél van egy olyan csavar, hogy a felső szint(ek) homlokzat felületéből mit kell figyelembe venni: "mindazoknak az épületrészeknek ... a felületét, amelyek az a) pont szerinti metszésvonalra vagy érintővonalra az épület irányában emelkedő 45° alatt vont sík fölé emelkednek, ezen épületrészeknek az illető homlokzat felületi síkjára ugyancsak 45° alatt vont – az előzővel párhuzamos – síkkal történő vetítéssel meghatározott magasságával,"
Egyébként OTÉK fogalommeghatározások, és 7.§ (5)
Mielőtt bevallanád, hogy nem érted, csináltam egy kis vázlatot egy épület három homlokzatával. A sötétre színezett homlokzat felületekkel számolni kell, a világosra színezettekkel nem kell számolni a homlokzat felület számításánál

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 17:40   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-04-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Levi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Ez így teljesen érthető! Köszönöm! Ha például a hátsó kisebbik részen egy nagy teraszt szeretnék, attól függetlenül ugyanúgy figyelemmel kell venni a 45fokot?
Levi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 19:28   #25 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Teljesen mindegy, hogy mi van a 45° alatt, mivel a szabály arról szól, hogy a fölé nyúló részeket kell figyelembe venni. Ezért kritikus a 45°-nál meredekebb tető korlátozott magasság esetén
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-04-12, 12:17   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-03-03
Összes hozzászólás: 16
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
autos999 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Üdvözletem!

Már volt 2-3 kérdésem más témában (én akartam OKJ-s kőműves tanfolyamot végezni...)
Még gondolkozok, hogy belekezdjek-e az építkezésbe. Sajnos nem sok önerővel rendelkezünk. Már a tervezési költségek is megrémisztenek! A CSOK-ról (10M) meg nem igazán hallani.

Az idén, 2016. januárjától sok szabály és illeték változott úgy tudom. Pontosan mit kellene fizetni egy családi háznál az "engedélyezési tervek készítése" címszó alatt?

Találtam egy oldalt, ami felsorolja a tervek kb. árait, de nekem ezek soknak tűnnek és ez még csak a papír része.
Tervezés árak

Én terveztem magamnak egy házat. 3 szint lenne.
1.) Alsó szint: Garázs, műhely, tároló helyiség, asszonynak varró helyiség, kazánház, külön hely a bojlernek a gázkazánnal és a feljáró a fsz-re. A szint magassága 2,1m lenne és ebből 0,7m lenne a föld felett. Nettó alapterület 64,1m2.
2.) Földszint: szoba (12m2), nappali (20m2),előtér a bejárathoz, folyosó,wc helyiség, mosókonyha, fürdőszoba, spajz, konyha, fel és lejárat a garázsba és az emeletre. A szint magassága 2,5m lenne. Nettó alapterület 63,6m2.
3.) Emelet: 3db szoba (13,7m2-es a 3 gyereknek), folyosó, gardrob vagy tároló, fürdőszoba (wc-vel), tároló, terasz, lejárat. A szint magassága 2,1m lenne, aminek a külső fal magassága 1,2m-nél kezdődne. Nettó alapterület 59,3m2+3,96m2 terasz.

Ennek a háznak a nettó alapterülete 187m2 lenne. A lépcsőfordulók nincsenek benne, az még 3*4m2-lenne. Így össz nettó 199m2.

A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen tervek kellenének az elinduláshoz és azok kb mennyibe kerülnének vidéken (borsod)?
(Tervezés, eljárási illeték, kémény, tulajdonlap, statikai szakvélemény, építész kiviteli tervek, gépészeti terv, villamos terv. Esetleg valami más?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
Lóri
autos999 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-04-12, 14:32   #27 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

A tervezési díjjal kapcsolatban azt javaslom, hogy kérj ajánlatot a környéken dolgozó tervezőktől, az még díjtalan. Egyébként nagy a szórás. A kamarai táblázat erre az épületre 460-500 EFt tervezési díjat javasol, csak az engedélyezési tervre, de egy jónevű iroda akár a dupláját is elkéri, és biztosan találsz jóval olcsóbbat is. Ráadásul ez az épület (ha teljesen új) a bejelentés alapján építhető kategóriába tartozik, és ezen a területen még nagy a fejetlenség azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán milyen tervre van ténylegesen szükség.
A helyi tervezőket ki tudod keresni a kamarai névjegyzékből, ahol lehetőség van területi szűkítésre is: https://eugyintezes.mekon.hu/index.php?u=nevjegyzek
Azt még megemlíteném, hogy lakó helységeknél kötelező a minimum 2,20 m átlagos belmagasság.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
autos999 (2016-04-12), sbs (2016-04-13)
Régi 2016-04-12, 20:56   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-03-03
Összes hozzászólás: 16
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
autos999 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Köszönöm az infót és a helyreigazítást.

Lóri
autos999 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-21, 15:34   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-06-21
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
xtrp Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No igen, itt a rendelet oktatásának hiánya. Ráadásul a rendeletben sem egy helyen van minden szempont.
A kerület az lényegében a földszinti kerület. A felületnél van egy olyan csavar, hogy a felső szint(ek) homlokzat felületéből mit kell figyelembe venni: "mindazoknak az épületrészeknek ... a felületét, amelyek az a) pont szerinti metszésvonalra vagy érintővonalra az épület irányában emelkedő 45° alatt vont sík fölé emelkednek, ezen épületrészeknek az illető homlokzat felületi síkjára ugyancsak 45° alatt vont – az előzővel párhuzamos – síkkal történő vetítéssel meghatározott magasságával,"
Egyébként OTÉK fogalommeghatározások, és 7.§ (5)
Mielőtt bevallanád, hogy nem érted, csináltam egy kis vázlatot egy épület három homlokzatával. A sötétre színezett homlokzat felületekkel számolni kell, a világosra színezettekkel nem kell számolni a homlokzat felület számításánál

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Kedves István,

Megtenné, hogy a fent említett képet újra feltölti. Sajnos már nem elérhető.
Házépítés előtt állunk, és szeretném megérteni a homlokzatszámítás menetét, de az OTÉK szövegéből számomra nem teljesen egyértelmű. (Mérnök féleség vagyok, de nem építész)

Előre is köszönöm !
xtrp nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-06-21, 22:10   #30 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Nekem is újra kellett gyártanom, így fejlesztettem rajta:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
A sötét felületek beleszámítanak, a világosak nem. Természetesen ez csak az alapja a számításnak, sok egyéb is cifrázhatja a helyzetet
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
családi ház építés, építkezés, munkafolyamatok

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:31 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum