Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-28, 16:09   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-11
Hely: Kunhegyes-Monor
Összes hozzászólás: 18
Kiosztott köszönetek: 14
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szalka82 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

köszönöm...
bocsánat ha olyan kérdéseket teszek fel amiket mások feltettek, és meg is válaszoltátok...néha elveszek a forumon.
szalka82 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 16:31   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Ez nem fórum függő. Nagyon sok emberben vetődik fel ez a kérdés, és sokszor fel teszik nekünk is, ezért készült a hivatkozott oldal, tényleg a napi gyakorlat alapján. Sajnos ez a jelenlegi magyar realitás.
És mondhatjuk azt is, hogy a laikus dolga, hogy kérdezzen
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/

Utoljára módosítva: istvan62 által : 2013-01-28 16:39
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 19:41   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Idézet:
szalka82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Illetve mi van akkor, ha 1. év telek-alap, 2. év falak-tetö...meg ami még belefér?
Az alap állhat egy évet, de takarjátok le hogy ne folyjon alá a víz ami megfagyhat. Az szokott lenni a baj hogy pont a szélei repedeznek meg a téli állásban, ahol később a falazat lesz, tehát erre ügyeljetek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-15, 11:22   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-15
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gabiie Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Üdv, mindenkinek!

A hozzáértők számára biztosan egyértelmű, de örülnék, ha valaki elmagyarázná.
Egy családi ház padlósíkja kb 80 cm-rel magasabban van a talajszinttől, ezért az alapok közti területet fel kell tölteni. A kérdésem az lenne, hogy agyaggal fel szabad-e tölteni ezt a részt, ha nem, miért nem?

Én úgy hallottam, hogy nem, de nem tudom az okát.

Válaszotokat előre is köszönöm
gabiie nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-15, 16:00   #15 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

A feltöltéssel szemben az elsődleges követelmény a jó tömöríthetőség, és az elért tömörség, és teherbírás megtartása. Szárazon az agyag nem igazán jól tömöríthető, nedvesség hatására viszont egyes agyagok térfogata változik, kiszáradáskor általában repedezik, ami a tömörsége elvesztését jelenti. Ezen kívül a feltöltés felső 15-20 cm vastag részét úgy szoktuk kialakítani, hogy ne alakulhasson ki benne a kapilláris hatás. Ezzel a szerkezetek nedvesség elleni védelmét tesszük hatékonyabbá. Feltöltés céljára az enyhén agyagos kavics a legjobb, de általánosságban arra kell figyelni, hogy ha a helyi talaj kerül visszatöltésre, abban ne legyen rothadó anyag, mert hosszú távon az is a feltöltés lazulását okozza, és így megroskadhat.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gabiie (2014-02-15)
Régi 2014-02-15, 17:15   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-15
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
gabiie Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Köszönöm a villámgyors választ!!!
gabiie nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-31, 14:07   #17 (permalink)
Eby
Új tag
 
Csatlakozott: 14-03-31
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Eby Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Kedves István62, Sbs!
A hivatkozás nem elérhető Pedig megint tettem új felfedezéseket a http://www.csaladi-epitesziroda.hu/a...ifolyamat.html oldalon is
Kérlek, ha lehet, írjátok meg az elérhetőségét a listának Köszönöm
Eby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-31, 16:32   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Elnézést, ez valószínű az én hibám, de mint tudjuk csak az hibázik, aki dolgozik. A működő link: Az építés folyamata | Tóth és Erdélyi építésziroda (remélem erre gondoltál, egyébként ha valamit nem találsz, ott az oldal jobb alsó sarkában egy kereső)
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-02, 15:40   #19 (permalink)
Eby
Új tag
 
Csatlakozott: 14-03-31
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Eby Van már jó hozzászólása
Elpirultam re: Családi ház építésének menete

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elnézést, ez valószínű az én hibám, de mint tudjuk csak az hibázik, aki dolgozik. A működő link: Az építés folyamata | Tóth és Erdélyi építésziroda (remélem erre gondoltál, egyébként ha valamit nem találsz, ott az oldal jobb alsó sarkában egy kereső)
Semmi gond, erre gondoltam, igen, ezer köszönet! Kapásból látom, hogy van felmérési terv, amire nem is gondoltam De mostmár sírás nélkül is le tudok ülni ötletelni, köszönöm!
Eby nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 13:39   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-04-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Levi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház építésének menete

Üdvözlök mindenkit!
Első éves építészmérnök hallgatóként problémába ütköztem családi ház tervezésében. Ez az első tervezéses feladatom. A feladat az, hogy egy 1200m2-es telekre maximum 20%-os beépíthetőséggel tervezzek egy családi házat. Ez mindössze maximum 240 m2 alapterületű lehet. Egy szempont ami befolyásol az a 4,5 méter építménymagasság.
A háznak tartalmazni kell: étkező-konyha-nappali , 3 szoba , ebből egy nagyobb amit később 2 részre lehet osztani, egy dolgozószoba, szülői fürdő, gyerek zuhanyzó, wc, garázs(hozzá tartozó zsilippel) egy háztartási helyiség, és gépészetnek egy helyiség. Először terveztem egy földszintes házat ami kb.: 170m2-re jött ki ezek alapján, és szinte mindenhol a minimum méretet terveztem. (nem tervezhetünk 12n2-nél kisebb szobát). Konzultációkor azt ajánlotta nekem a tanár , hogy csináljam emeletesre, és akkor az emeletre mehet a 3 szoba + fürdő, wc , háztartási helyiség. Viszont emeletes ház nem fér be a 4,5 méteres magasságba. Ezt mondtam is, és a válasz az volt, oldjam meg. Viszont nem rakhatok olyan tetőt mint például egy mediterrán háznál. lapos tetőt, vagy csak egy darab ferde tetővel oldjam meg az egészet. Alaprajzilag lecsökkent 114-115m2-re a ház alapterülete, amibe benne van a kb. 20m2-es garázs. 13,36m hosszú és 8,54 m széles. És csak téglalap elrendezésbe gondolkodhatunk.
Hogyan lehetne megoldani , hogy 4,5 méterbe beleférjen a 2 szint, úgy hogy azért az emeleten a fejünket ne verjük be? Vagy maradjak a nagy alapterületű földszintes háznál? köszönöm előre is!
Levi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
családi ház építés, építkezés, munkafolyamatok

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:08 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum